Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijke wapenleveringen van en naar Korea's na bezoek Poetin

Mogelijke wapenleveringen van en naar Korea's na bezoek Poetin

PYONGYANG (ANP/RTR) - Het bezoek van de Russische president Vladimir Poetin aan Noord-Korea heeft geleid tot speculaties over de rol van beide Korea's in de oorlog in Oekraïne. Poetin sloot donderdag niet uit dat Rusland wapens naar Noord-Korea zal sturen. Tegelijkertijd waarschuwt hij Zuid-Korea dat het een "grote fout" maakt als het besluit wapens te leveren aan Oekraïne.

Poetin haalde deze week de banden aan met de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un en tekende met hem een samenwerkingsverband. Dat zorgde ervoor dat Zuid-Korea zei te heroverwegen of het wapens aan Oekraïne wil leveren. Momenteel geeft het alleen niet-dodelijke militaire steun, maar mogelijk verandert dat dus snel.

"Ik hoop dat dit niet zal gebeuren", zei Poetin op een persconferentie in Vietnam, waar hij na Noord-Korea naartoe doorreisde. "En als het wel gebeurt, dan zullen we ook gepaste beslissingen nemen, die het huidige leiderschap van Zuid-Korea waarschijnlijk niet zullen bevallen."

Poetin dreigde eerder deze maand al wapens te sturen naar landen die tegen het Westen zijn. Hij reageerde toen op de aankondiging van westerse landen dat Oekraïne hun wapens mag gebruiken om Russisch grondgebied aan te vallen. Donderdag benadrukte Poetin dat het dus ook een mogelijkheid is om wapens te leveren aan Noord-Korea. Volgens de Verenigde Staten heeft Noord-Korea eerder juist wapens en munitie aan Rusland geleverd voor de oorlog in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Brand bij Spaanse Tarragona breidt zich verder uit

TARRAGONA (ANP) - De bosbrand bij het Spaanse Tarragona, in de regio Catalonië, heeft zich verder uitgebreid. Een gebied van 2300 hectare is inmiddels getroffen, berichten El País en andere Spaanse media.

16 minuten geleden
Franse snelweg richting Spanje weer open na bosbranden

NARBONNE (ANP) - De Franse snelweg A9 richting de Spaanse grens is dinsdagochtend in beide richtingen weer open na de afsluiting van maandagavond vanwege een grote bosbrand bij Narbonne. Er staat nog wel een forse file, die volgens de ANWB goed is voor een half uur tot een uur vertraging. De weg was dicht tussen Narbonne en Perpignan.

47 minuten geleden
VK wil af van geheimhoudingsovereenkomsten na seksueel wangedrag

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk beperkt het gebruik van geheimhoudingsovereenkomsten door werkgevers. Medewerkers moeten de mogelijkheid krijgen om zich uit te spreken over seksueel wangedrag of discriminatie, schrijft de BBC.

2 uur geleden
Onderzoek: meerderheid Duitsers wil 'Nederlands' vuurwerkverbod

BERLIJN (ANP/DPA) - Een meerderheid van de Duitsers (59 procent) wil in eigen land een vuurwerkverbod zoals in Nederland. Opiniepeiler Forsa onderzocht in opdracht van tijdschrift Stern hoe er in Duitsland gedacht wordt over een vuurwerkverbod. Vrouwen (67 procent) zijn vaker voor een vuurwerkverbod dan mannen (51 procent), komt naar voren uit de enquête die door duizend mensen is ingevuld.

4 uur geleden
Trump: VS zullen meer wapens naar Oekraïne sturen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan meer wapens aan Oekraïne leveren, zei president Donald Trump maandagavond in het Witte Huis. "We zullen meer wapens moeten sturen, voornamelijk defensieve wapens", zei Trump tegen journalisten. Volgens hem wordt Oekraïne momenteel "heel hard getroffen".

4 uur geleden
Meer dan 100 doden door overstromingen in Texas

AUSTIN (ANP) - Het dodental door de overstromingen in Texas is gestegen tot 104, maakten de autoriteiten maandagavond bekend, aldus The New York Times. In Kerr County, waar vrijdag de hevigste overstromingen waren, kwamen 84 mensen om, onder wie 28 kinderen. Er zijn nog 11 vermisten na de ramp in Camp Mystic, een christelijk zomerkamp voor meisjes.

7 uur geleden
Netanyahu nomineert Trump voor Nobelprijs voor Vrede

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump voorgedragen voor de Nobelprijs voor de Vrede. Tijdens een diner overhandigde Netanyahu Trump een brief met de nominatie, zo is te zien op beelden die onder meer door Fox News zijn verspreid.

8 uur geleden