Mogelijk miljoenenclaim tegen EuroParcs om vakantiechalet-verkoop
UTRECHT (ANP) - Twee Utrechtse advocatenkantoren bereiden een massaclaim voor tegen vakantieparkketen EuroParcs om de misleidende verkoop van in ieder geval tientallen en mogelijk honderden vakantiechalets. Kopers dachten volgens Finch-advocaat Youp Pletting eigenaar te worden van de chalet, maar in plaats daarvan kregen ze alleen het 'gebruiksrecht' van de woning op huurgrond. "Dat leidt na aankoop tot allerlei juridische en praktische complicaties en onmogelijkheden", stelt advocaat Daniel Kohelet van Van de Riet Advocaten na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
De advocatenkantoren willen dat de koopovereenkomsten worden vernietigd en kopers het aankoopbedrag terugkrijgen. Volgens Pletting kan het gaan om bedragen van bijvoorbeeld 100.000 of 200.000 euro, waardoor het claimbedrag al snel in de miljoenen loopt. Pletting bekijkt op basis van het aantal aanmeldingen wat de vervolgstappen zijn.
De rechtbank in Amsterdam gaf een koper afgelopen zomer al gelijk, waardoor EuroParcs zo'n 200.000 euro moet terugbetalen. EuroParcs, de afgelopen jaren nog hoofdsponsor van voetbalclub Feyenoord, zegt zelf achthonderd vakantiechalets op huurgrond te hebben verkocht.
EuroParcs vindt de vermeende misstand "puur hypothetisch". "Dit heeft in de praktijk nog nooit in Nederland geleid tot een aanspraak van de grondeigenaar op een recreatieobject. EuroParcs zal daarvan ook nooit gebruikmaken", laat een woordvoerder weten. EuroParcs heeft het al enige tijd financieel zwaar, schreef het FD. Banken dwongen aandeelhouders onlangs geld bij te storten om de schuldenlast van 200 miljoen euro te verlichten.
Meer uit Financieel
ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.
23 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiƫle markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israƫl hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.
29 minuten geledenDUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.
4 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.
5 uur geleden