Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijk zeven doden na explosie waterkrachtcentrale Italië

Mogelijk zeven doden na explosie waterkrachtcentrale Italië

ROME (ANP/DPA) - Een explosie in een Italiaanse waterkrachtcentrale heeft mogelijk tot zeven sterfgevallen geleid. Na de ontploffing van dinsdag zijn drie lichamen geborgen. Van de vier vermisten wordt niet meer verwacht dat ze in leven zijn.

De reddingsteams zeggen dat ze de hoop op het vinden van overlevenden hebben opgegeven. De gevonden lichamen zijn van drie mannen tussen de 35 en 75 jaar oud. Zij waren aan het werk in de centrale bij het stuwmeer van Suviana in de Apennijnen, tussen Bologna en Florence. Vijf medewerkers hebben ernstige brandwonden opgelopen.

Het is nog niet duidelijk wat dinsdag precies is gebeurd. Volgens de eerste bevindingen brak een brand uit tijdens werkzaamheden aan een turbine op ongeveer 30 meter diepte. Dat zou de explosie hebben veroorzaakt. Vervolgens stroomde er water naar binnen. De onderste verdiepingen van de faciliteit staan deels onder water. De dam, ongeveer 2 kilometer verderop, werd niet getroffen door de explosie.

De stroomproductie werd als gevolg van de explosie wel korte tijd onderbroken, maar dit zou geen grote gevolgen hebben gehad voor de stroomvoorziening in de regio. De waterkrachtcentrale voorziet de regio's Emilia-Romagna en Toscane van stroom.

Meer uit Buitenland

Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

15 minuten geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

5 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

5 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

6 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

6 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

6 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

7 uur geleden