Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijk sancties VS tegen China bij veiligheidswet Hongkong

Mogelijk sancties VS tegen China bij veiligheidswet Hongkong

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten stellen mogelijk sancties in tegen China als dat land ervoor kiest een omstreden veiligheidswet in te voeren om meer grip te krijgen op het autonome Hongkong, zegt Robert O'Brien, de nationale veiligheidsadviseur. Hij denkt dat Hongkong zijn status als financieel centrum kan kwijtraken als China zijn plannen doorzet. O'Brien deed die uitspraak in een interview met televisiezender NBC.

"Het lijkt erop dat de Chinese overheid Hongkong min of meer overneemt met deze nationale veiligheidswet", aldus O'Brien. Meerdere Amerikaanse regeringsfunctionarissen hebben al gezegd dat de door China beoogde wetgeving een einde maakt aan de autonomie van Hongkong en slecht is voor zowel de Chinese economie als die van de voormalige Britse kroonkolonie.

Ook zouden de plannen van Peking gevolgen kunnen hebben voor de status van Hongkong in het Amerikaans recht, waarmee de status van de stadstaat als financieel centrum ook samenhangt. Volgens O'Brien verliest Hongkong zijn aantrekkingskracht voor internationale bedrijven als het niet langer als een van de financiële centra van Oost-Azië geldt.

"Een reden waarom die bedrijven naar Hongkong kwamen is omdat het een rechtsstaat was, omdat er vrijhandel gedreven kon worden, omdat er een kapitalistisch systeem was, en omdat er een democratie en verkiezingen waren", zei O'Brien. "Als die zaken wegvallen, weet ik niet of de financiële sector daar kan blijven."

Meer uit Buitenland

Paramount schikt met Trump om bewerkt interview met Kamala Harris

NEW YORK (ANP/RTR) - Paramount, het moederbedrijf van de Amerikaanse nieuwszender CBS News, heeft een schikking getroffen met president Donald Trump over een interview met Kamala Harris tijdens de verkiezingscampagne. Trump spande een rechtszaak aan omdat het interview volgens hem op een misleidende manier was bewerkt zodat Harris in een goed daglicht werd geplaatst.

27 minuten geleden
Dalai lama zegt dat zijn stichting een opvolger zal kiezen

DHARAMSALA (ANP/RTR/AFP) - De dalai lama heeft bevestigd dat er een opvolger gekozen zal worden na zijn dood. Volgens de Tibetaanse spirituele leider moet dat gebeuren door de Gaden Phodrang Trust, een stichting die hij zelf heeft opgezet en die opereert vanuit India. "Niemand anders heeft de autoriteit om zich daarmee te bemoeien."

1 uur geleden
Medewerkers beschuldigen BBC van 'anti-Palestijns racisme'

LONDEN (ANP) - De Britse omroep BBC maakt zich volgens 107 medewerkers en driehonderd andere mensen uit de mediabranche schuldig aan "censuur" met betrekking tot Israël en ook voert zij "pr voor de Israëlische regering". Dat deden ze in een brief aan de directie.

2 uur geleden
Zeker vier doden in Golf van Suez na kapseizen schip

CAIRO (ANP/AFP) - In de Golf van Suez, een uitloper van het noorden van de Rode Zee, zijn minstens vier mensen om het leven gekomen toen een schip kapseisde. Zo'n twintig mensen raakten gewond. Dat melden Egyptische autoriteiten.

2 uur geleden
Trump: Israël akkoord met voorwaarden 60-daags bestand in Gaza

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op sociale media dat Israël heeft ingestemd met "de noodzakelijke voorwaarden om een ​​staakt-het-vuren van 60 dagen in Gaza te voltooien. Gedurende deze tijd zullen we met alle partijen samenwerken om de oorlog te beëindigen", aldus Trump.

4 uur geleden
Stroomuitval in Italiaanse steden door extreme hitte

FLORENCE (ANP/DPA) - In meerdere Italiaanse steden is de stroom uitgevallen door de extreme hitte. In het centrum van de toeristenstad Florence zaten tal van winkels tijdelijk zonder stroom, meldde het Italiaanse persbureau Ansa. Geldautomaten en roltrappen werkten niet.

11 uur geleden
Poetin en Macron hebben na jaren weer met elkaar gebeld

MOSKOU/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron hebben voor het eerst in jaren weer met elkaar gebeld. De laatste keer dat ze met elkaar spraken was in september 2022, ruim een halfjaar nadat Rusland aan een grootschalig offensief in Oekraïne was begonnen.

13 uur geleden