Mogelijk miljoenenclaim tegen EuroParcs om vakantiechalet-verkoop
UTRECHT (ANP) - Twee Utrechtse advocatenkantoren bereiden een massaclaim voor tegen vakantieparkketen EuroParcs om de misleidende verkoop van in ieder geval tientallen en mogelijk honderden vakantiechalets. Kopers dachten volgens Finch-advocaat Youp Pletting eigenaar te worden van de chalet, maar in plaats daarvan kregen ze alleen het 'gebruiksrecht' van de woning op huurgrond. "Dat leidt na aankoop tot allerlei juridische en praktische complicaties en onmogelijkheden", stelt advocaat Daniel Kohelet van Van de Riet Advocaten na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
De advocatenkantoren willen dat de koopovereenkomsten worden vernietigd en kopers het aankoopbedrag terugkrijgen. Volgens Pletting kan het gaan om bedragen van bijvoorbeeld 100.000 of 200.000 euro, waardoor het claimbedrag al snel in de miljoenen loopt. Pletting bekijkt op basis van het aantal aanmeldingen wat de vervolgstappen zijn.
De rechtbank in Amsterdam gaf een koper afgelopen zomer al gelijk, waardoor EuroParcs zo'n 200.000 euro moet terugbetalen. EuroParcs, de afgelopen jaren nog hoofdsponsor van voetbalclub Feyenoord, zegt zelf achthonderd vakantiechalets op huurgrond te hebben verkocht.
EuroParcs vindt de vermeende misstand "puur hypothetisch". "Dit heeft in de praktijk nog nooit in Nederland geleid tot een aanspraak van de grondeigenaar op een recreatieobject. EuroParcs zal daarvan ook nooit gebruikmaken", laat een woordvoerder weten. EuroParcs heeft het al enige tijd financieel zwaar, schreef het FD. Banken dwongen aandeelhouders onlangs geld bij te storten om de schuldenlast van 200 miljoen euro te verlichten.
Meer uit Financieel
ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI investeert in een uitbreiding van zijn activiteiten in Almere, waar het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens ASMI zal de uitbreiding in Nederland de toekomstige groei van de onderneming ondersteunen.
16 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen van softwareconcern Oracle zijn woensdag in waarde gedaald op de beurs in New York. Volgens zakenkrant Financial Times trekt een samenwerkingspartner zich terug uit de financiering van de bouw van een groot datacenter in Michigan voor Oracle. Eerder namen bij beleggers de zorgen al toe over de hoge kosten die Oracle maakt voor zijn groeiambities op het gebied van kunstmatige intelligentie.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer beslist nog voor het einde van het jaar of Lodewijk Asscher en Ton Heerts verder kunnen gaan met hun hervormingen bij vakbond FNV. Tijdens een zitting op woensdag bleek er nog geen overeenstemming tussen de twee tijdelijke toezichthouders en het ledenparlement van de grootste bond van Nederland. Daarom zien de rechters bij het gerechtshof in Amsterdam zich genoodzaakt zelf een knoop door te hakken.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Het bestuur van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery wil dat het laatste overnamebod van branchegenoot Paramount Skydance wordt afgewezen. Het concern heeft woensdag een brief gepubliceerd waarin het bestuur aandeelhouders aanraadt niet akkoord te gaan met het voorstel van Paramount van 108,4 miljard dollar (92,6 miljard euro).
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De omstreden grondafhandelaar Skytanking vertrekt van Eindhoven Airport. Branchegenoot Viggo neemt de activiteiten van het bedrijf op de Brabantse luchthaven over, meldt dat bedrijf. Skytanking verzorgde sinds vorig jaar zaken als de bagageafhandeling voor budgetmaatschappij Ryanair in Eindhoven, maar personeelstekorten leidden tot problemen.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ingestemd met een importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Ook stemden ze in met het stopzetten van de import van al het Russische gas via pijpleidingen per 30 september 2027.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV daagt Albert Heijn voor de rechter vanwege de omgang met een uitzendkracht. De vakbond beschuldigt de supermarktketen ervan de Poolse uitzendkracht te hebben tegengewerkt omdat hij meedeed aan een staking in een distributiecentrum in Pijnacker. Uiteindelijk zou hij daar zijn werk hebben verloren vanwege zijn rol bij de vakbond.
3 uur geleden