Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijk toch garantiefonds voor tickets bij failliete airline

Mogelijk toch garantiefonds voor tickets bij failliete airline

DEN HAAG (ANP) - Er komt mogelijk toch een garantiefonds zodat reizigers hun geld terugkrijgen als de vliegmaatschappij waar ze geboekt hebben failliet gaat. Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) wil onderzoeken wat de mogelijkheden hiervoor zijn.

Dat schrijven de Algemene Nederlandse Vereniging van Reisondernemingen (ANVR), de ANWB, de Consumentenbond en de Stichting Garantiefonds Reisgelden (SGR), die er met de minister over hebben gesproken. In een persbericht stellen de organisaties een mogelijke prijs voor van 25 eurocent bovenop de prijs voor vliegtickets om het fonds te vullen. "Deze kan hoger uitvallen, maar het zal in de buurt liggen", aldus een woordvoerder van de ANVR.

In Denemarken bestaat een dergelijk fonds al. De minister wil het liever op Europees niveau invoeren dan alleen in Nederland, omdat veel Nederlandse reizigers ook via België of Duitsland vliegen, laat een woordvoerder weten. Wel is het goed om de maatregel eerst op landelijk niveau te onderzoeken, voordat het er op Europese schaal komt.

De ANVR vindt het vreemd dat reizigers wel hun geld terugkrijgen van een reisorganisatie bij een pakketreis, waar bijvoorbeeld een hotelovernachting bij inbegrepen zit, maar niet bij de luchtvaartmaatschappij als ze een los vliegticket hebben gekocht. Volgens de organisaties zijn er in de afgelopen 3,5 jaar twintig maatschappijen failliet gegaan in Europa, waardoor consumenten "miljoenen euro's" schade hebben geleden. Het ministerie zegt dat het "maar om een paar airlines" gaat die op Nederland vlogen.

Meer uit Binnenland

Politiemedewerkers uit hele land zochten informatie over Lisa

DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.

2 minuten geleden
KLM vliegt naar Midden-Oosten om gestrande reizigers op te halen

DEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond naar het Midden-Oosten om daar reizigers op te halen die zijn gestrand door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Hij zei niet naar welk land het vliegtuig gaat. In de regio zijn vermoedelijk duizenden Nederlanders gestrand.

3 minuten geleden
Vrijspraak voor verdachte van leveren wapen moord Bigidagoe

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.

18 minuten geleden
Familie Lisa: 'heel pijnlijk' dat 1700 agenten in dossier keken

DEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.

20 minuten geleden
Advies aan Hoge Raad: moord uit 2006 voorleggen aan Europees Hof

DEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.

21 minuten geleden
1700 politiemensen zagen dossier Lisa in, meestal zonder reden

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.

45 minuten geleden
Meer gestrande Nederlanders in Midden-Oosten bellen alarmcentrale

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse alarmcentrales blijven hulpvragen ontvangen van Nederlanders die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Het aantal vragen over onder meer terugvluchten naar Nederland en extra verblijfskosten bij SOS International, Eurocross en de ANWB Alarmcentrale is verder gestegen.

2 uur geleden