Mogelijk maar één renteverlaging Fed dit jaar, zegt bestuurder
ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Mogelijk verlaagt de Amerikaanse Federal Reserve de rente dit jaar maar een keer, zegt Raphael Bostic, de president van de Fed in Atlanta. Die verlaging komt waarschijnlijk later dan hij eerder had verwacht.
Bostic rekende vorige maand nog op twee renteverlagingen dit jaar, de eerste zou wat hem betreft dan ergens in de zomer zijn. Daarbij zei hij wel dat er geen haast moet worden gemaakt met renteverlagingen. Bostic meldt nu dat hij er minder zeker van is dat de inflatie voor langere tijd richting het doel van 2 procent beweegt. Hij wijst op "een aantal verontrustende dingen". Zo liep de inflatie de afgelopen maanden juist weer iets op.
De Fed besloot woensdag om de rente onveranderd te laten op het huidige hoge niveau. Beleidsmakers gaven aan dat ze rekenen op een renteverlaging dit jaar in drie stappen. Fed-voorzitter Jerome Powell zei dat de inflatie "nog steeds te hoog" is. Maar hij noemde het wel "waarschijnlijk dat de rentes ergens in dit jaar verlaagd worden".
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
6 uur geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
11 uur geleden