Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijke evacuatie Nederlanders uit Soedan onduidelijk

Mogelijke evacuatie Nederlanders uit Soedan onduidelijk

DEN HAAG (ANP) - Het blijft onduidelijk of ook Nederland van het Soedanese leger de mogelijkheid krijgt Nederlanders te evacueren. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten "elke kans" aan te grijpen om Nederlanders in Soedan te helpen. Daarbij werkt BuZa samen met internationale partners. "Maar we kunnen er op dit moment geen details over geven", zegt een woordvoerder van het ministerie tegen het ANP.

Het ministerie bereidt zich actief voor op "alle mogelijke scenario’s om Nederlanders in Soedan te helpen", benadrukt de woordvoerder.

Aan Nederlanders in Soedan laat het ministerie weten "helaas" niets te kunnen beloven, "behalve dat we er met man en macht aan werken". "De steeds veranderende omstandigheden maken het moeilijk te plannen."

Veiligheidsrisico's

"We kunnen niet voorspellen hoe het gaat lopen. Het kan lang duren, of ineens heel snel gaan. Duidelijk is dat geen enkele mogelijke optie zonder risico is", schrijft het ministerie verder.

Samen met het ministerie van Defensie is een "breed scala aan mogelijke opties uitgewerkt. Steeds onderzoeken we wat de veiligheidsrisico’s zijn en hoe we die kunnen minimaliseren." Dat doen ook andere landen, die elkaar informeren, laat BuZa aan de Nederlanders weten.

134 Nederlanders

Het ministerie van Buitenlandse Zaken staat op dit moment actief in contact met 134 Nederlanders in Soedan. Het gaat ervan uit dat er nog meer Nederlanders in Soedan zijn.

Het Soedanese leger heeft zaterdag bekendgemaakt dat het de evacuaties van burgers en diplomaten uit de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en China gaat faciliteren. Het is niet bekend of het leger ook Nederland de mogelijkheid gaat bieden landgenoten te evacueren.

Meer uit Binnenland

Dokkum viert Koningsdag ook in het weekend en met een koningslied

DOKKUM (ANP) - In Dokkum en de Friese dorpen in de buurt zijn al veel festiviteiten in het weekend vóór Koningsdag, wanneer de koninklijke familie op bezoek komt. Dinsdag is een groot deel van het programma bekendgemaakt. Er zijn optredens van onder meer de Bankzitters, Kris Kross, Kraantje Pappie en Miss Montreal, en er is een speciaal geschreven koningslied.

2 uur geleden
Stichting Vluchteling ziet nood in Libanon 'razendsnel' toenemen

DEN HAAG (ANP) - Nu bijna een miljoen mensen op de vlucht zijn geslagen, stijgen de noden in Libanon "razendsnel". Dat zegt Benoit de Gryse, directeur van Stichting Vluchteling, vanuit Beiroet. De Gryse vertrok afgelopen zondag naar de hoofdstad van Libanon om te onderzoeken hoe zijn stichting het beste hulp kan bieden en om aandacht te vragen voor het menselijk lijden.

3 uur geleden
Maatregelen Groningen tegen aanvaringen met kleine windmolens

GRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen neemt maatregelen om het aantal vogels en vleermuizen dat in aanraking komt met kleine windturbines te verminderen. Groningen kijkt onder meer of het mogelijk is de turbines in de maand augustus 's nachts stil te zetten.

3 uur geleden
Hardenberg legt COA dwangsom op om sluiting azc af te dwingen

HARDENBERG (ANP) - De gemeente Hardenberg heeft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) definitief een last onder dwangsom opgelegd voor het niet volgens afspraak sluiten van twee asielopvanglocaties binnen de gemeente. Dat heeft het gemeentebestuur dinsdag besloten. Het COA krijgt van de gemeente een week om de overtreding te beëindigen.

5 uur geleden
Advocaten: Promes geeft steken met mes familielid toe

AMSTERDAM (ANP) - Oud-topvoetballer Quincy Promes (34) heeft toegegeven dat hij tijdens een feest in Abcoude een ver familielid "eenmaal met een zakmesje heeft gestoken". Dat zei een van de advocaten van Promes dinsdag tijdens een voorbereidende zitting in de strafzaak tegen hem. Promes heeft volgens raadsvrouw Carry Knoops zijn eerdere stilzwijgen doorbroken en "voor het eerst echt openheid van zaken gegeven".

6 uur geleden
OM eist 7 maanden cel en contactverbod tegen rapper Kempi

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in de rechtbank in Den Haag een celstraf van zeven maanden geëist tegen rapper Kempi, op verdenking van onder meer bedreiging en poging tot dwang. Ook wil het OM dat er een contactverbod van drie jaar wordt opgelegd aan de artiest, die eigenlijk Jerrely Slijger heet.

7 uur geleden
Ruim 100 tips over explosies Zuidas en joodse school in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft ruim honderd tips binnengekregen over twee explosies in Amsterdam. Veel daarvan gaan over de scooter waarmee de verdachten bij de joodse school aan de Zeelandstraat aankwamen voordat daar een explosie plaatsvond, laat een woordvoerder weten.

7 uur geleden