Mogelijke EK-opponent van Oranje treft IJsland
NYON (ANP) - Het Nederlands elftal weet al voor de loting voor het EK dat het volgend jaar in de groep op Oekraïne stuit en daar komt mogelijk Roemenië bij. De Roemenen moeten zich dan wel via de play-offs zien te plaatsen voor de Europese eindronde. Bij de loting op het kantoor van de Europese voetbalbond UEFA werd Roemenië in de halve finale gekoppeld aan IJsland, op papier de zwaarst mogelijke tegenstander. Ze treffen elkaar op 26 maart op IJsland.
Als de Roemenen winnen op het eiland, nemen ze het vijf dagen later, weer in een uitwedstrijd, op tegen de winnaar van het duel tussen Bulgarije en Hongarije. Inzet is dan een ticket voor het EK. Als mede-organisator van de Europese eindronde wordt Roemenië, dat met Boekarest één van de twaalf speelsteden huisvest, ingedeeld in groep C. Oranje is daarin al verzekerd van drie thuiswedstrijden in de Johan Cruijff ArenA.
Mocht Roemenië het niet halen, dan treedt een ander scenario in werking. De verdeling van de 24 landen die meedoen aan het EK over de zes groepen is complex, omdat de deelnemers die een speelstad huisvesten twee of drie wedstrijden in eigen stadion mogen spelen.
Twintig landen hebben zich via de reguliere kwalificatiereeks al geplaatst. De laatste vier tickets worden verdeeld via de play-offs die is opgedeeld in vier routes, op basis van de prestaties vorig jaar in de Nations League. Zo gaan Georgië, Noord-Macedonië, Kosovo en Wit-Rusland in de D-route strijden om één ticket voor het EK, omdat ze alle vier hun groep in de laagste divisie van de Nations League wonnen. Route C bestaat uit Schotland, Israël, Noorwegen en Servië, via route B hopen Bosnië-Herzegovina, Noord-Ierland, Slowakije en Ierland alsnog het EK te halen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de kwartfinale van de League Cup. De club schakelde Chelsea uit na strafschoppen. De stand na reguliere speeltijd was 1-1. Liverpool won de strafschoppenserie met 6-5.
8 uur geledenMAASSLUIS (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de tweede ronde van de KNVB-beker. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior Maassluis (0-2), de nummer 3 van de derde divisie.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Jurgen Streppel teruggehaald en aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 57-jarige coach had van 2011 tot 2016 al eens de leiding bij de Tilburgers en moet de club dit seizoen behoeden voor degradatie. Hij heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen, meldt de hekkensluiter van de Eredivisie.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - Voor PEC Zwolle is het bekeravontuur al na een ronde voorbij. De nummer 15 van de Eredivisie verloor voor eigen publiek van TOP Oss (1-2), de nummer 14 van de eerste divisie.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is in de eerste ronde van de KNVB-beker in eigen huis uitgeschakeld door Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Danny Buijs bleek op Het Kasteel de betere na strafschoppen, na een stand van 2-2 na reguliere speeltijd en verlenging.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München heeft het ziekenhuis verlaten. Dat bevestigde technisch directeur Max Eberl van de recordkampioen vlak voor het bekerduel met 1. FC Magdeburg.
13 uur geledenVENETIË (ANP) - Internazionale steekt zes dagen voor de uitwedstrijd tegen Feyenoord in de Champions League niet in blakende vorm. De club won de uitwedstrijd tegen Venezia (0-2) door eigen doelpunten van Matías Moreno en Akor Adams in het laatste kwartier van de wedstrijd.
13 uur geleden