Mogelijk zeven doden na explosie waterkrachtcentrale Italië
ROME (ANP/DPA) - Een explosie in een Italiaanse waterkrachtcentrale heeft mogelijk tot zeven sterfgevallen geleid. Na de ontploffing van dinsdag zijn drie lichamen geborgen. Van de vier vermisten wordt niet meer verwacht dat ze in leven zijn.
De reddingsteams zeggen dat ze de hoop op het vinden van overlevenden hebben opgegeven. De gevonden lichamen zijn van drie mannen tussen de 35 en 75 jaar oud. Zij waren aan het werk in de centrale bij het stuwmeer van Suviana in de Apennijnen, tussen Bologna en Florence. Vijf medewerkers hebben ernstige brandwonden opgelopen.
Het is nog niet duidelijk wat dinsdag precies is gebeurd. Volgens de eerste bevindingen brak een brand uit tijdens werkzaamheden aan een turbine op ongeveer 30 meter diepte. Dat zou de explosie hebben veroorzaakt. Vervolgens stroomde er water naar binnen. De onderste verdiepingen van de faciliteit staan deels onder water. De dam, ongeveer 2 kilometer verderop, werd niet getroffen door de explosie.
De stroomproductie werd als gevolg van de explosie wel korte tijd onderbroken, maar dit zou geen grote gevolgen hebben gehad voor de stroomvoorziening in de regio. De waterkrachtcentrale voorziet de regio's Emilia-Romagna en Toscane van stroom.
Meer uit Buitenland
KRAKAU (ANP) - Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Italië en Polen gaan samen investeren in de ontwikkeling van goedkope wapens. De defensieministers van die vijf landen, die binnen Europa het meest aan defensie uitgeven, zeiden te willen leren van de Oekraïners bij het ontwikkelen van onder meer militaire drones.
2 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP) - Het Vaticaan staat in de jaarlijkse boodschap ter ere van ramadan stil bij het samenvallen van de islamitische vastenmaand met de christelijke vastentijd tot aan Pasen. Het is voor het eerst sinds de jaren negentig dat de christelijke vastentijd en ramadan tegelijk beginnen.
37 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft tijdens het partijcongres van zijn CDU opgeroepen tot eenheid binnen de partij. Volgens Duitse media heerst er momenteel veel ontevredenheid onder Merz' partijgenoten over het regeringsbeleid. Volgens Tagesschau was er "zelden zoveel onrust" in de christendemocratische partij.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Cultuur Wolfram Weimer heeft de onmiddellijke vrijlating geëist van een in Turkije gearresteerde correspondent van de nieuwsorganisatie Deutsche Welle (DW). De Turkse regering moet er volgens Weimer voor zorgen dat hij wordt vrijgelaten, omdat de beschuldigingen tegen hem ongegrond zouden zijn. "Journalistiek werk is niet strafbaar", aldus Weimer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte (80) is volgende week niet bij zijn hoorzittingen voor het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. De voorbereidende zittingen zijn bedoeld om te bepalen of er genoeg bewijs tegen hem is voor een rechtszaak.
1 uur geledenLYON (ANP) - De radicaal-rechtse mars ter nagedachtenis aan de gedode activist Quentin Deranque in Lyon gaat zaterdag gewoon door. De burgemeester van die stad had opgeroepen tot een verbod, maar de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez heeft tegen de Franse nieuwszender RTL gezegd dat de demonstratie doorgaat.
3 uur geledenWINDSOR (ANP/RTR) - Het onderzoek naar activiteiten van Andrew Mountbatten-Windsor wordt voortgezet in zijn voormalige woning in het park van Windsor, de Royal Lodge. De politie heeft bekendgemaakt dat het onderzoek in zijn huidige woning op het landgoed Sandringham in Norfolk is afgerond.
4 uur geleden