Mogelijke wapenleveringen van en naar Korea's na bezoek Poetin
PYONGYANG (ANP/RTR) - Het bezoek van de Russische president Vladimir Poetin aan Noord-Korea heeft geleid tot speculaties over de rol van beide Korea's in de oorlog in Oekraïne. Poetin sloot donderdag niet uit dat Rusland wapens naar Noord-Korea zal sturen. Tegelijkertijd waarschuwt hij Zuid-Korea dat het een "grote fout" maakt als het besluit wapens te leveren aan Oekraïne.
Poetin haalde deze week de banden aan met de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un en tekende met hem een samenwerkingsverband. Dat zorgde ervoor dat Zuid-Korea zei te heroverwegen of het wapens aan Oekraïne wil leveren. Momenteel geeft het alleen niet-dodelijke militaire steun, maar mogelijk verandert dat dus snel.
"Ik hoop dat dit niet zal gebeuren", zei Poetin op een persconferentie in Vietnam, waar hij na Noord-Korea naartoe doorreisde. "En als het wel gebeurt, dan zullen we ook gepaste beslissingen nemen, die het huidige leiderschap van Zuid-Korea waarschijnlijk niet zullen bevallen."
Poetin dreigde eerder deze maand al wapens te sturen naar landen die tegen het Westen zijn. Hij reageerde toen op de aankondiging van westerse landen dat Oekraïne hun wapens mag gebruiken om Russisch grondgebied aan te vallen. Donderdag benadrukte Poetin dat het dus ook een mogelijkheid is om wapens te leveren aan Noord-Korea. Volgens de Verenigde Staten heeft Noord-Korea eerder juist wapens en munitie aan Rusland geleverd voor de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
PARIJS/BRUSSEL (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne na de oorlog tegen Rusland willen blijven beschermen, overleggen donderdag over de nieuwste Amerikaanse vredesplannen. Ook demissionair premier Dick Schoof neemt deel aan de videovergadering van de zogeheten Coalitie van Bereidwillige Landen.
13 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties staat naar eigen zeggen in "overlevingsstand". Het kantoor van hoge commissaris Volker Türk (OHCHR) heeft minder geld, maar meer werk. Er zijn volgens Türk al werkzaamheden geschrapt of uitgesteld en ontslagen gevallen.
58 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken dreigt te worden vermalen in de concurrentiestrijd tussen de Verenigde Staten, China en Rusland om het noordpoolgebied, vreest de Deense militaire inlichtingendienst. De Verenigde Staten, lang de grote beschermheer, azen op Groenland en aarzelen niet om hun macht tegen bondgenoten te gebruiken.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR/AFP) - María Corina Machado komt toch naar de Noorse hoofdstad Oslo, maar niet op tijd om zelf haar Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te nemen. Volgens het Nobelinstituut is de Venezolaanse oppositiepolitica veilig.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Italiaanse keuken is door UNESCO aangemerkt als immaterieel cultureel erfgoed dat beschermd moet worden. Italië had zijn culinaire traditie voorgelegd aan UNESCO omdat die belangrijk is voor de Italiaanse cultuur, manier van leven en ook de omgang met ingrediënten. Daar bleek men het bij een UNESCO-bijeenkomst in India over eens te zijn.
2 uur geledenFEZ (ANP/RTR) - In het Marokkaanse Fez zijn in de nacht van dinsdag op woensdag ten minste negentien mensen omgekomen bij de instorting van twee gebouwen, meldt het Marokkaanse staatspersbureau. Ook vielen er minstens zestien gewonden. Het is niet duidelijk hoe zij eraan toe zijn.
4 uur geledenKIEL (ANP) - De extra militaire steun van Europese landen voor Oekraïne is vooralsnog lang niet genoeg om het wegvallen van Amerikaanse steun goed te maken, zegt het Duitse Kiel Institute dat daarover cijfers bijhoudt. De eerste helft van dit jaar werd een recordhoeveelheid beloofd, maar na de zomer is de steun enorm afgenomen. De verschillen tussen Europese landen worden groter.
4 uur geleden