Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijk schikking tussen OM en Johan van Laarhoven

Mogelijk schikking tussen OM en Johan van Laarhoven

BREDA (ANP) - Het Nederlandse strafproces rond voormalig coffeeshopbaas Johan van Laarhoven begint niet eerder dan begin volgend jaar. Als het al zover komt, want de officier van justitie maakte woensdag in de rechtbank in Breda bekend dat het OM "in gesprek is met de verdediging". Mogelijk stuurt het OM aan op een schikking met de verdachten rond de Brabantse coffeeshopketen The Grass Company, al wilde de officier daar niets over toelichten.

Na afloop van de regiezitting bevestigden de advocaten van verdachten dat ze met het OM praten. Advocaat Sidney Smeets zei ook niets liever te willen dat deze zaak stopt.

Frans en Johan van Laarhoven worden onder meer verdacht van fraude, witwassen en wiethandel. De rechtszaak rond The Grass Company loopt al jaren, maar wordt nu nieuw leven ingeblazen omdat Van Laarhoven vorig jaar terugkwam naar Nederland na zijn detentie in Thailand.

Witwassen

Van Laarhoven woonde met zijn vrouw in Thailand toen hij in 2014 werd gearresteerd op verdenking van witwassen van crimineel vermogen. Hij werd veroordeeld tot 75 jaar gevangenisstraf en zat 5,5 jaar jaar onder erbarmelijke omstandigheden vast. Vorig jaar januari kwam Van Laarhoven terug naar Nederland, na bemiddeling door minister Ferd Grapperhaus van Justitie en Veiligheid.

Zijn straf werd omgezet naar Nederlandse maatstaven, waardoor hij in augustus zijn cel mocht verlaten met een enkelband. Vlak daarvoor werd hij nog in zijn cel aangehouden voor verhoor in het Nederlandse onderzoek. De veroordeling door de Thaise autoriteiten staat volgens justitie los van het Nederlandse onderzoek: "Het gaat hier om andere feiten waarvoor de verdachte zich nog niet heeft verantwoord."

Verdachte

Ook de directeur van The Grass Company is verdachte in de zaak, evenals een aantal bv’s die in Luxemburg en Panama zouden zijn gevestigd, waarmee volgens het OM buiten het zicht van de Belastingdienst geld is weggesluisd. Het OM bereidt een ontnemingsvordering voor om dit geld af te pakken, kondigde de officier aan.

De dagvaardingen die het OM naar Panama en Luxemburg heeft gestuurd zijn woensdag door de rechtbank ongeldig verklaard. Volgens de rechtbank is niet vast komen te staan of de investeringsmaatschappijen nog bestaan. Het OM moet nu een nieuwe poging doen de adressen te achterhalen.

Meer uit Binnenland

Politie vergoedt spullen van in water geduwde fotograaf

DEN HAAG (ANP) - De politie vergoedt de apparatuur van de fotograaf die zaterdag op het Malieveld bij een politieactie in het water belandde. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Op beelden die tijdens de rellen op het Malieveld rondgingen, was te zien dat de Spaanse fotograaf door een agent in het water werd geduwd.

4 uur geleden
Duikers vinden vuurwapen na dodelijke schietpartij Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Duikers die op zoek waren naar het wapen dat werd gebruikt bij de dodelijke schietpartij vrijdag in Amsterdam-Noord hebben een vuurwapen gevonden. Bronnen binnen de politie meldden eerder dat de verdachte zijn wapen in het IJ had gegooid. Politie Amsterdam gaat ervan uit dat er geen verdere verdachten zijn.

6 uur geleden
Noord-Holland wil 'duidelijke afspraken' over verduurzaming Tata

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil "duidelijke afspraken" maken over de verduurzaming van Tata Steel, maar daarvoor is meer tijd nodig. De provincie, het Rijk en het staalbedrijf hadden afgesproken om dit voor 30 september 2026 te doen. Die deadline wordt echter een halfjaar opgeschoven, naar 1 maart 2027.

7 uur geleden
Doodgeschoten persoon Amsterdam is medewerker gevangenis Zaanstad

AMSTERDAM (ANP) - De man die vrijdag werd doodgeschoten op de NDSM-kade in Amsterdam-Noord is een medewerker van Justitieel Complex Zaanstad. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen. Bronnen binnen de politie melden dat het gaat om een voormalig leidinggevende van de gevangenis, die daar nu nog werkzaam is.

7 uur geleden
Neergeschoten persoon op terras Amsterdam-Noord overleden

AMSTERDAM (ANP) - De persoon die vrijdagmiddag op een terras op de NDSM-Kade in Amsterdam-Noord werd neergeschoten, is overleden. Dat meldt de politie. Een verdachte zit vast.

8 uur geleden
49.000 reizigers hadden last van spoorblokkade XR, meldt Bertram

DEN HAAG (ANP) - De spoorblokkade door klimaatactivisten van Extinction Rebellion bij Utrecht Centraal raakte ongeveer 49.000 reizigers, meldt staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur) op basis van een inschatting door de NS. De directe kosten bedragen zeker 100.000 euro. Het gaat daarbij om schade voor ProRail, kosten voor extra beveiliging en inkomsten die de NS misliep.

8 uur geleden
RWS: Rijn blijft dalen, nog weken eenrichtingsverkeer IJssel

UTRECHT (ANP) - De Rijn gaat de komende twee weken dalen tot een nieuw laagterecord, volgens een prognose van Rijkswaterstaat. De organisatie verwacht dat het waterpeil van de rivier bij Lobith, waar hij Nederland binnenstroomt, daalt van de huidige 6,20 meter naar rond de 6 meter boven NAP op 8 oktober. De vrijdag ingestelde maatregel voor eenrichtingsverkeer op de IJssel blijft waarschijnlijk nog in elk geval tot die datum in stand, zegt een woordvoerder. De IJssel is een aftakking van de Rijn.

8 uur geleden