Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijk miljoenenclaim tegen EuroParcs om vakantiechalet-verkoop

Mogelijk miljoenenclaim tegen EuroParcs om vakantiechalet-verkoop

UTRECHT (ANP) - Twee Utrechtse advocatenkantoren bereiden een massaclaim voor tegen vakantieparkketen EuroParcs om de misleidende verkoop van in ieder geval tientallen en mogelijk honderden vakantiechalets. Kopers dachten volgens Finch-advocaat Youp Pletting eigenaar te worden van de chalet, maar in plaats daarvan kregen ze alleen het 'gebruiksrecht' van de woning op huurgrond. "Dat leidt na aankoop tot allerlei juridische en praktische complicaties en onmogelijkheden", stelt advocaat Daniel Kohelet van Van de Riet Advocaten na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

De advocatenkantoren willen dat de koopovereenkomsten worden vernietigd en kopers het aankoopbedrag terugkrijgen. Volgens Pletting kan het gaan om bedragen van bijvoorbeeld 100.000 of 200.000 euro, waardoor het claimbedrag al snel in de miljoenen loopt. Pletting bekijkt op basis van het aantal aanmeldingen wat de vervolgstappen zijn.

De rechtbank in Amsterdam gaf een koper afgelopen zomer al gelijk, waardoor EuroParcs zo'n 200.000 euro moet terugbetalen. EuroParcs, de afgelopen jaren nog hoofdsponsor van voetbalclub Feyenoord, zegt zelf achthonderd vakantiechalets op huurgrond te hebben verkocht.

EuroParcs vindt de vermeende misstand "puur hypothetisch". "Dit heeft in de praktijk nog nooit in Nederland geleid tot een aanspraak van de grondeigenaar op een recreatieobject. EuroParcs zal daarvan ook nooit gebruikmaken", laat een woordvoerder weten. EuroParcs heeft het al enige tijd financieel zwaar, schreef het FD. Banken dwongen aandeelhouders onlangs geld bij te storten om de schuldenlast van 200 miljoen euro te verlichten.

Meer uit Financieel

Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

55 minuten geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

2 uur geleden
Laadpunten elektrische auto's verdrievoudigd in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

6 uur geleden
Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

21 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

21 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

23 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

1 dag geleden