Mogelijk nieuwe leider CDA bekend
DEN HAAG (ANP) - Mogelijk wordt zaterdagmiddag de nieuwe leider van het CDA bekend. De leden van de christendemocratische partij kunnen tot zaterdag 09.00 uur kiezen uit Hugo de Jonge, Pieter Omtzigt en Mona Keijzer.
De winnaar moet een meerderheid van de stemmen krijgen. Gebeurt dit niet, dan volgt een tweede ronde. Dan zal de strijd gaan tussen de nummers één en twee. De derde valt af. De winnaar wordt dan woensdag bekendgemaakt.
Eigenlijk zou de uitslag al donderdag bekend worden, maar de stemming moest over vanwege een onveiligheid in het digitale stemsysteem. Er waren geen aanwijzingen voor manipulatie, maar de partij wilde het zekere voor het onzekere nemen.
Vicepremier De Jonge en Tweede Kamerlid Omtzigt wordt de meeste kans toegedicht. Volgens een peiling van I&O Research heeft De Jonge electoraal de beste papieren. Hij zou ook de meeste kiezers bij andere partijen trekken.
Tussen de drie kandidaten zijn de politieke verschillen gering. Ze willen allemaal van het CDA een brede middenpartij maken. Staatssecretaris Keijzer (Economische Zaken) verklaarde als enige wel met Forum voor Democratie te willen praten over coalitievorming.
Lang leek het een tweestrijd te worden tussen Wopke Hoekstra, de minister van Financiën, en De Jonge. Maar Hoekstra zei vorige maand er toch niet voor te gaan. Hij voelt zich naar eigen zeggen meer bestuurder dan politicus.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Op het Stationsplein in Den Bosch heeft in de nacht van zondag op maandag een steekincident plaatsgevonden. Rond 00.15 uur kreeg de politie een melding van een beroving, waarna een slachtoffer met steekwonden werd aangetroffen. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie Oost-Brabant.
9 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn zondagavond rond 19.30 uur lokale tijd op de nationale luchthaven van Suriname aangekomen. Het koningspaar begint maandag in hoofdstad Paramaribo aan een driedaags staatsbezoek aan de voormalige Nederlandse kolonie.
42 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De treindienst van en naar Noord-Nederland is zeker tot eind maandagochtend verstoord door een poging tot koperdiefstal. Dat meldt spoorbeheerder ProRail. In ieder geval tot eind maandagochtend rijden er geen treinen tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.
2 uur geledenALMERE (ANP) - De woning aan de Swingstraat in Almere waar in de nacht van zaterdag op zondag een zware aanslag met explosieven werd uitgevoerd, is op last van de burgemeester gesloten. Bij die explosie raakte een 49-jarige man zwaargewond en er brak brand uit.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee leden van de actiegroep Kick Out Zwarte Piet hebben een Andreaspenning ontvangen. Ze kregen deze voor hun inzet om het sinterklaasfeest in Amsterdam inclusiever te maken. Jerry Afriyie en Raul Balai ontvingen hun penning zondag uit handen van locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het winterse weer laat nog even op zich wachten in december. Door de toevoer van zachte lucht blijft de temperatuur in de eerste helft van december naar verwachting rond de 5 tot 10 graden. Slechts in een enkele nacht is er kans op vorst. Dat laat Weeronline weten in een voorlopige maandverwachting.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de anti-immigratiedemonstratie in Den Haag zijn zaterdag 36 mensen aangehouden. Ze worden verdacht van verschillende strafbare feiten, waaronder het dragen van gezichtsbedekkende kleding, het in bezit hebben van wapens zoals steekwapens en zwaar vuurwerk, meldt de politie.
1 dag geleden