'Mogelijk toch steun LibDem voor Labour'
LONDEN (ANP) - De leider van de Britse Liberaal Democraten heeft voor het eerst laten doorschemeren dat ze na de verkiezingen met Labour kan samenwerken om de brexit te stoppen. Ook stelde Jo Swinson dat ze aanblijft als haar partij zetels verliest, berichten Britse media.
De Liberaal Democraten hebben momenteel 21 van de 650 zetels in het Lagerhuis. De antibrexitpartij zou een belangrijke rol kunnen spelen als geen van de grote partijen een meerderheid haalt, maar LibDem-leider Swinson voelt er niets voor om huidig premier Boris Johnson of Labourleider Jeremy Corbyn aan de macht te helpen.
Swinson kreeg tijdens een interview met de BBC de vraag of ze een minderheidsregering van Labour zou kunnen steunen om een nieuw referendum af te dwingen. Ze suggereerde dat ze daartoe bereid is als Corbyn opstapt. "Laten we eerlijk zijn. Als Boris Johnson en Jeremy Corbyn geen meerderheid halen bij deze verkiezingen, is er geen garantie dat ze een week later nog leiders van hun partijen zijn, toch?", reageerde ze.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Kamerleden van PRO, CDA en D66 dringen aan op een vertrek van Ongehoord Nederland (ON!) uit de publieke omroep, nadat in een discussieprogramma is gezegd dat Adolf Hitler ook weleens gelijk had. In het onlineprogramma 'Let's twist again' is aan de hand van een toespraak van Hitler bediscussieerd of hij gelijk had in zijn strijd tegen het globalisme.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen is verbaasd dat er nog geen begrotingsvoorstel van het kabinet ligt. Na een gesprek met minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) noemt Dassen het proces "chaotisch".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voor vrijdag geen meerderheid voor de begroting vinden, verwacht BBB-leider Henk Vermeer. Hij denkt dat het minderheidskabinet veel te laat is begonnen met het zoeken naar meerderheden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft het kabinet niet zijn kant op zien bewegen nadat hij voor het eerst over de begroting heeft gesproken met minister-president Rob Jetten (D66) en zijn vicepremiers. Wel is volgens de fractieleider van zijn groep van zeven afsplitsers van de PVV afgesproken om in gesprek te blijven, zonder dat er een concrete vervolgafspraak is gemaakt. "Ze hebben nog 48 uur om tot inkeer te komen", zei hij verwijzend naar het moment waarop het kabinet de begroting naar de Raad van State hoopt te sturen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De begrotingsonderhandelingen zijn maandag volgens PRO-leider Jesse Klaver niets opgeschoten. "Het proces zit muurvast", zei hij na een gesprek met premier Rob Jetten, vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA) en financiënminister Eelco Heinen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig griffier van de Tweede Kamer Simone Roos wilde tijdens een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona weinig kwijt over de vermeende strijd met Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib over de corona-aanpak van de Tweede Kamer. Arib zei eerder tijdens haar verhoor dat sprake was van een strijd tussen het ambtelijk apparaat en de politiek.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen hoopt dat het kabinet een einde maakt aan de "kerstboom aan belastingvoordeeltjes". Bij de onderhandelingen over de begroting wil hij voorstellen om in zijn ogen nutteloze fiscale regelingen te schrappen. Dat zei de politicus voorafgaand aan een gesprek met premier Rob Jetten (D66) en zijn vicepremiers.
1 dag geleden