Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mohoric wint tweede etappe Ronde van Valencia

Mohoric wint tweede etappe Ronde van Valencia

LA VALLDIGNA (ANP) - De Sloveen Matej Mohoric heeft de tweede etappe van de Ronde van Valencia gewonnen. Het was een rit over 162 kilometer van Canals naar La Valldigna met een lastige klim kort voor de finish. In de afdaling naar de meet viel de renner van Bahrain Victorious aan waarna hij met iets meer dan 10 seconden voorsprong als eerste de finish passeerde.

De Italiaan Giovanni Lonardi won de sprint om de tweede plaats, voor zijn landgenoot Simone Consonni. De leiderstrui bleef in handen van de Italiaan Alessandro Tonelli, de winnaar van de eerste etappe. Mohoric volgt in het klassement op ruim 1 minuut.

Mohoric (29) is een specialist als het om dalen gaat. Met een aanval in de afdaling na de Poggio won hij een kleine twee jaar geleden Milaan-Sanremo. Vorig jaar was hij onder meer ritwinnaar in de Tour de France en sloot hij het seizoen af met winst op het WK gravel.

"Mijn ploeggenoten hebben me goed afgezet voor de klim, ik moet ze bedanken", vertelde hij bij Eurosport. Mohoric toonde aan al vroeg in vorm te zijn: "Ik wil er dit jaar meteen in de Omloop Het Nieuwsblad staan." De Ronde van Valencia eindigt zondag.

Meer uit Sport

De Boo wint met Nederlands record op 500 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.

39 minuten geleden
Kok schaatst naar wereldrecord op 500 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.

1 uur geleden
Tennisser Sinner klopt Alcaraz en prolongeert titel ATP Finals

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.

3 uur geleden
Springruiter Greve wint wereldbekerwedstrijd in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.

3 uur geleden
Zilver voor judoka Spijkers op Grand Prix van Zagreb

ZAGREB (ANP) - Judoka Jur Spijkers heeft op de Grand Prix-wedstrijd van Zagreb bij de zwaargewichten (+100 kg) het zilver gepakt. In de finale versloeg de Azerbeidzjaan Kanan Nasibov de 28-jarige Tilburger op ippon.

4 uur geleden
Littler houdt Noppert uit finale Grand Slam of Darts

WOLVERHAMPTON (ANP) - Darter Danny Noppert is er niet in geslaagd de finale van de Grand Slam of Darts te bereiken. De 34-jarige Fries verloor in Wolverhampton in de halve finale van wereldkampioen en titelverdediger Luke Littler uit Engeland met 16-9 in legs.

6 uur geleden
Brand geeft met zege in veldrit Hamme mijlpaal extra glans

HAMME (ANP) - Lucinda Brand heeft dankzij haar zege in de Flandriencross van het Oost-Vlaamse Hamme een unieke mijlpaal bereikt. De 36-jarige Dordtse eindigde voor de vijftigste keer op rij op het podium in een veldrit. Die reeks werd ingezet op 27 januari 2024, toevallig ook in Hamme.

7 uur geleden