Mogelijk stadionverbod wegens geweld bij wedstrijd FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Justitie heeft zes mannen bij de KNVB aangemeld voor een stadionverbod. Ze worden verdacht van openlijke geweldpleging na de wedstrijd van FC Twente tegen FC Utrecht op 11 september. Aanhangers van FC Twente liepen na afloop van de wedstrijd het spoor op en gooiden vanaf die plek met stenen naar de ME en supporters van FC Utrecht.
Door het gooien van de stenen vielen geen gewonden. Wel raakten geparkeerde voertuigen beschadigd.
Bewakingsbeelden van een aantal verdachten werden getoond in het opsporingsprogramma van RTV Oost. Op basis van de binnengekomen tips kon de politie een aantal personen identificeren.
De zes verdachten die zijn aangemeld voor een stadionverbod zijn in afgelopen weken aangehouden. Ze zijn tussen de 18 en 24 jaar oud en afkomstig uit onder meer Eibergen, Borne en Enschede. Na verhoor zijn ze vrijgelaten.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
40 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
8 uur geleden