Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijk tijdelijk bestuur bij FNV als termijn binnenkort afloopt

Mogelijk tijdelijk bestuur bij FNV als termijn binnenkort afloopt

UTRECHT (ANP) - Bij FNV liggen meerdere opties op tafel als de termijn van het huidige vakbondsbestuur op 8 maart afloopt. De grootste vakbond van Nederland is in een bestuurscrisis beland, waarna de verkiezingen voor een nieuw algemeen bestuur en een nieuwe voorzitter werden opgeschort. Het is mogelijk dat er na het aflopen van de huidige termijn een interim-bestuur wordt aangesteld of dat het huidige bestuur langer blijft, laat een woordvoerder van de bond weten.

Als er een interim-bestuur zou aantreden is nog onduidelijk wie daar deel van gaan uitmaken. Vrijdag komen het Ledenparlement en de Raad van Toezicht samen en dan moet meer duidelijk worden over wat er gebeurt zodra de huidige termijn van het vakbondsbestuur afloopt. De afgelopen weken nam de onrust bij de bond toe, onder meer na beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag. Door zorgen over de sociale veiligheid werd er door eigen werknemers gestaakt.

De interne bond FNV Personeel, die de belangen van FNV-medewerkers behartigt, wacht de bijeenkomst van vrijdag af. Hoe een interim-bestuur eruit zou komen te zien of wie dat kiest, zijn allemaal vragen die nog voorliggen en waar geen antwoorden op zijn, klinkt het bij FNV Personeel.

Grensoverschrijdend gedrag

Vorige week maakte de interne vakbond bekend dat verdere acties werden opgeschort en FNV Personeel om tafel gaat met het bondsbestuur. De afgelopen week hebben er inderdaad gesprekken plaatsgevonden tussen de interne bond en het bestuur, bevestigt de woordvoerder. Verder is niet bekendgemaakt wat in de gesprekken is besproken.

De zorgen van FNV Personeel ontstonden onder meer na beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag aan het adres van vicevoorzitter Zakaria Boufangacha. Hij heeft zich verkiesbaar gesteld voor het voorzitterschap. Volgens FNV Personeel waren die beschuldigingen vals en bedoeld om de verkiezingen te manipuleren. Er is geen bewijs dat het bestuur toen nalatig handelde in de situatie met Boufangacha, schreef Trouw eerder deze week nog op basis van een onderzoek dat de krant had ingezien.

Meer uit Financieel

Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

40 minuten geleden
Belgische winkels mogen binnenkort langer open

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.

45 minuten geleden
Internationaal vliegverkeer vanaf Teheran hervat zaterdag

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.

47 minuten geleden
Ryanair sluit basis in Berlijn om stijgende luchthaventarieven

BERLIJN (ANP) - Ryanair sluit zijn basis op de luchthaven van Berlijn omdat het vliegveld te duur zou worden. De Ierse budgetmaatschappij wil zijn zeven toestellen in Berlijn verplaatsen naar goedkopere luchthavens in andere EU-landen, zoals Zweden, Slowakije, Albanië en Italië.

48 minuten geleden
China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

2 uur geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

3 uur geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

3 uur geleden