Mogelijk maar één renteverlaging Fed dit jaar, zegt bestuurder
ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Mogelijk verlaagt de Amerikaanse Federal Reserve de rente dit jaar maar een keer, zegt Raphael Bostic, de president van de Fed in Atlanta. Die verlaging komt waarschijnlijk later dan hij eerder had verwacht.
Bostic rekende vorige maand nog op twee renteverlagingen dit jaar, de eerste zou wat hem betreft dan ergens in de zomer zijn. Daarbij zei hij wel dat er geen haast moet worden gemaakt met renteverlagingen. Bostic meldt nu dat hij er minder zeker van is dat de inflatie voor langere tijd richting het doel van 2 procent beweegt. Hij wijst op "een aantal verontrustende dingen". Zo liep de inflatie de afgelopen maanden juist weer iets op.
De Fed besloot woensdag om de rente onveranderd te laten op het huidige hoge niveau. Beleidsmakers gaven aan dat ze rekenen op een renteverlaging dit jaar in drie stappen. Fed-voorzitter Jerome Powell zei dat de inflatie "nog steeds te hoog" is. Maar hij noemde het wel "waarschijnlijk dat de rentes ergens in dit jaar verlaagd worden".
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
16 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
19 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
21 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
1 dag geleden