Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijk schikking tussen OM en Johan van Laarhoven

Mogelijk schikking tussen OM en Johan van Laarhoven

BREDA (ANP) - Het Nederlandse strafproces rond voormalig coffeeshopbaas Johan van Laarhoven begint niet eerder dan begin volgend jaar. Als het al zover komt, want de officier van justitie maakte woensdag in de rechtbank in Breda bekend dat het OM "in gesprek is met de verdediging". Mogelijk stuurt het OM aan op een schikking met de verdachten rond de Brabantse coffeeshopketen The Grass Company, al wilde de officier daar niets over toelichten.

Na afloop van de regiezitting bevestigden de advocaten van verdachten dat ze met het OM praten. Advocaat Sidney Smeets zei ook niets liever te willen dat deze zaak stopt.

Frans en Johan van Laarhoven worden onder meer verdacht van fraude, witwassen en wiethandel. De rechtszaak rond The Grass Company loopt al jaren, maar wordt nu nieuw leven ingeblazen omdat Van Laarhoven vorig jaar terugkwam naar Nederland na zijn detentie in Thailand.

Witwassen

Van Laarhoven woonde met zijn vrouw in Thailand toen hij in 2014 werd gearresteerd op verdenking van witwassen van crimineel vermogen. Hij werd veroordeeld tot 75 jaar gevangenisstraf en zat 5,5 jaar jaar onder erbarmelijke omstandigheden vast. Vorig jaar januari kwam Van Laarhoven terug naar Nederland, na bemiddeling door minister Ferd Grapperhaus van Justitie en Veiligheid.

Zijn straf werd omgezet naar Nederlandse maatstaven, waardoor hij in augustus zijn cel mocht verlaten met een enkelband. Vlak daarvoor werd hij nog in zijn cel aangehouden voor verhoor in het Nederlandse onderzoek. De veroordeling door de Thaise autoriteiten staat volgens justitie los van het Nederlandse onderzoek: "Het gaat hier om andere feiten waarvoor de verdachte zich nog niet heeft verantwoord."

Verdachte

Ook de directeur van The Grass Company is verdachte in de zaak, evenals een aantal bv’s die in Luxemburg en Panama zouden zijn gevestigd, waarmee volgens het OM buiten het zicht van de Belastingdienst geld is weggesluisd. Het OM bereidt een ontnemingsvordering voor om dit geld af te pakken, kondigde de officier aan.

De dagvaardingen die het OM naar Panama en Luxemburg heeft gestuurd zijn woensdag door de rechtbank ongeldig verklaard. Volgens de rechtbank is niet vast komen te staan of de investeringsmaatschappijen nog bestaan. Het OM moet nu een nieuwe poging doen de adressen te achterhalen.

Meer uit Binnenland

Storing bij CBS na brand in datacenter Almere verholpen

DEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.

12 minuten geleden
Weeronline: zonnig en warm weer komt eind mei en begin juni terug

HOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.

1 uur geleden
Politie houdt drie mensen aan na anti-azc-protest in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.

3 uur geleden
Hennis-Plasschaert stopt als VN-gezant voor Libanon

NEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.

9 uur geleden
Burgemeester Wijdemeren biedt inwoners Loosdrecht excuses aan

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren biedt de inwoners van Loosdrecht excuses aan dat hij hen heeft "overvallen" met het besluit om een asielnoodopvang in te richten in het gemeentehuis.

11 uur geleden
Omgevingsdienst werkt aan intrekking vergunningen fabrieken Tata

IJMUIDEN (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied werkt aan een intrekking van de vergunningen voor de kooksgasfabrieken van Tata Steel in IJmuiden vanwege structurele overschrijdingen van milieunormen, waaronder een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. Volgens de Omgevingsdienst wordt nu een zogeheten ontwerp-intrekkingsbesluit voorbereid voor de vergunningen van Kooksgasfabriek 1 (KGF1) en Kooksgasfabriek 2 (KGF2).

13 uur geleden
Jetten spreekt hulpverleners en COA over azc-geweld

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.

15 uur geleden