Mojo waarschuwt voor treinproblemen rond concerten Beyoncé
AMSTERDAM (ANP) - Concertorganisator Mojo heeft bezoekers van de concerten van Beyoncé in Amsterdam komend weekend gewaarschuwd voor verwachte treinproblemen. Alle bezoekers hebben een mail ontvangen met de waarschuwing "rekening te houden met drukte en vertragingen".
Beyoncé staat zaterdag en zondag in de Johan Cruijff ArenA met haar Renaissance Tour. De ArenA ligt op loopafstand van twee treinstations, Amsterdam Bijlmer ArenA en Duivendrecht. Maar beide stations zijn komend weekend moeilijker bereikbaar door werkzaamheden aan het spoor. Er is geen treinverkeer mogelijk tussen Amsterdam Centraal en Amsterdam Bijlmer ArenA en er rijden geen treinen tussen Haarlem en Amsterdam Sloterdijk. "We raden aan om je heen- en terugreis goed voor te bereiden", schrijft Mojo aan de bezoekers van het concert.
De werkzaamheden op Amsterdam Centraal beginnen in de nacht van donderdag op vrijdag en duren het hele weekend. Een woordvoerder van NS laat weten dat het onderhoud van ProRail in Amsterdam al bekend was bij Mojo toen het concert werd ingepland. "Mojo informeert nu hun bezoekers, heel goed", aldus de zegsvrouw. Het is niet zo dat er helemaal geen treinen rijden in Amsterdam, maar wel is er een aangepaste dienstregeling met andere vertrektijden en vertreksporen.
Extra reistijd
NS en ProRail raden reizigers die komend weekend naar de hoofdstad afreizen aan goed de reisplanner te checken en rekening te houden met extra reistijd. Tussen Amsterdam Sloterdijk en Haarlem zullen bussen rijden.
ProRail laat weten dat onder meer wissels en sporen worden weggehaald om de perrons tussen sporen 7 en 8 te kunnen verlengen. Ook is er groot onderhoud nodig aan de wissels en aan de bovenleiding bij de Dijksgracht. De aangepaste dienstregeling geldt tot de nacht van zondag op maandag, tot ongeveer 02.00 uur.
Concertgangers in Amsterdam hadden de laatste tijd vaker problemen met de trein. Vorig weekend strandden veel bezoekers van een concert van Harry Styles in Amsterdam nadat een storing bij ProRail het treinverkeer rond de hoofdstad plat had gelegd. In september stopten geen treinen op Bijlmer ArenA tijdens uitverkochte concerten in de de Ziggo Dome (Kensington) en AFAS Live (Yade Lauren), vanwege de drukte rondom de Grand Prix in Zandvoort.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige man uit Zwaag die in oktober werd aangehouden in het onderzoek naar het overlijden van de tweelingbroer van zangeres S10 heeft de rechter verzocht de voorlopige hechtenis van zijn cliënt op te heffen. Dat bleek maandag tijdens een pro-formazitting in de rechtbank in Haarlem. Verdachte Signiomar D. zit sinds 19 oktober 2025 vast en wordt verdacht van wederrechtelijke vrijheidsberoving met de dood tot gevolg. Naast D. zitten nog twee mannen uit Hoorn en een uit Rotterdam in hechtenis.
19 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB ziet na de uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die aanspraak maakt op het tot Denemarken behorende Groenland, voorlopig geen aanleiding om actie te ondernemen. "We hebben ons geplaatst voor het eindtoernooi en dan nemen we daaraan deel", stelt de bond, gevraagd naar een standpunt over een mogelijke boycot van het WK in de VS, Mexico en Canada. "Tegelijkertijd zijn wij ons bewust van geopolitieke ontwikkelingen en trekken hierin samen op met de Nederlandse overheid."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Justitie en politie hebben tot dusver twee slachtoffers geïdentificeerd in het strafrechtelijk onderzoek naar de 23-jarige Mert A., die lid zou zijn geweest van een gewelddadige onlinegroepering. A. zou zijn slachtoffers ertoe hebben aangezet zichzelf te snijden en daarvan beelden te maken. Zij zouden ook een gebruikersnaam van A. in bloed op de vloer of een muur hebben geschreven. A. zou hebben gedreigd naaktbeelden van de slachtoffers te verspreiden.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk ontkent dat hij in september vorig jaar tegen het hoofd en het lichaam van een 17-jarige Haarlemmer heeft geschopt. Beelden van het geweld werden online gedeeld, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio een dag de deuren sloten. Het Openbaar Ministerie denkt dat een conflict tussen twee jeugdgroepen uit Haarlem en Beverwijk de oorzaak van de incidenten was.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie moeten snel weer kalmeren, zei demissionair financiënminister Eelco Heinen voorafgaand aan overleg in Brussel. Die spanningen zijn opgelopen door de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij wil de landen die de Deense soevereiniteit over Groenland steunen, treffen met importheffingen van 10 procent.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een voormalige leraar moet vier jaar de gevangenis in omdat hij ontucht heeft gepleegd met leerlingen op middelbare scholen waar hij heeft gewerkt. Ook mag hij negen jaar lang niet als leraar werken. De rechtbank in Utrecht heeft hem maandag veroordeeld.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verlengt de beveiliging van de Visschersteeg, het afgezette gebied waar vorige week de explosie in Utrecht plaatsvond. Dat meldt de gemeente in het liveblog. De beveiliging blijft in ieder geval in stand tot en met vrijdag.
3 uur geleden