Mogelijke EK-opponent van Oranje treft IJsland
NYON (ANP) - Het Nederlands elftal weet al voor de loting voor het EK dat het volgend jaar in de groep op Oekraïne stuit en daar komt mogelijk Roemenië bij. De Roemenen moeten zich dan wel via de play-offs zien te plaatsen voor de Europese eindronde. Bij de loting op het kantoor van de Europese voetbalbond UEFA werd Roemenië in de halve finale gekoppeld aan IJsland, op papier de zwaarst mogelijke tegenstander. Ze treffen elkaar op 26 maart op IJsland.
Als de Roemenen winnen op het eiland, nemen ze het vijf dagen later, weer in een uitwedstrijd, op tegen de winnaar van het duel tussen Bulgarije en Hongarije. Inzet is dan een ticket voor het EK. Als mede-organisator van de Europese eindronde wordt Roemenië, dat met Boekarest één van de twaalf speelsteden huisvest, ingedeeld in groep C. Oranje is daarin al verzekerd van drie thuiswedstrijden in de Johan Cruijff ArenA.
Mocht Roemenië het niet halen, dan treedt een ander scenario in werking. De verdeling van de 24 landen die meedoen aan het EK over de zes groepen is complex, omdat de deelnemers die een speelstad huisvesten twee of drie wedstrijden in eigen stadion mogen spelen.
Twintig landen hebben zich via de reguliere kwalificatiereeks al geplaatst. De laatste vier tickets worden verdeeld via de play-offs die is opgedeeld in vier routes, op basis van de prestaties vorig jaar in de Nations League. Zo gaan Georgië, Noord-Macedonië, Kosovo en Wit-Rusland in de D-route strijden om één ticket voor het EK, omdat ze alle vier hun groep in de laagste divisie van de Nations League wonnen. Route C bestaat uit Schotland, Israël, Noorwegen en Servië, via route B hopen Bosnië-Herzegovina, Noord-Ierland, Slowakije en Ierland alsnog het EK te halen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA heeft volgens Britse media, waaronder de BBC en Sky Sports, een crisisoverleg gepland voor woensdag. De top van de wereldvoetbalbond zou in Marokko samenkomen om te overleggen over de ontstane ophef over het inmiddels geschrapte investeringsplan voor het WK.
2 uur geledenPIRAEUS (ANP) - NEC heeft in zijn eerste Europese wedstrijd sinds begin 2009 Olympiakos Piraeus in Griekenland op een gelijkspel gehouden. Het duel tussen de nummer 3 van de Eredivisie van afgelopen seizoen en de Griekse topploeg in de derde voorronde van de Champions League eindigde in 0-0. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag in stadion De Goffert.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Wouter Goes langer aan zich gebonden. Het contract van de 22-jarige verdediger werd opengebroken en verlengd tot de zomer van 2030. De oude overeenkomst liep medio 2028 af.
7 uur geledenABIDJAN (ANP/AFP) - De voetbalbond van Ivoorkust heeft de Fransman Hervé Renard aangesteld als nieuwe bondscoach. De 57-jarige trainer is de opvolger van Emerse Faé, die na het afgelopen WK vertrok. Renard was tijdens het eindtoernooi twee wedstrijden bondscoach van Tunesië, onder meer tijdens het verloren groepsduel met Nederland.
10 uur geledenBERKANE (ANP/RTR) - Bondscoach Bubista van WK-deelnemer Kaapverdië is aangesteld als coach van de Marokkaanse club Renaissance Berkane. De club meldt dat de 56-jarige trainer, wiens volledige naam Pedro Leitão Brito is, een contract voor twee seizoenen heeft getekend.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA verwacht geen reactie van voorzitter Gianni Infantino op de oproep om hervormingen bij de wereldvoetbalbond. De Zwitser schrapte zijn omstreden investeringsplan voor het WK, maar daarna spraken onder meer de Europese voetbalbond UEFA en de KNVB van een vertrouwensbreuk met de voorzitter. De roep om hervormingen klonk breder, maar Infantino houdt zich voorlopig stil, verwacht een FIFA-woordvoerder.
14 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA ontkent dat voorzitter Gianni Infantino steun heeft gezocht bij de Amerikaanse president Donald Trump na de massale kritiek op het inmiddels ingetrokken WK-investeringsplan. "De FIFA-voorzitter heeft de afgelopen dagen geen enkel telefoontje gepleegd naar de Amerikaanse president of leden van zijn regering. Het is puur verzonnen", reageert de FIFA dinsdag op X.
15 uur geleden