Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijke EK-opponent van Oranje treft IJsland

Mogelijke EK-opponent van Oranje treft IJsland

NYON (ANP) - Het Nederlands elftal weet al voor de loting voor het EK dat het volgend jaar in de groep op Oekraïne stuit en daar komt mogelijk Roemenië bij. De Roemenen moeten zich dan wel via de play-offs zien te plaatsen voor de Europese eindronde. Bij de loting op het kantoor van de Europese voetbalbond UEFA werd Roemenië in de halve finale gekoppeld aan IJsland, op papier de zwaarst mogelijke tegenstander. Ze treffen elkaar op 26 maart op IJsland.

Als de Roemenen winnen op het eiland, nemen ze het vijf dagen later, weer in een uitwedstrijd, op tegen de winnaar van het duel tussen Bulgarije en Hongarije. Inzet is dan een ticket voor het EK. Als mede-organisator van de Europese eindronde wordt Roemenië, dat met Boekarest één van de twaalf speelsteden huisvest, ingedeeld in groep C. Oranje is daarin al verzekerd van drie thuiswedstrijden in de Johan Cruijff ArenA.

Mocht Roemenië het niet halen, dan treedt een ander scenario in werking. De verdeling van de 24 landen die meedoen aan het EK over de zes groepen is complex, omdat de deelnemers die een speelstad huisvesten twee of drie wedstrijden in eigen stadion mogen spelen.

Twintig landen hebben zich via de reguliere kwalificatiereeks al geplaatst. De laatste vier tickets worden verdeeld via de play-offs die is opgedeeld in vier routes, op basis van de prestaties vorig jaar in de Nations League. Zo gaan Georgië, Noord-Macedonië, Kosovo en Wit-Rusland in de D-route strijden om één ticket voor het EK, omdat ze alle vier hun groep in de laagste divisie van de Nations League wonnen. Route C bestaat uit Schotland, Israël, Noorwegen en Servië, via route B hopen Bosnië-Herzegovina, Noord-Ierland, Slowakije en Ierland alsnog het EK te halen.

Meer uit Voetbal

Dijkhuizen nieuwe hoofdtrainer VVV-Venlo

VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.

8 minuten geleden
Verdediger Robertson zet loopbaan voort bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.

39 minuten geleden
Levchenko wil meer ruimte voor spelers om zich uit te spreken

AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

2 uur geleden
Ondanks ingreep VAR 21 foute beslissingen van scheidsrechters

ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.

4 uur geleden
Voormalig hockeyer, bondscoach en teammanager Jorritsma overleden

AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.

5 uur geleden
Mexico doet vertrouwen op richting WK met oefenzege op Servië

TOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.

6 uur geleden
Gastland Mexico belooft veilig WK ondanks protesten

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.

7 uur geleden