Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moldavië krijgt 30 miljoen van EU om energiecrisis te bestrijden

Moldavië krijgt 30 miljoen van EU om energiecrisis te bestrijden

BRUSSEL (ANP) - De EU maakt 30 miljoen euro vrij voor Moldavië om de energiecrisis in het land te bestrijden. Het geld is bedoeld om gas te kopen voor de afgescheiden Moldavische regio Transnistrië dat sinds 1 januari geen gas meer krijgt van Rusland.

Door de steun kan de regio weer tot 10 februari over elektriciteit en verwarming beschikken, aldus een EU-verklaring. Het gebied met meer dan 350.000 inwoners zit bijna zonder gas omdat Rusland begin deze maand stopte met de doorvoer van gas door Oekraïne.

"We kunnen simpelweg niet accepteren dat mensen op ons continent geen toegang hebben tot de meest basale diensten", aldus voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie over de steun. Er wordt ook een breder hulppakket voorbereid om Moldavië door de crisis heen te helpen.

Meer uit Buitenland

Cuba binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.

9 minuten geleden
EU-chef Von der Leyen blij met winst Seguro in Portugal

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".

1 uur geleden
Venezuela laat prominente oppositieleden vrij

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.

4 uur geleden
Seguro verslaat uiterst rechtse Ventura in Portugese verkiezingen

LISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.

5 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël wil controle over Westoever vergroten

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft maatregelen goedgekeurd die de Israëlische controle over de bezette Westelijke Jordaanoever versterken en de weg vrijmaken voor verdere uitbreiding van Joodse nederzettingen in het Palestijnse gebied. Dat melden minister van Financiën Bezalel Smotrich en minister van Defensie Israel Katz.

6 uur geleden
Iran veroordeelt Nobelprijswinnares Mohammadi opnieuw

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De al vaker veroordeelde Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi heeft nieuwe celstraffen gekregen, meldt haar advocaat. De activiste kreeg in 2023, toen ze in de gevangenis zat, de Nobelprijs voor de Vrede toegekend voor haar strijd tegen de onderdrukking van vrouwen in Iran en voor haar strijd voor mensenrechten en vrijheid. Het islamitische regime was uiterst kritisch over dat besluit.

8 uur geleden
Rechterhand Britse premier weg in nasleep Epstein-affaire

LONDEN (ANP/RTR) - De rechterhand van de Britse premier Keir Starmer is opgestapt in de nasleep van het schandaal rond de Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. Ex-stafchef Morgan McSweeney zegt dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor het advies om Peter Mandelson te benoemen tot ambassadeur in de Verenigde Staten, meldt hij zelf op X.

11 uur geleden