Mogelijk komst coördinator tegen ondermijning
DEN HAAG (ANP) - Er komt mogelijk een 'nationaal coördinator tegengaan ondermijning', naar voorbeeld van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). Justitieminister Ferd Grapperhaus voelt wel voor dat idee van GroenLinks.
Kabinet en Tweede Kamer vinden dat de strijd tegen de georganiseerde misdaad, die zijn tentakels vanuit de onderwereld ook in de bovenwereld heeft uitgeslagen, veel meer aandacht verdient. Zeker sinds de moord op strafpleiter Derk Wiersum. Dat wordt een taai gevecht waarbij politie, justitie, gemeente, jeugdzorg en andere instanties heel goed moeten samenwerken, denkt GroenLinks. Daarom opperde Kamerlid Niels van den Berge een NCTV-achtige spil aan te stellen.
Grapperhaus vindt dat "een interessante gedachte". Hij gaat kijken of het past binnen zijn plannen voor de strijd tegen ondermijnende criminaliteit, die hij in het voorjaar uit de doeken doet.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) heeft excuses aangeboden voor opmerkingen die hij maakte over een Rekenkamer-rapport over ernstige misdrijven waar justitie niet achteraan ging. Met zijn "nuancering" wekte hij de indruk dat hij het rapport in twijfel trok of bagatelliseerde, en dat was niet de bedoeling, zei hij in het debat over de kwestie.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraken van justitieminister David van Weel (VVD) over ernstige misdrijven waar justitie niet achteraan ging, passen volgens enkele oppositiepartijen in een patroon van te stellige uitspraken die achteraf gecorrigeerd moesten worden. JA21 en DENK brachten onder meer de zaak rond de dood van de 17-jarige Lisa in herinnering.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Justitie David van Weel heeft volgens het CDA "ruis" gecreëerd met zijn uitspraken over ernstige misdrijven die justitie liet liggen. Die "ruis" had hij kunnen wegnemen door eerder aan te geven dat hij de cijfers van de Algemene Rekenkamer niet kon verifiëren, zei CDA-Kamerlid Jeltje Straatman in een debat. "Dat had een hoop ellende bespaard."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen verwachten een zwaar debat voor minister David van Weel (Justitie en Veiligheid) donderdagavond over aangiftecijfers. De VVD'er kwam dinsdag in de problemen toen de Rekenkamer scherpe kritiek uitte op zijn uitleg over 10.000 aangiftes en meldingen van zware misdrijven die niet zijn opgepakt of snel terzijde zijn geschoven. PRO, SP, SGP en ChristenUnie verwachten misschien de vraag te gaan stellen of de minister moet opstappen als zijn opstelling bij het debat niet tevredenstelt. JA21 heeft weinig vertrouwen in een goede afloop.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bemiddeling om een nieuwe plek te vinden voor de 25 meervoudig gehandicapte kinderen die gebruikmaken van zorgvilla's van Villa ExpertCare blijft. De zorg stopt na 31 december en dat noemt zorgminister Mirjam Sterk stuitend.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is niet aan de politiek om zich te bemoeien met het besluit van de NPO om alsnog mee te doen aan het Eurovisie Songfestival met een onafhankelijk team. Dat zeiden Mohammed Mohandis (PRO) en Ouafa Oualhadj (D66) na vragen van Doğukan Ergin (DENK) over de kwestie tijdens een debat over de publieke omroep.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel zegt dat zijn uitleg over de 10.000 onbehandelde aangiftes anders is dan die van de Algemene Rekenkamer, door het gebruik van andere methodes. De politie beoordeelt aangiften en meldingen op aanknopingspunten, terwijl de Rekenkamer kijkt naar hoe ernstig de zaak is, schrijft Van Weel in een brief aan de Tweede Kamer.
12 uur geleden