Mogelijk zeven doden na explosie waterkrachtcentrale Italië
ROME (ANP/DPA) - Een explosie in een Italiaanse waterkrachtcentrale heeft mogelijk tot zeven sterfgevallen geleid. Na de ontploffing van dinsdag zijn drie lichamen geborgen. Van de vier vermisten wordt niet meer verwacht dat ze in leven zijn.
De reddingsteams zeggen dat ze de hoop op het vinden van overlevenden hebben opgegeven. De gevonden lichamen zijn van drie mannen tussen de 35 en 75 jaar oud. Zij waren aan het werk in de centrale bij het stuwmeer van Suviana in de Apennijnen, tussen Bologna en Florence. Vijf medewerkers hebben ernstige brandwonden opgelopen.
Het is nog niet duidelijk wat dinsdag precies is gebeurd. Volgens de eerste bevindingen brak een brand uit tijdens werkzaamheden aan een turbine op ongeveer 30 meter diepte. Dat zou de explosie hebben veroorzaakt. Vervolgens stroomde er water naar binnen. De onderste verdiepingen van de faciliteit staan deels onder water. De dam, ongeveer 2 kilometer verderop, werd niet getroffen door de explosie.
De stroomproductie werd als gevolg van de explosie wel korte tijd onderbroken, maar dit zou geen grote gevolgen hebben gehad voor de stroomvoorziening in de regio. De waterkrachtcentrale voorziet de regio's Emilia-Romagna en Toscane van stroom.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.
3 uur geledenSTARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.
11 uur geledenFEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.
11 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.
12 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "geen concreet beroep" op de NAVO gedaan om te helpen de geblokkeerde Straat van Hormuz weer open te krijgen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Maar als de blokkade voortduurt, kunnen Europese bondgenoten niet blijven wachten tot de strijd echt voorbij is voor ze in actie komen, waarschuwt hij.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.
14 uur geleden