Mogelijk veel vluchtuitval door actie Franse luchtverkeersleiders
PARIJS (ANP/BELGA/AFP) - Franse luchtverkeersleiders gaan donderdag staken en willen ook rond Hemelvaartsdag, op 9, 10 en 11 mei, het werk neerleggen. Daardoor kunnen op die dagen veel vluchten uitvallen op de grote luchthavens van Parijs, wat ook gevolgen kan hebben voor Nederlandse reizigers die van die vliegvelden gebruikmaken.
De vakbonden hebben de acties aangekondigd omdat onderhandelingen over salarisverhogingen en andere arbeidsvoorwaarden zijn mislukt. De luchtverkeersleiding wil de eigen organisatie productiever maken, maar de bonden vinden dat de veranderingen gepaard moeten gaan met hogere salarissen.
Reizigers ondervinden donderdag waarschijnlijk veel overlast van de actie. Volgens de bonden gaan dan waarschijnlijk tot 75 procent van de vluchten niet door op Parijs Orly en tot 65 procent van de vluchten op Parijs Charles de Gaulle. Ook verwachten de bonden grote vertragingen voor de vluchten die nog wel worden uitgevoerd. De impact van de stakingen in mei is nog niet bekend.
De aankondiging heeft ook de zorgen doen toenemen over het risico van stakingen tijdens de Olympische Spelen in Parijs deze zomer. Dan worden in de Franse hoofdstad honderdduizenden extra bezoekers verwacht. Vakbonden zouden die drukte kunnen gebruiken door rond die tijd met stakingen te dreigen om stevige loonsverhogingen af te dwingen.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
29 minuten geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
50 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
2 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
3 uur geledenBASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.
4 uur geleden