Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijk incident met wolf op landgoed Leusden

Mogelijk incident met wolf op landgoed Leusden

LEUSDEN/UTRECHT (ANP) - Op landgoed Den Treek in Leusden is mogelijk iemand gebeten door een wolf. Er is DNA afgenomen. De Regionale Uitvoeringsdienst Utrecht onderzoekt wat er is gebeurd.

Het voorval gebeurde maandag rond 13.00 uur op het landgoedterrein, waar honden moeten worden aangelijnd na eerdere incidenten. "Als het inderdaad om een bijtincident door een wolf gaat, is dit uiteraard heel erg angstig voor de betrokkenen en wij wensen hen veel sterkte", melden de provincie Utrecht en de gemeente Leusden. "Wij blijven benadrukken dat wolven wilde dieren zijn en dat het gedrag niet te voorspellen is."

Op landgoed Den Treek en in grote delen van het gebied daaromheen geldt een aanlijnplicht. Die maatregel in de bossen rond de Leusderheide wordt volgens handhavers over het algemeen goed nageleefd. Vorig jaar zomer werd Den Treek wekenlang deels afgesloten, nadat een wolf eerst een hondje had meegenomen en later een meisje had gebeten. Verder zocht een wolf meerdere keren contact met honden.

Meer uit Binnenland

Advocaat: 'Erasmusschutter' hoort niet in gevangenis thuis

DEN HAAG (ANP) - Fouad L., bekend geworden als de Erasmusschutter, hoort niet in de gevangenis thuis, maar moet behandeld worden. Dat vindt zijn advocaat, Theo Hiddema. De rechtbank in Rotterdam legde L. in februari een levenslange gevangenisstraf op. Volgens Hiddema heeft de rechtbank in het vonnis "gekunsteld toegeredeneerd" naar die straf. Dit zei de raadsman woensdag bij het gerechtshof in Den Haag, waar een eerste inleidende zitting van L.'s zaak in hoger beroep plaatsvond.

31 minuten geleden
Nederlandse brandweer helpt in Spanje bij bestrijding bosbranden

ARNHEM (ANP) - Brandweerlieden uit Nederland hebben ook de afgelopen dagen hun Spaanse collega's geholpen bij het bestrijden van meerdere natuurbranden. In de provincie Ourense, in het noordwesten van Spanje, woedden dinsdag gelijktijdig vijftien grote branden. De grootste hebben inmiddels duizenden hectares in de as gelegd.

1 uur geleden
Tweede regionale hittegolf een feit: 30,5 graden in Eindhoven

HOUTEN (ANP) - In Eindhoven is de temperatuur gestegen tot boven de 30 graden en daarmee is de tweede regionale hittegolf van het jaar een feit. Om 13.00 uur werd het daar 30,5 graden, meldt Weeronline. Of het ook tot een officiƫle hittegolf komt, is nog afwachten.

1 uur geleden
Nederland staakt droppings Gaza vanwege technisch probleem

DEN HAAG (ANP) - Het vliegtuig waarmee Defensie hulpgoederen in Gaza dropt, kampt met een technisch probleem. Dat meldt Defensie. De geplande vluchten gaan daarom voorlopig niet door. "Defensie stelt alles in het werk om het militaire toestel zo snel mogelijk weer in te zetten. Wanneer dat gebeurt, is nog onduidelijk."

2 uur geleden
Verdachte verkrachting 14-jarige in 1990 blijft vastzitten

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft woensdag bepaald dat de verdachte van de verkrachting van een 14-jarig meisje in Bodegraven in 1990 voorlopig in de cel blijft. De inmiddels 59-jarige man werd in mei aangehouden op basis van een DNA-match en heeft inmiddels bekend.

2 uur geleden
Bestuursvoorzitter UvA stapt na jaar weer op, 'met pijn in hart'

AMSTERDAM (ANP) - Bestuursvoorzitter van de Universiteit van Amsterdam (UvA) Edith Hooge stapt op. Dat maakt de universiteit bekend op de website. Hooge, die vorige zomer aantrad, legt "na een intens jaar" haar taken "met pijn in het hart" neer.

3 uur geleden
Gehackt lab wil niet zeggen of losgeld is betaald

RIJSWIJK (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics in Rijswijk, waar cybercriminelen vorige maand wisten binnen te dringen, wil niet zeggen of er losgeld is betaald aan de hackers. Zulke informatie zorgt voor aanvullende risico's en "om die reden kunnen wij hierover geen mededelingen doen", zegt een woordvoerster woensdag na berichtgeving van RTL Nieuws daarover.

3 uur geleden