
Mogelijke staking bij Brussels Airlines tijdens kerst
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische piloten en cabinepersoneel van Brussels Airlines dreigen met kerst te gaan staken. Zij eisen meer loon en betere arbeidsvoorwaarden nu de luchtvaartmaatschappij na jaren van crisis weer winst maakt.
Volgens de vakbonden respecteert het bedrijf de cao's niet. Zo zou de directie nieuwe roosters hebben bekendgemaakt, zonder het personeel te raadplegen.
De huidige loonakkoorden werden in 2020 afgesloten, toen het aantal passagiers door de coronacrisis dramatisch daalde en honderden ontslagen dreigden. Sindsdien zijn de financiële resultaten sterk verbeterd. Afgelopen zomer boekte Brussels Airlines een recordomzet.
"De directie van Brussels Airlines blijft vastberaden om oplossingen te vinden. Oplossingen die werken op de lange termijn, zowel om een aantrekkelijke werkgever te blijven als om onze kosten onder controle te houden in een zeer competitieve markt. Er staan binnenkort nog gesprekken met de sociale partners gepland. De directie zal naar constructieve oplossingen zoeken", reageert de maatschappij.
Meer uit Financieel
PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
2 uur geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
3 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.
3 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.
5 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.
6 uur geleden