Mohoric wint klassieker Milaan-Sanremo, Van der Poel derde
SANREMO (ANP) - Wielrenner Matej Mohoric heeft Milaan-Sanremo op zijn naam geschreven. De Sloveen van Bahrain-Victorious kwam na 293 kilometer solo aan op de Via Roma. Hij bleef de Fransman Anthony Turgis (tweede) en Mathieu van der Poel net voor. De Nederlander vierde met de derde plaats zijn rentree in het peloton.
Mohoric won voor het eerst een klassieker. De Sloveen viel aan in de afdaling van de Poggio, de laatste klim, en bleef de groep met favorieten net voor. Hij behaalde de grootste overwinning uit zijn carrière. Mohoric won afgelopen jaar wel al twee etappes in de Tour de France.
De finale van de 113e editie van 'La Primavera' kende traditioneel een lange aanloop. Acht wielrenners gingen er al in de eerste kilometers na Milaan vandoor. Ze kregen maximaal zo'n 7 minuten voorsprong, maar aan de voet van de voorlaatste beklimming, de Cipressa, hadden de vier overgebleven vluchters nog maar minder dan 3 minuten over, vooral dankzij de inspanningen van de renners van Jumbo-Visma.
Cipressa
Op de Cipressa versnelden de ploeggenoten van de Sloveen Tadej Pogacar. Sprinter Fabio Jakobsen, die zijn debuut maakte in de voorjaarsklassieker, moest de ongeveer dertig overgebleven favorieten laten gaan. Aan de voet van de Poggio werden Alessandro Tonelli en Samuele Rivi als laatste vluchters bijgehaald. Bij een aanval van Pogacar zat Wout van Aert, de Belgische kopman van Jumbo-Visma, attent in het wiel. Van der Poel reed het gaatje dicht. Ook de daaropvolgende aanvallen van de Tourwinnaar leverden geen schifting op. Op de aanval van Søren Kragh Andersen kon eerst alleen Pogacar volgen, maar Van Aert en Van der Poel sloten even later ook aan.
In de afdaling versnelde Mohoric. De Sloveen vergrootte zijn voorsprong door vol naar beneden te rijden en door de aarzeling bij zijn concurrenten. In de straten van Sanremo probeerde Turgis het gat nog te dichten, maar ook de Fransman kwam te laat. Hij bleef wel de groep nog voor, waarvan Van der Poel de snelste was voor de Australiër Michael Matthews en Pogacar. Van Aert finishte als achtste.
Voor Van der Poel was het zijn eerste wedstrijd in 2022. De 27-jarige renner van Alpecin-Fenix reed na 27 december geen wedstrijd meer vanwege rugklachten. Hij liet zich in januari ook opereren aan een knie. Pas vrijdag werd bekend dat Van der Poel vanwege ziekte en blessures bij enkele ploeggenoten zou starten in Milaan-Sanremo. In zijn eerste koers maakte hij direct een uitstekende indruk.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
37 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
5 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
20 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
21 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
22 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden