Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijk komst coördinator tegen ondermijning

Mogelijk komst coördinator tegen ondermijning

DEN HAAG (ANP) - Er komt mogelijk een 'nationaal coördinator tegengaan ondermijning', naar voorbeeld van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). Justitieminister Ferd Grapperhaus voelt wel voor dat idee van GroenLinks.

Kabinet en Tweede Kamer vinden dat de strijd tegen de georganiseerde misdaad, die zijn tentakels vanuit de onderwereld ook in de bovenwereld heeft uitgeslagen, veel meer aandacht verdient. Zeker sinds de moord op strafpleiter Derk Wiersum. Dat wordt een taai gevecht waarbij politie, justitie, gemeente, jeugdzorg en andere instanties heel goed moeten samenwerken, denkt GroenLinks. Daarom opperde Kamerlid Niels van den Berge een NCTV-achtige spil aan te stellen.

Grapperhaus vindt dat "een interessante gedachte". Hij gaat kijken of het past binnen zijn plannen voor de strijd tegen ondermijnende criminaliteit, die hij in het voorjaar uit de doeken doet.

Meer uit Politiek

Brussel wil ook in eigen ambtenarenapparaat meer AI gebruiken

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet gaan kijken hoe ze AI beter kan toepassen in haar eigen werkprocessen en ambtenarenapparaat. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen maandag bij de presentatie van een rapport over hoe het dagelijks bestuur van de EU beter kan werken.

54 minuten geleden
Tielen wil verbeteringen afdwingen bij bestuur Haga Lyceum

DEN HAAG (ANP) - De Stichting Islamitisch Onderwijs moet van staatssecretaris Judith Tielen (Voortgezet Onderwijs) direct verbeteringen doorvoeren op het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam. Het schoolbestuur heeft een zogenoemde aanwijzing gekregen van Tielen, omdat de onderwijskwaliteit niet voldoende is en omdat de Onderwijsinspectie wanbeheer van de directie vaststelde.

1 uur geleden
BBB heeft 'goed gesprek' met kabinet, dinsdag vervolg

DEN HAAG (ANP) - BBB-fractieleider Henk Vermeer en BBB-Kamerlid Femke Wiersma zeggen zondag aan het eind van de middag een "goed gesprek" te hebben gehad met het minderheidskabinet over het belastingplan en het stikstofbeleid. Ze spreken dinsdagavond op het ministerie van Algemene Zaken verder.

19 uur geleden
Kabinet gaat met nieuw voorstel belastingplan naar oppositie

DEN HAAG (ANP) - Het minderheidskabinet gaat opnieuw praten met de oppositie om een "brede meerderheid" te vinden voor het belastingplan. Dat meldt Financiën. Zaterdag overlegden de premier, vicepremiers en bewindslieden van Financiën op het Catshuis over een nieuw voorstel.

1 dag geleden
Maximale rente van 2,5 procent op studieleningen niet haalbaar

DEN HAAG (ANP) - Oud-studenten gaan op de lange termijn toch meer dan 2,5 procent rente betalen over hun studielening. D66, VVD en CDA hadden een maximum opgeschreven in het coalitieakkoord, maar onderwijsminister Rianne Letschert constateert in een Kamerbrief dat de gereserveerde 40 miljoen euro per jaar niet genoeg is om de rente voldoende te drukken.

3 dagen geleden
Hermans: maatregelen nodig om zorg betaalbaar te houden

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans heeft als reactie op de verhoging van de zorgpremie door verzekeraar DSW herhaald dat er maatregelen nodig zijn om "de zorg betaalbaar en toegankelijk te houden". De "aanhoudende groeiende vraag naar zorg en de stijgende lonen en prijzen" zijn volgens haar belangrijke oorzaken van de gestegen zorgkosten.

4 dagen geleden
Van Weel: websites offline halen heeft impact op samenleving

DEN HAAG (ANP) - Het feit dat veel websites offline zijn gehaald vanwege twee kwetsbaarheden in programmeertaal PHP "heeft impact in onze digitale samenleving", aldus justitieminister David van Weel. Het is de eerste reactie van het kabinet, op het moment dat er al een oplossing beschikbaar is gesteld door PHP.

4 dagen geleden