Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijk miljoenenclaim tegen EuroParcs om vakantiechalet-verkoop

Mogelijk miljoenenclaim tegen EuroParcs om vakantiechalet-verkoop

UTRECHT (ANP) - Twee Utrechtse advocatenkantoren bereiden een massaclaim voor tegen vakantieparkketen EuroParcs om de misleidende verkoop van in ieder geval tientallen en mogelijk honderden vakantiechalets. Kopers dachten volgens Finch-advocaat Youp Pletting eigenaar te worden van de chalet, maar in plaats daarvan kregen ze alleen het 'gebruiksrecht' van de woning op huurgrond. "Dat leidt na aankoop tot allerlei juridische en praktische complicaties en onmogelijkheden", stelt advocaat Daniel Kohelet van Van de Riet Advocaten na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

De advocatenkantoren willen dat de koopovereenkomsten worden vernietigd en kopers het aankoopbedrag terugkrijgen. Volgens Pletting kan het gaan om bedragen van bijvoorbeeld 100.000 of 200.000 euro, waardoor het claimbedrag al snel in de miljoenen loopt. Pletting bekijkt op basis van het aantal aanmeldingen wat de vervolgstappen zijn.

De rechtbank in Amsterdam gaf een koper afgelopen zomer al gelijk, waardoor EuroParcs zo'n 200.000 euro moet terugbetalen. EuroParcs, de afgelopen jaren nog hoofdsponsor van voetbalclub Feyenoord, zegt zelf achthonderd vakantiechalets op huurgrond te hebben verkocht.

EuroParcs vindt de vermeende misstand "puur hypothetisch". "Dit heeft in de praktijk nog nooit in Nederland geleid tot een aanspraak van de grondeigenaar op een recreatieobject. EuroParcs zal daarvan ook nooit gebruikmaken", laat een woordvoerder weten. EuroParcs heeft het al enige tijd financieel zwaar, schreef het FD. Banken dwongen aandeelhouders onlangs geld bij te storten om de schuldenlast van 200 miljoen euro te verlichten.

Meer uit Financieel

FT: OpenAI stelt voor regering-Trump 5 procent belang te geven

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft voorgesteld om de Amerikaanse overheid een belang van 5 procent te geven in de ChatGPT-maker. Dat meldt de Financial Times op basis van ingewijden. Het zou onderdeel zijn van een plan om goede verhoudingen met de regering van president Donald Trump te waarborgen.

15 minuten geleden
Zuid-Koreaanse beurs hard omlaag door uitverkoop chipbedrijven

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurs in Zuid-Korea ging donderdag hard omlaag na de sterke opmars in het tweede kwartaal. Vooral de grote chipbedrijven stonden onder druk door zorgen over de winstgevendheid van de enorme investeringen van bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) op de langere termijn. Dat wakkerde de bezorgdheid aan dat de door AI gedreven rally te ver en te snel is gegaan.

45 minuten geleden
ABN AMRO: woningmarkt koelt af door hogere hypotheekrente

AMSTERDAM (ANP) - Na een sterke start van het jaar is de woningmarkt aan het afkoelen door de gestegen hypotheekrente. ABN AMRO verwacht hierdoor dat de huizenprijzen dit jaar met maar 3 procent stijgen en volgend jaar met 4 procent. De groei van de inkomens en het beperkte woningaanbod stutten de prijzen wel, staat in een rapport van de bank.

8 uur geleden
Frans-Duits defensiebedrijf KNDS stelt beursgang uit

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Frans-Duitse defensieconcern KNDS stelt zijn beursgang uit. Het bedrijf startte eind vorige maand het traject voor een notering op de beurzen in Parijs en Frankfurt. Maar KNDS meldt woensdag van plan te zijn het proces later pas te zullen hervatten.

9 uur geleden
Wall Street sluit lager na toespraak nieuwe Fed-voorzitter

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de toespraak van de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve in Portugal. Het was de eerste keer dat Kevin Warsh als Fed-voorzitter buiten de Verenigde Staten in het openbaar sprak.

9 uur geleden
Videoland krijgt rechten en programmering van Viaplay Nederland

ANTWERPEN (ANP) - Streamingdienst Videoland heeft de sportrechten en programmering van Viaplay Nederland verworven. Dat heeft DPG Media, de eigenaar van Videoland, woensdag gemeld. De overname is onder voorbehoud van goedkeuring van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) en de Ondernemingsraad (OR). Met de uitbreiding van de portefeuille van Videoland is een bedrag van 142 miljoen euro gemoeid.

9 uur geleden
VS willen vrijhandelsverdrag met Canada en Mexico niet verlengen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De Verenigde Staten willen de vrijhandelsovereenkomst met Mexico en Canada niet verlengen. In plaats daarvan willen de VS het akkoord jaarlijks evalueren. Dat heeft de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer woensdag gezegd, na een bijeenkomst met de Canadese handelsminister Dominic LeBlanc en de Mexicaanse economieminister Marcelo Ebrard.

11 uur geleden