Mogelijk tot middernacht hinder in Zeist door waterlek Vitens
ZEIST (ANP) - Inwoners van Zeist en omgeving kunnen mogelijk tot het einde van de donderdagavond hinder ondervinden door de lekkage bij Vitens, verwacht het waterbedrijf. De locatie van het lek is inmiddels gevonden en naar verwachting is de waterdruk in de meeste huizen aan het einde van de middag hersteld. Voor twee gebieden kan de hinder nog tot middernacht duren.
De storing begon rond 12.45 uur. De buurten Nijenheim en de Clomp, in het westen van Zeist, zullen naar verwachting het langst de gevolgen ervan merken.
Zeker drie van de vier locaties van verpleeghuizen van Warande hadden sinds het lek geen water meer. Toiletten doortrekken en mensen wassen ging daarom even niet, vertelt een woordvoerster. Werknemers hadden voor de bewoners flessen water ingeslagen en uitgedeeld op alle verpleegafdelingen. Volgens de woordvoerster had de plaatselijke supermarkt in de loop van de middag geen water meer in de schappen. Dat zorgde op de zorglocaties niet voor problemen, aangezien om 17.30 uur het water weer overal stroomde.
Bij de Zeister locatie van het Diakonessenhuis heeft Vitens een watertankwagen neergezet. Het ziekenhuis gebruikt dat water voor het wassen van mensen en sanitair. Ook daar zijn verder flessen drinkwater uitgedeeld. Een woordvoerster denkt dat ze hier genoeg aan hebben voor de rest van de dag. In het ziekenhuis zijn operatiekamers, poliklinieken en een verpleegafdeling ouderengeneeskunde gevestigd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bijna negen op de tien mensen die vapen, gebruiken illegale vapes of vapes die op een illegale manier zijn gekocht. Vaak komen die via webshops of fysieke winkels in het buitenland binnen, schrijft onderzoeksbureau Bureau Beke in een rapport. Ze zijn bijvoorbeeld legaal in het buitenland verkocht, maar mogen vanwege de smaak niet in Nederland op de markt komen.
18 minuten geledenELST (ANP) - Enkele tientallen activisten van Geef Tegengas blokkeren vrijdagmiddag de Betuweroute. Ze protesteren daarmee onder andere tegen mensenrechtenschendingen wereldwijd en de klimaatcrisis, meldt de groep. De actievoerders zeggen zich tussen Lent en Elst toegang tot twee spoorlijnen te hebben verschaft en blokkeren het vervoer in beide richtingen. Over dit stuk spoor rijden goederentreinen.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het fregat Zr.Ms. De Ruyter vertrekt aanstaande zondag richting Zuidoost-Azië, maar blijft mogelijk in het Midden-Oosten. Het luchtverdedigings- en commandofregat gaat in ieder geval door de Rode Zee, om daar bij te dragen aan een internationale missie om de scheepvaart te beschermen.
36 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft vrijdag tien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd aan een verdachte in een grote sextortionzaak. De 32-jarige Mark S. uit Borculo is schuldig bevonden aan het op grote schaal seksueel afpersen van meisjes en vrouwen door te dreigen naaktbeelden van hen te verspreiden. "De verdachte heeft ernstig misbruik gemaakt van jonge, soms kwetsbare slachtoffers", aldus de rechtbank. "Veel slachtoffers zijn voor het leven getekend."
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Staat gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag die beveelt dat de overheid meer moet doen om Bonaire te beschermen tegen klimaatverandering. Dat maakte minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) vrijdag bekend. De zaak was aangespannen door Greenpeace. De rechter oordeelde onder meer dat de Staat binnen anderhalf jaar "heldere, bindende doelen" moet opstellen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alle zeventien mensen die dinsdag bij de huldiging van PSV in Eindhoven werden aangehouden, zijn vrijgelaten, meldt de politie. "Enkelen hebben een boete gekregen voor vernieling, vechten op straat, openbare ordeverstoring, afsteken van vuurwerk, belediging en openbare dronkenschap", zegt een woordvoerder.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een landelijke actiedag op donderdag 16 april in universitaire ziekenhuizen is van de baan. Twee zorgvakbonden melden aanvullende afspraken te hebben gemaakt over de cao met werkgeversorganisatie UMCNL. Eerder draaiden die twee bonden (LAD en FBZ) al een zondagsdienst in Nijmegen en Maastricht uit onvrede met de cao. FNV, CNV en NU'91 hadden dat akkoord wel al getekend.
3 uur geleden