Mogelijk ook drie medewerkers Formule 1-teams besmet
MELBOURNE (ANP/RTR) - In aanloop naar de start van het nieuwe Formule 1-seizoen heeft het nieuwe coronavirus mogelijk ook de teams getroffen. Twee medewerkers van Haas en één van McLaren zijn mogelijk besmet en worden in afwachting van de resultaten van de onderzoeken op hun hotelkamers gehouden. De raceteams hebben dat bevestigd.
"Twee stafleden vertoonden vanochtend enkele koortsachtige symptomen. Omdat we de richtlijnen volgen, zijn ze getest", meldde Haas. McLaren zei de resultaten snel te verwachten en dat de voorbereiding op schema loopt.
Zowel Haas als McLaren is gevestigd in Groot-Brittannië, terwijl Haas nauwe banden heeft met het Italiaanse Ferrari, dat de motoren levert.
Nieuwe seizoen
Het nieuwe seizoen in de Formule 1 wordt zondag ingeluid in Melbourne. De organisatie heeft laten weten dat toeschouwers gewoon welkom zijn. Vorig jaar waren er meer dan 300.000 mensen aanwezig tijdens het raceweekend in Australië.
In aanloop naar de eerste race van dit seizoen protesteerden tegenstanders door middel van 'skywriting' tegen de race. In de lucht boven Sydney was de tekst "STOP F1" te zien.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
20 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
20 uur geleden