Mohammed Chahim opnieuw ondervoorzitter Europese sociaaldemocraten
BRUSSEL (ANP) - Europarlementariër Mohammed Chahim van GroenLinks-PvdA is herkozen tot ondervoorzitter van de Europese sociaaldemocratische fractie in het Europees Parlement.
De S&D-fractie is met 136 zetels de op een na grootste fractie van het Europees Parlement. De grootste is de Europese Volkspartij waarin bijvoorbeeld het CDA zit.
"Ik ben zeer vereerd om opnieuw verkozen te zijn", zegt Chahim in een persbericht. "Als vicevoorzitter van de sociaaldemocraten wil ik samen met alle progressieve krachten in het Europees Parlement bouwen aan een groen, sociaal en eerlijk Europa. Nu extreemrechtse partijen proberen Europa van binnenuit af te breken, is het de taak van linkse partijen om pal te staan voor de rechten van minderheden, een gezonde democratie en een sterke rechtsstaat."
Chahim zit sinds 2019 namens de PvdA in het Europees Parlement. Hij werd in 2021 al gekozen tot een van de negen vicevoorzitters van de Europese sociaaldemocratische fractie. De voorzitter is de Spaanse Iratxe García Pérez, die eveneens is herkozen voor een nieuwe termijn.
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP) - Het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC) gaat experts sturen vanwege de recentste ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC). De experts uit de EU gaan op verzoek van het Afrikaanse Centrum voor Ziektebestrijding en Preventie naar hun hoofdkantoor in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Ze gaan daar helpen bij coördinatie van de ziektebestrijding.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - In de onderhandelingen over de toekomst van Groenland sorteren de Verenigde Staten voor op een grotere rol dan slechts militair. Dat schrijft The New York Times, dat zich baseert op vele gesprekken met Amerikaanse, Deense en Groenlandse bronnen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan heeft als onderdeel van een defensiepact met Saudi-Arabië 8000 militairen, zo'n zestien gevechtsvliegtuigen en een luchtafweersysteem naar het land gestuurd, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Dat moet bescherming bieden als Saudi-Arabië wordt aangevallen, wat herhaaldelijk gebeurde als onderdeel van de oorlog tussen Iran, Israël en de Verenigde Staten. Tegelijkertijd treedt Pakistan op als bemiddelaar in dat conflict.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse president Tamás Sulyok is niet van plan af te treden, zegt hij in een interview met de Hongaarse nieuwssite Index.hu. Eerder had de onlangs verkozen premier Péter Magyar hem tot eind mei gegeven om zijn functie neer te leggen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt een nieuwe reactie op een Amerikaans vredesvoorstel te hebben gegeven. Ook een Pakistaanse bron meldt dat het bemiddelende land een herzien voorstel met de Amerikanen heeft gedeeld.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Colombiaanse zangeres Shakira krijgt tientallen miljoenen euro's terug van de Spaanse belastingdienst. Volgens Spaanse media als El Mundo moet de fiscus zo'n 60 miljoen euro betalen aan de artiest.
4 uur geleden