Mogelijk zeven doden na explosie waterkrachtcentrale Italië
ROME (ANP/DPA) - Een explosie in een Italiaanse waterkrachtcentrale heeft mogelijk tot zeven sterfgevallen geleid. Na de ontploffing van dinsdag zijn drie lichamen geborgen. Van de vier vermisten wordt niet meer verwacht dat ze in leven zijn.
De reddingsteams zeggen dat ze de hoop op het vinden van overlevenden hebben opgegeven. De gevonden lichamen zijn van drie mannen tussen de 35 en 75 jaar oud. Zij waren aan het werk in de centrale bij het stuwmeer van Suviana in de Apennijnen, tussen Bologna en Florence. Vijf medewerkers hebben ernstige brandwonden opgelopen.
Het is nog niet duidelijk wat dinsdag precies is gebeurd. Volgens de eerste bevindingen brak een brand uit tijdens werkzaamheden aan een turbine op ongeveer 30 meter diepte. Dat zou de explosie hebben veroorzaakt. Vervolgens stroomde er water naar binnen. De onderste verdiepingen van de faciliteit staan deels onder water. De dam, ongeveer 2 kilometer verderop, werd niet getroffen door de explosie.
De stroomproductie werd als gevolg van de explosie wel korte tijd onderbroken, maar dit zou geen grote gevolgen hebben gehad voor de stroomvoorziening in de regio. De waterkrachtcentrale voorziet de regio's Emilia-Romagna en Toscane van stroom.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.
11 minuten geledenORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.
33 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft in meerdere steden ingegrepen bij protesten. Onder meer in Lyon, Lille, Toulouse, Nantes en Nice is traangas ingezet. In die laatste twee steden gebruikte de politie volgens Le Parisien ook een waterkanon.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel is het bij grote jongerenprotesten uitgelopen op confrontaties tussen de politie en de betogers. Volgens persbureau Belga wordt de sfeer steeds grimmiger. De politie heeft inmiddels een waterkanon en traangas ingezet.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept op tot eenheid binnen zusterpartijen CDU en CSU en zweert nog steeds elke vorm van samenwerking met de rechtsradicale Alternative für Deutschland (AfD) af. Ook waarschuwt hij voor de "continue dreiging vanuit Rusland".
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft zaterdag tijdens een landelijke protestdag 135 mensen opgepakt en verschillende wapens in beslag genomen, meldt Laurent Nuñez. Er heeft zich volgens de minister van Binnenlandse Zaken vooralsnog "geen groot incident" voorgedaan.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR) - Sinds de olijvenoogsten op de Palestijnse Westelijke Jordaanoever eind september begonnen, zijn tot dusver ruim driehonderd incidenten van Israëlisch kolonistengeweld gemeld. Het gaat daarbij om diefstal, vernielingen en gerichte aanvallen, aldus de Israëlische mensenrechtenorganisatie Yesh Din.
2 uur geleden