Mohammed Chahim opnieuw ondervoorzitter Europese sociaaldemocraten
BRUSSEL (ANP) - Europarlementariër Mohammed Chahim van GroenLinks-PvdA is herkozen tot ondervoorzitter van de Europese sociaaldemocratische fractie in het Europees Parlement.
De S&D-fractie is met 136 zetels de op een na grootste fractie van het Europees Parlement. De grootste is de Europese Volkspartij waarin bijvoorbeeld het CDA zit.
"Ik ben zeer vereerd om opnieuw verkozen te zijn", zegt Chahim in een persbericht. "Als vicevoorzitter van de sociaaldemocraten wil ik samen met alle progressieve krachten in het Europees Parlement bouwen aan een groen, sociaal en eerlijk Europa. Nu extreemrechtse partijen proberen Europa van binnenuit af te breken, is het de taak van linkse partijen om pal te staan voor de rechten van minderheden, een gezonde democratie en een sterke rechtsstaat."
Chahim zit sinds 2019 namens de PvdA in het Europees Parlement. Hij werd in 2021 al gekozen tot een van de negen vicevoorzitters van de Europese sociaaldemocratische fractie. De voorzitter is de Spaanse Iratxe García Pérez, die eveneens is herkozen voor een nieuwe termijn.
Meer uit Buitenland
BUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.
1 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Bij de aanrijding tussen een schoolbusje en een trein zijn in het Vlaamse Buggenhout vier doden gevallen, zegt minister Jean-Luc Crucke van Mobiliteit tegen de Belgische nieuwssite RTL Info. Volgens hem zijn twee tieners, de chauffeur en de begeleider door het ongeluk overleden. "Het is dramatisch", aldus de minister.
2 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - De Belgische politie maakt nog niets bekend over slachtoffers door de aanrijding tussen een trein en een busje met schoolkinderen in Buggenhout. Eerst moeten eventuele familieleden geïnformeerd worden, zegt politiewoordvoerder Ann Berger tegen VRT NWS. Zij bevestigt dat er aan boord zeven kinderen waren, plus een begeleider en de chauffeur.
2 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Bij een aanrijding tussen een trein en een schoolbusje zijn in het Vlaamse Buggenhout meerdere doden gevallen, melden VRT Nieuws en Het Laatste Nieuws op basis van bronnen. De details zijn nog onduidelijk.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen een Amerikaanse drone neergehaald. Het zou gaan om een MQ-9 die in Iraans luchtruim vloog. De garde zegt dat het alle recht heeft om terug te slaan als de Verenigde Staten het staakt-het-vuren schenden. De hoogste leider van Iran schreef op Telegram dat de VS aan invloed verliezen in de regio.
3 uur geleden