Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mohammed Chahim opnieuw ondervoorzitter Europese sociaaldemocraten

Mohammed Chahim opnieuw ondervoorzitter Europese sociaaldemocraten

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariër Mohammed Chahim van GroenLinks-PvdA is herkozen tot ondervoorzitter van de Europese sociaaldemocratische fractie in het Europees Parlement.

De S&D-fractie is met 136 zetels de op een na grootste fractie van het Europees Parlement. De grootste is de Europese Volkspartij waarin bijvoorbeeld het CDA zit.

"Ik ben zeer vereerd om opnieuw verkozen te zijn", zegt Chahim in een persbericht. "Als vicevoorzitter van de sociaaldemocraten wil ik samen met alle progressieve krachten in het Europees Parlement bouwen aan een groen, sociaal en eerlijk Europa. Nu extreemrechtse partijen proberen Europa van binnenuit af te breken, is het de taak van linkse partijen om pal te staan voor de rechten van minderheden, een gezonde democratie en een sterke rechtsstaat."

Chahim zit sinds 2019 namens de PvdA in het Europees Parlement. Hij werd in 2021 al gekozen tot een van de negen vicevoorzitters van de Europese sociaaldemocratische fractie. De voorzitter is de Spaanse Iratxe García Pérez, die eveneens is herkozen voor een nieuwe termijn.

Meer uit Buitenland

Iran: voortgang in gesprekken VS, maar akkoord nog niet in zicht

TEHERAN (ANP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat op veel punten in de onderhandelingen met de Verenigde Staten voortgang is gemaakt. Toch betekent dat volgens Teheran niet dat Iran daarmee ook dicht bij het tekenen van een akkoord met de Amerikanen is.

3 minuten geleden
Iraanse onderhandelaar Qalibaf opnieuw parlementsvoorzitter

TEHERAN (ANP) - Mohammad Bagher Qalibaf is opnieuw benoemd tot voorzitter van het Iraanse parlement. Daartoe heeft het parlement besloten, meldt persbureau Fars. Naast parlementsvoorzitter is Qalibaf een belangrijke Iraanse onderhandelaar in de vredesgesprekken met de Verenigde Staten en bemiddelaar Pakistan.

32 minuten geleden
Israël draagt Libanezen in zuiden op veilig onderkomen te zoeken

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft de evacuatie bevolen van de inwoners van tien plaatsen in het zuiden van Libanon, in de regio's Nabatieh en Jezzine. "In het licht van de schendingen van de afspraken van het bestand door de terreurorganisatie Hezbollah, ziet de Israëlische krijgsmacht zich gedwongen met geweld op te treden. Het doel is niet jullie te schaden", aldus legerzegsman Avichay Adraee tegen de inwoners van het gebied.

58 minuten geleden
Jaarlijkse hadj-pelgrimstocht begonnen in Mekka

MEKKA (ANP/AFP) - In het Saudische Mekka is de hadj begonnen, de jaarlijkse pelgrimstocht die moslims geacht worden minimaal eens in hun leven te maken. In het nabijgelegen Mina zijn daartoe miljoenen tenten opgebouwd, om de vele pelgrims op te vangen. Meer dan anderhalf miljoen gelovigen zouden al zijn gearriveerd.

1 uur geleden
Rubio: deal met Iran is ook maandag nog mogelijk

NEW DELHI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, bestaat er nog steeds een kans dat er maandag een deal wordt gesloten tussen de Verenigde Staten en Iran.

2 uur geleden
Grote raketaanval op energievoorzieningen in Belgorod

BELGOROD (ANP/RTR) - Bij een grote raketaanval op de Russische regio Belgorod werd energie-infrastructuur beschadigd. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op basis van de lokale autoriteiten. Onder meer de stad Belgorod, vlak bij de grens met Oekraïne, werd getroffen.

2 uur geleden
Olieprijzen dalen met meer dan 5 procent door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.

5 uur geleden