Mohammed bin Zayed gekozen tot nieuwe VAE-president
ABU DHABI (ANP/RTR/DPA) - Mohammed bin Zayed is zaterdag door een federale hoge raad gekozen tot de nieuwe president van de Verenigde Arabische Emiraten, melden staatsmedia in het land. Bin Zayed is de opvolger van zijn halfbroer Khalifa Bin Zayed Al Nahyan die vrijdag op 73-jarige leeftijd overleed.
De 61-jarige Bin Zayed is al jarenlang feitelijk leider van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), omdat zijn halfbroer ernstige gezondheidsproblemen had. Khalifa kreeg in 2014 een hartinfarct en verscheen sindsdien nog nauwelijks in het openbaar.
De VAE worden gevormd door zeven emiraten. Daaronder is Dubai, een belangrijk centrum voor regionale en internationale handel.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische oppositiepolitica Jelena Perepelitsa is veroordeeld tot vier jaar strafkamp omdat ze een donatie zou hebben gedaan aan de anticorruptiestichting (FBK), opgericht door Aleksej Navalny. Die stichting staat in Rusland op een lijst met extremistische organisaties en is verboden.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is volgens het Internationaal Strafhof (ICC) fit genoeg om te worden vervolgd. Een deskundigenpanel is tot deze conclusie gekomen. Advocaten van de 81-jarige Duterte hielden vol dat hij vanwege zijn gezondheid niet voor het hof kan verschijnen.
56 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen de internationale luchthaven in Riyad te hebben aangevallen met een ballistische raket. De raket heeft volgens de groep het doel geraakt. Saudi-Arabië zei eerder twee raketten te hebben onderschept.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie erkent dat de huiszoekingsbevelen die eerder dit jaar werden gebruikt om de oude woning van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor te doorzoeken, onrechtmatig waren. Andrew spande maandag een rechtszaak aan tegen de Thames Valley Police en die geeft nu toe dat die huiszoekingsbevelen niet op de juiste manier zijn verkregen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De deze week gearresteerde ex-chef van de Duitse inlichtingendienst BND, August Hanning, had volgens Duitse media goede banden met een Chinese generaal en zakenman. Justitie onderzoekt de relatie tussen de twee, meldt onder meer Der Spiegel.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Russische OM heeft Nederland verzocht om de uitlevering van negen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat meldt staatspersbureau TASS.
2 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Christa Pike heeft in haar ziekenhuiskamer gelopen na haar mislukte executie, vertelt haar advocaat Stephen Ferrell aan de BBC. Wel is ze mentaal nog in een wazige staat volgens Ferrell.
2 uur geleden