Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijk tot middernacht hinder in Zeist door waterlek Vitens

Mogelijk tot middernacht hinder in Zeist door waterlek Vitens

ZEIST (ANP) - Inwoners van Zeist en omgeving kunnen mogelijk tot het einde van de donderdagavond hinder ondervinden door de lekkage bij Vitens, verwacht het waterbedrijf. De locatie van het lek is inmiddels gevonden en naar verwachting is de waterdruk in de meeste huizen aan het einde van de middag hersteld. Voor twee gebieden kan de hinder nog tot middernacht duren.

De storing begon rond 12.45 uur. De buurten Nijenheim en de Clomp, in het westen van Zeist, zullen naar verwachting het langst de gevolgen ervan merken.

Zeker drie van de vier locaties van verpleeghuizen van Warande hadden sinds het lek geen water meer. Toiletten doortrekken en mensen wassen ging daarom even niet, vertelt een woordvoerster. Werknemers hadden voor de bewoners flessen water ingeslagen en uitgedeeld op alle verpleegafdelingen. Volgens de woordvoerster had de plaatselijke supermarkt in de loop van de middag geen water meer in de schappen. Dat zorgde op de zorglocaties niet voor problemen, aangezien om 17.30 uur het water weer overal stroomde.

Bij de Zeister locatie van het Diakonessenhuis heeft Vitens een watertankwagen neergezet. Het ziekenhuis gebruikt dat water voor het wassen van mensen en sanitair. Ook daar zijn verder flessen drinkwater uitgedeeld. Een woordvoerster denkt dat ze hier genoeg aan hebben voor de rest van de dag. In het ziekenhuis zijn operatiekamers, poliklinieken en een verpleegafdeling ouderengeneeskunde gevestigd.

Meer uit Binnenland

AP: 66 meldingen datalek na ChipSoft-hack, ook van bedrijf zelf

DEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.

30 minuten geleden
Ambtenaren verwachten dat geluidsregels Schiphol kunnen doorgaan

DEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.

32 minuten geleden
Man vast voor verkrachting van vrouw (76) in 2021 in haar huis

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.

43 minuten geleden
Ziekenhuizen sluiten niet uit dat hackers patiëntgegevens inzagen

DORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.

1 uur geleden
Gewapende overval op geldtransportauto in Rotterdam-Kralingen

ROTTERDAM (ANP) - Een geldtransportauto is woensdagmiddag in Rotterdam-Kralingen overvallen. De dader gebruikte daarbij een vuurwapen of in ieder geval een voorwerp dat erop leek, laat een woordvoerder van de politie weten. Bij de overval is een geldcassette buitgemaakt, maar wat de waarde was is nog onduidelijk.

1 uur geleden
Tbs met voorwaarden voor man (33) die vrouw doodstak in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft de 33-jarige Khalid A. veroordeeld voor het doodsteken van een 30-jarige vrouw op 1 februari 2025 in Amsterdam-West. De rechter oordeelt dat de man handelde in een psychose en volledig ontoerekeningsvatbaar was. Aan de man is tbs met voorwaarden opgelegd.

2 uur geleden
OM eist taakstraf van 140 uur tegen Peter Gillis

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een taakstraf van 140 uur tegen vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis voor de vermeende mishandeling van zijn ex-partner Nicol Kremers. Volgens de officier van justitie gaat het om "stevige geweldspleging", met name op 29 mei 2022.

2 uur geleden