
Moldavië blokkeert hervatting vluchten Air Moldova naar Rusland
CHISINAU (ANP/RTR) - De nationale luchtvaartmaatschappij van Moldavië gaat de vluchten naar Rusland toch niet hervatten. Air Moldova kondigde afgelopen vrijdag aan weer naar het land te vliegen, maar de Moldavische luchtvaartautoriteit blokkeert die beslissing.
Moldavië schortte alle vluchten naar Rusland op als reactie op de Russische inval in Oekraïne, die 24 februari begon. Ook de lidstaten van de Europese Unie maakten het met sancties voor vliegmaatschappijen onmogelijk om naar of over Rusland te vliegen.
Air Moldova verklaarde eerder deze week dat "talloze burgers" de maatschappij hadden gevraagd om weer naar Russische bestemmingen te vliegen. Het zou onder andere gaan om passagiers die hun tickets tijdens de coronapandemie hadden gekocht. Om die reden wilde Air Moldova vanaf 1 oktober weer naar Moskou vliegen, maar volgens vicepremier Andrei Spînu heeft de luchtvaartautoriteit dit verboden.
Vóór de Russische invasie onderhield Air Moldova routes naar de Russische hoofdstad Moskou, de tweede stad Sint-Petersburg en de stad Krasnodar in het zuiden.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Bij socialemediaplatform X lijkt een grote storing gaande. Tienduizenden gebruikers meldden rond 15.00 uur problemen met de site en app op Allestoringen.nl en vergelijkbare buitenlandse sites. Een van de problemen is dat de feed met berichten niet altijd laadt.
4 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Miljoenen Indonesiërs krijgen binnenkort een korting van 50 procent op hun energierekening. Ook wil het Zuidoost-Aziatische land armere inwoners helpen met gratis eten en subsidies. De ingrepen zijn bedoeld om de economische groei van het land aan te jagen, maakte het Coördinerend Ministerie voor Economische Zaken bekend.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Technologiebedrijf Philips reageert bedroefd op het overlijden van de voormalige topman Cor Boonstra, die het bedrijf van 1996 tot 2001 leidde. Het concern is Boonstra dankbaar voor zijn bijdrage aan Philips, aldus een verklaring.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt nog eens ruim twintig banken uit te sluiten van het internationale betaalsysteem SWIFT als onderdeel van een nieuw pakket sancties tegen Rusland. Daarnaast denkt het landenblok aan het verlagen van een prijsplafond voor Russische olie en sancties voor de Nord Stream-gaspijpleidingen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige topbestuurder van Philips Cor Boonstra is in de nacht van vrijdag op zaterdag op 87-jarige leeftijd overleden in zijn woonplaats Amsterdam. Dat laat zijn familie weten aan het ANP. Boonstra leidde het elektronicaconcern van 1996 tot 2001. Hij had lang de reputatie een van de beste bestuurders van Nederland te zijn.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een aantal nieuwe decreten opdracht gegeven om fors meer kerncentrales te laten bouwen in de Verenigde Staten. Het ministerie van Energie krijgt daarbij de opdracht de bouw van tien conventionele kernreactoren mogelijk te maken voor 2030. Daarnaast wil Trump dat er nieuwe kleinere reactoren komen van een nieuw type dat nooit eerder in de VS is gebouwd.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zet zich volledig in voor het bereiken van een handelsovereenkomst die werkt voor zowel de VS als de EU. Dat zei Eurocommissaris Maroš Šefčovič van Handel in reactie op de tariefdreiging van Donald Trump. De Amerikaanse president dreigde eerder op de dag om een importheffing van 50 procent in te voeren tegen goederen uit de EU.
22 uur geleden