Moldavië krijgt 30 miljoen van EU om energiecrisis te bestrijden
BRUSSEL (ANP) - De EU maakt 30 miljoen euro vrij voor Moldavië om de energiecrisis in het land te bestrijden. Het geld is bedoeld om gas te kopen voor de afgescheiden Moldavische regio Transnistrië dat sinds 1 januari geen gas meer krijgt van Rusland.
Door de steun kan de regio weer tot 10 februari over elektriciteit en verwarming beschikken, aldus een EU-verklaring. Het gebied met meer dan 350.000 inwoners zit bijna zonder gas omdat Rusland begin deze maand stopte met de doorvoer van gas door Oekraïne.
"We kunnen simpelweg niet accepteren dat mensen op ons continent geen toegang hebben tot de meest basale diensten", aldus voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie over de steun. Er wordt ook een breder hulppakket voorbereid om Moldavië door de crisis heen te helpen.
Meer uit Buitenland
GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
2 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
22 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
1 uur geledenCARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het partijbureau van de rechtse Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is zaterdag in de hoofdstad Caracas heropend. Het werd gesloten in 2024 rond de omstreden herverkiezing van de linkse Nicolás Maduro als president. Machado dook daarna onder.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De aangekondigde demonstraties voor deze zaterdag in de VS kunnen opnieuw miljoenen mensen op de been brengen, zo is de verwachting. Het worden de derde 'No Kings Rallies' waarbij geprotesteerd wordt tegen president Donald Trump, en inmiddels ook tegen de oorlog in Iran.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen betogen in Londen in twee grote protestmarsen tegen radicaal rechts en voor de Palestijnse zaak. De twee optochten komen samen voor een eindmanifestatie op Whitehall in het regeringscentrum van de Britse hoofdstad. Daar wordt een boodschap overgebracht van de burgemeester van Londen, Sadiq Khan van de partij Labour. De leider van de Green Party, Zack Polanski, spreekt naar verwachting de menigte toe.
3 uur geleden