Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijk nieuwe zoektocht naar vermiste Tanja Groen

Mogelijk nieuwe zoektocht naar vermiste Tanja Groen

MAASTRICHT (ANP) - Nieuw en recent onderzoek heeft enkele plekken op de Strabrechtse Heide bij Heeze opgeleverd waar mogelijk de stoffelijke resten van de sinds 1993 vermiste Tanja Groen begraven kunnen zijn. Het Openbaar Ministerie en de politie zijn hierover geïnformeerd door rechtspsycholoog Peter van Koppen na onderzoek door wetenschappers van de Vrije Universiteit Amsterdam (VU).

Dat heeft het OM in Maastricht maandag gemeld naar aanleiding van berichtgeving in De Telegraaf en De Limburger. Van Koppen laat weten dat een aan de politie aangewezen locatie een andere plek is dan waar de politie eerder zocht. "Deze nieuwe aangewezen plaats is vastgesteld op basis van wetenschappelijk onderzoek, grondradarbeelden en bodemonderzoek. De onderzoeksgroep is uiteraard niet zelf gaan graven", aldus Van Koppen. Hij laat weten dat onderzoekers niet precies de plek willen noemen waar Tanja Groen begraven zou kunnen zijn om te voorkomen dat mensen zelf onderzoek gaan doen.

Eerstejaars studente Tanja Groen verdween in 1993 na een feestje in Maastricht. Sindsdien ontbreekt van haar elk spoor. Vorig jaar werd op de Strabrechtse Heide al eens naar haar gezocht, maar zonder resultaat. Niet lang daarna, in augustus, voerde Peter R. de Vries met zoekhonden er nog een kleiner onderzoek uit, ook zonder resultaat, aldus de woordvoerster van het OM.

Grondverstoringen

Volgens haar werden vorige week maandag op enkele plaatsen op de hei grondverstoringen gevonden, die kunnen wijzen op dierlijke of menselijke botresten. "Wij zijn daarvan in kennis gesteld", zei ze. "We bekijken de resultaten van het onderzoek. Als meer onderzoek nodig is, gebeurt dat door politie en OM."

Zij wijst erop dat Van Koppen niet alleen naar Tanja Groen zoekt, maar ook naar andere mogelijke slachtoffers van Wim Smulders. Hij zou tegenover een toenmalig medegevangene in de jaren negentig de moord op de studente uit Schagen bekend hebben en ook gezegd hebben waar hij haar begraven heeft.

De Gouden Tip

Ook de door Peter R. de Vries opgerichte stichting De Gouden Tip die een miljoen euro heeft uitgeloofd voor de oplossing van de zaak-Tanja Groen is ingelicht over de vondst van de plek waar de stoffelijke resten van het meisje zouden kunnen liggen, aldus een woordvoerder van de stichting.

Meer uit Binnenland

Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

2 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

3 uur geleden
Volgende week enquêteverhoren met Arib en Van Dissel

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.

3 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

3 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

4 uur geleden
Jetten schrok ook van kosten voor privéjets ministers

DEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.

5 uur geleden
Kabinet vindt plan Netanyahu voor Gaza uitermate zorgelijk

DEN HAAG (ANP) - Het plan van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een groter deel van de Gazastrook te bezetten is "uitermate zorgelijk", zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). Het past volgens hem niet binnen de afspraken die zijn gemaakt over het staakt-het-vuren.

5 uur geleden