Mogelijk tot middernacht hinder in Zeist door waterlek Vitens
ZEIST (ANP) - Inwoners van Zeist en omgeving kunnen mogelijk tot het einde van de donderdagavond hinder ondervinden door de lekkage bij Vitens, verwacht het waterbedrijf. De locatie van het lek is inmiddels gevonden en naar verwachting is de waterdruk in de meeste huizen aan het einde van de middag hersteld. Voor twee gebieden kan de hinder nog tot middernacht duren.
De storing begon rond 12.45 uur. De buurten Nijenheim en de Clomp, in het westen van Zeist, zullen naar verwachting het langst de gevolgen ervan merken.
Zeker drie van de vier locaties van verpleeghuizen van Warande hadden sinds het lek geen water meer. Toiletten doortrekken en mensen wassen ging daarom even niet, vertelt een woordvoerster. Werknemers hadden voor de bewoners flessen water ingeslagen en uitgedeeld op alle verpleegafdelingen. Volgens de woordvoerster had de plaatselijke supermarkt in de loop van de middag geen water meer in de schappen. Dat zorgde op de zorglocaties niet voor problemen, aangezien om 17.30 uur het water weer overal stroomde.
Bij de Zeister locatie van het Diakonessenhuis heeft Vitens een watertankwagen neergezet. Het ziekenhuis gebruikt dat water voor het wassen van mensen en sanitair. Ook daar zijn verder flessen drinkwater uitgedeeld. Een woordvoerster denkt dat ze hier genoeg aan hebben voor de rest van de dag. In het ziekenhuis zijn operatiekamers, poliklinieken en een verpleegafdeling ouderengeneeskunde gevestigd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Net als in voorgaande jaren zijn de meeste lintjes toegekend aan inwoners van Rotterdam. Zestig mensen uit de Maasstad kregen vrijdag een koninklijke onderscheiding tijdens de lintjesregen. Vorig jaar waren het er 50 en een jaar eerder 49.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Actrice en regisseuse Willeke van Ammelrooy heeft vrijdag een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw vanwege haar "exceptionele verdiensten op het terrein van film en toneel". Bij de lintjesregen werden ook schrijfster Esther Verhoef, muzikant Ton Scherpenzeel en drag queen Dolly Bellefleur geƫerd.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Van elke tien koninklijke onderscheidingen bij de lintjesregen gaan meer dan zes naar een man. Minder dan vier op de tien lintjes zijn voor vrouwen. Het verschil wordt kleiner, maar dat gaat met heel kleine stapjes.
14 minuten geleden'S-GRAVENZANDE (ANP) - Jade Kops, die via Instagram openhartig vertelde over haar leven met kanker, is overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt op Instagram. Ze is 19 jaar geworden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bestuurders van de corporale studentenvereniging A.S.C./A.V.S.V. uit Amsterdam kunnen weer een beurs krijgen. Na ophef over vrouwonvriendelijk gedrag besloten de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit en de Hogeschool van Amsterdam het corps te straffen. Volgens de instellingen werkt de vereniging aan cultuurverandering en is er "voldoende vertrouwen om de banden te herstellen".
3 uur geleden