Mogelijk uitstel eerste speelronde eerste divisie na winterstop
ZEIST (ANP) - De eerste speelronde na de winterstop in de Keuken Kampioen Divisie wordt mogelijk verplaatst. Op initiatief van de clubs vindt dinsdagmiddag een gesprek plaats met de KNVB over de mogelijkheden om de wedstrijden die voor 7 tot en met 10 januari op het programma staan te verplaatsen naar later in het seizoen. Vanwege de coronamaatregelen is zeker tot en met 14 januari geen publiek toegestaan bij sportwedstrijden.
"We willen het liefste publiek ontvangen bij onze wedstrijden", zegt algemeen directeur Pieter de Waard van Telstar. "Als er een mogelijkheid in het schema is om wedstrijden op te schuiven en daarmee de kans te vergroten dat er publiek welkom is, dan hebben we dat graag."
Voetbalbond KNVB bevestigt dat op verzoek van de clubs gepraat wordt over uitstel van de eerste speelronde van 2022 in de eerste divisie. Na twintig speelrondes gaat FC Volendam aan kop met 45 punten, 3 punten meer dan Excelsior. Voor beide clubs staat op 9 januari een thuiswedstrijd op het programma. Volendam ontvangt dan Telstar, Excelsior speelt tegen ADO Den Haag.
In de Keuken Kampioen Divisie is de winterstop al begonnen. In de Eredivisie staat nog een midweekse speelronde op het programma, waarna ook de achttien clubs uit de hoogste afdeling aan hun winterstop beginnen. De Eredivisie wordt hervat op 14 januari. De huidige lockdown in Nederland geldt nu tot die datum. In de dagen ervoor neemt het kabinet beslissingen over de maatregelen die na 14 januari gelden.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben bij Benfica het tweede punt van dit Champions League-seizoen gepakt. In het vrijwel lege Estádio da Luz in Lissabon bezorgde Cristina Martín-Prieto de thuisploeg in de tweede helft een voorsprong, maar Lynn Groenewegen redde een gelijkspel voor de kampioen van Nederland: 1-1.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Tijdens het EK voetbal van 2028 worden beide halve finales en de finale op het Londense Wembley gespeeld. Een van de kwartfinales is ook in het iconische stadion met een capaciteit van 86.000 toeschouwers, de andere zijn in het Ierse Dublin, het Schotse Glasgow en Cardiff in Wales. Dat heeft de Europese voetbalbond UEFA bekendgemaakt in Londen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben het eerste duel uit de achtste finales van de Europa Cup met duidelijke cijfers verloren van Hammarby IF: 1-3. De nummer 2 van Zweden is daarmee de grote favoriet om volgende week op eigen veld een plek bij de laatste acht veilig te stellen.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben in de slotfase van het Europa Cup-duel met Eintracht Frankfurt een voorsprong uit handen gegeven. Dankzij treffers in de 85e en 90e minuut wonnen de Duitsers het eerste duel uit de achtste finales alsnog in Eindhoven: 1-2.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Bondscoach Thomas Tuchel heeft middenvelder Jude Bellingham gewaarschuwd dat hij niet zeker is van een basisplek bij Engeland op het WK volgend jaar. Aston Villa-voetballer Morgan Rogers maakte afgelopen interlandperiode bij afwezigheid van Bellingham een goede indruk en is ook een serieuze kandidaat voor de positie van aanvallende middenvelder, zei Tuchel.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Spits Wout Weghorst is afgehaakt bij het Nederlands elftal. De 33-jarige Ajacied meldde zich al met lichte klachten in Zeist en blijkt niet fit genoeg om mee te doen in het WK-kwalificatieduel met Polen van vrijdag. Uit voorzorg had Strasbourg-spits Emmanuel Emegha zich al bij de selectie aangesloten.
10 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers heeft Rob Edwards aangetrokken als nieuwe hoofdcoach. De voormalige voetballer van de Wolves is de opvolger van de eerder deze maand ontslagen Portugees Vítor Pereira en heeft een contract tot en met 2029 getekend.
11 uur geleden