Mogelijk woensdag aanklacht en arrestatiebevel tegen Trump
NEW YORK (ANP) - De beslissing of de voormalige Amerikaanse president Donald Trump wordt aangeklaagd en of er een arrestatiebevel tegen hem komt, wordt volgens Amerikaanse media waarschijnlijk woensdag in New York genomen. Het zou de eerste keer zijn dat een ex-president strafrechtelijk wordt vervolgd.
Trump had het onlangs over zijn arrestatie dinsdag, maar het college dat over de vervolging moet besluiten, de grand jury, is woensdag ook nog aan het werk. Het openbaar ministerie in Manhattan onder leiding van de Democratische jurist Alvin Bragg moet daarop wachten.
Trump zou worden aangeklaagd over vermeend administratief gesjoemel ruim zes jaar geleden toen hij presidentskandidaat was. Het zou geen ernstig misdrijf zijn. Maar volgens Trump en zijn partijgenoten gaat het om "een ongekende politieke vervolging door de links-radicale aanklager Bragg van een ex-president en kandidaat bij de volgende presidentsverkiezingen."
Aanklacht
De aanklacht richt zich op mogelijk strafbare feiten in de administratie van Trump en ondernemingen van hem na de betaling van een bedrag van 130.000 dollar als zwijggeld aan pornoster Stephanie 'Stormy Daniels' Clifford door een raadsman en zakenpartner van Trump, Michael Cohen. De betaling zou zijn verhuld en mogelijk is belasting ontdoken volgens de wetten van de staat New York. Trump en zijn advocaten stellen dat hij destijds het slachtoffer was van afpersing door Daniels.
Cohen heeft eind 2018 drie jaar cel gekregen wegens malversaties die hij volgens de rechters had gepleegd terwijl hij werkte als advocaat van Trump. De twee hebben slaande ruzie gekregen en de aanklacht tegen Trump is volgens een aantal media voornamelijk op zijn uitspraken gebaseerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De onlangs verkozen opperste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, is gewond en vermoedelijk verminkt. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth vrijdag in een persconferentie.
1 minuut geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Cuba en de Verenigde Staten hebben recentelijk overleg gevoerd. Dat meldt het Cubaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden volgens Cubaanse media zijn gericht op het vinden van gemeenschappelijke grond voor "mogelijke samenwerkingen en het vinden van gedeelde belangen". De Cubanen willen de gesprekken graag voortzetten, aldus de verklaring.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie en de Europese Raad peinzen er niet over de EU-sancties tegen Rusland te verzachten. Dat hebben ze vrijdag benadrukt in reactie op het eenzijdige Amerikaanse besluit om sancties op Russische olie-export op te heffen. "Het besluit brengt de Europese veiligheid in gevaar", schrijft voorzitter van de EU-leiders António Costa op X.
48 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse militair die om het leven kwam in Iraaks-Koerdistan, werd gedood door een Iraanse Shahed-drone, meldt kolonel François-Xavier de la Chesnais. Bij de aanval donderdagavond raakten meerdere andere Franse militairen gewond.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oud-president van Brazilië Jair Bolsonaro is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Dat meldt zijn zoon Flávio Bolsonaro op X. De oud-leider werd van zijn cel overgebracht naar een medische instelling voor opname, naar verluidt omdat hij rillingen had en veel moest overgeven.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een vrachtschip dat eigendom is van een Turkse onderneming is met toestemming van Iran de Straat van Hormuz gepasseerd. De Turkse minister van Transport Abdulkadir Uraloglu heeft dit bekendgemaakt. Volgens hem zijn nu nog veertien schepen die Turks eigendom zijn ingesloten in de Perzische Golf, ten noorden van de zeestraat.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, is op bezoek in Libanon. "Ik ben zojuist geland in Beiroet, voor een solidariteitsbezoek aan de bevolking van Libanon", schrijft hij op X. "Zij hebben niet gekozen voor deze oorlog", benadrukt hij. "Ze zijn erin meegesleurd."
1 uur geleden