'Mogelijk tot 100 miljard euro extra steun voor Duitse economie'
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel zal proberen om later op dinsdag een compromis te bereiken over een tweede stimuleringspakket om de grootste economie van Europa door de coronacrisis te loodsen. Vanaf 14.00 uur dinsdagmiddag zal ze verschillende kopstukken en ambtenaren van haar eigen christendemocratische partij CDU alsook de sociaal-democratische SPD ontvangen. Het gaat volgens ingewijden om een pakket tussen de 50 en 100 miljard euro.
In maart lanceerde Berlijn een eerste steunpakket met stimuleringsmaatregelen en garanties om consumenten en bedrijven te beschermen tegen de gevolgen van de virusuitbraak. Het tweede pakket is erop gericht om de economie van het land een impuls te geven. De verwachte krimp van 6 procent dit jaar zou de diepste neergang zijn sinds de nasleep van de Tweede Wereldoorlog.
Mogelijke maatregelen waarover wordt gesproken variƫren van schuldverlichting voor gemeenten tot subsidies om de autoverkopen aan te jagen. Ook zou worden gesproken over hulp aan gezinnen met kinderen. Minister van Financiƫn Olaf Scholz zou ook een staatsprogramma voor loonondersteuning willen uitbreiden, in het Duits bekend als Kurzarbeit.
De sociaal-democraten dringen aan op een besteding van meer dan 100 miljard euro, terwijl de partij van Merkel naar verluidt de hoeveelheid nieuwe schulden wil beperken. Volgens de Duitse krant Bild zal er een steunpakket van 75 miljard tot 80 miljard euro overeen worden gekomen. De federale overheid zal daarvan ruim 60 miljard euro voor haar rekening nemen en de regionale overheden het resterende bedrag.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
21 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
22 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
1 dag geleden