Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijk komst coördinator tegen ondermijning

Mogelijk komst coördinator tegen ondermijning

DEN HAAG (ANP) - Er komt mogelijk een 'nationaal coördinator tegengaan ondermijning', naar voorbeeld van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). Justitieminister Ferd Grapperhaus voelt wel voor dat idee van GroenLinks.

Kabinet en Tweede Kamer vinden dat de strijd tegen de georganiseerde misdaad, die zijn tentakels vanuit de onderwereld ook in de bovenwereld heeft uitgeslagen, veel meer aandacht verdient. Zeker sinds de moord op strafpleiter Derk Wiersum. Dat wordt een taai gevecht waarbij politie, justitie, gemeente, jeugdzorg en andere instanties heel goed moeten samenwerken, denkt GroenLinks. Daarom opperde Kamerlid Niels van den Berge een NCTV-achtige spil aan te stellen.

Grapperhaus vindt dat "een interessante gedachte". Hij gaat kijken of het past binnen zijn plannen voor de strijd tegen ondermijnende criminaliteit, die hij in het voorjaar uit de doeken doet.

Meer uit Politiek

Minister denkt na over eerlijker financieren sportverenigingen

DEN HAAG (ANP) - Sportminister Mirjam Sterk denkt na over hoe geld in de toekomst eerlijker kan worden verdeeld over sportclubs. Dat zei ze tijdens een debat nadat Kamerleden haar vroegen naar de subsidieregeling voor amateursportverenigingen. Onlangs zorgde het grote aantal aanvragen van die zogenoemde BOSA-regeling voor een storing, waardoor niet meer viel te achterhalen welke aanvragen als eerste werden gedaan en tot onvrede van de verenigingen over de aanvragen werd geloot.

17 uur geleden
Eerenberg neemt wensen Eerste Kamer mee als 'huiswerk' voor box 3

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) neemt de wensen van de Eerste Kamer over het stelsel van vermogensbelasting in box 3 mee "als huiswerk voor de zomer". Het kabinet werkt de komende maanden aan een aanpassing van het wetsvoorstel dat dinsdag door de Eerste Kamer werd besproken.

18 uur geleden
Eerste Kamer akkoord met begroting van minister Sjoerdsma

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer heeft ingestemd met de begroting van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking van D66-minister Sjoerd Sjoerdsma. Hij moest een deal sluiten met PRO om het budget door de senaat te krijgen. Uiteindelijk stemden 39 senatoren voor en 33 tegen de begroting.

1 dag geleden
Kabinet haalt eigen doelstelling om regels te verminderen niet

DEN HAAG (ANP) - Vijfhonderd overbodige regels zouden voor de zomer van dit jaar geschrapt of vereenvoudigd worden. Die belofte deed toenmalig economieminister Vincent Karremans (VVD) in september vorig jaar. Het zijn er uiteindelijk iets meer dan vierhonderd geworden, meldt zijn opvolger Heleen Herbert (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.

2 dagen geleden
Eerdmans stelt kabinet voor keuze tussen PRO en JA21

EDE (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans stelt het kabinet voor de keuze: verdere samenwerking met zijn eigen partij of met het linkse PRO. "Met beide blijven samenwerken gaat niet", zei Eerdmans op het congres van zijn partij in Ede.

4 dagen geleden
Jetten betreurt afgelasting delen Veteranendag vanwege de hitte

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft op Veteranendag in Den Haag het "zo erg" genoemd dat veteranen elkaar zaterdag niet als vanouds kunnen ontmoeten. Het programma van de traditionele dag is in verband met de hitte flink uitgekleed: het defilé en de bijbehorende manifestatie op het Malieveld zijn afgelast.

4 dagen geleden
Coronaverhoren met Grapperhaus, Van Dissel en Halsema

DEN HAAG (ANP) - Volgende week verschijnen onder anderen oud-justitieminister Ferd Grapperhaus, oud-RIVM-directeur Jaap van Dissel en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema voor de parlementaire enquêtecommissie corona. Van Dissel is er voor de tweede keer. Ook Grapperhaus wordt later nog een tweede keer verhoord.

4 dagen geleden