Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Mogelijk in najaar tekort aan coronatests'

'Mogelijk in najaar tekort aan coronatests'

DEN HAAG (ANP) - Op dit moment zijn er genoeg coronatests beschikbaar, maar of dat zo blijft is niet zeker. "We maken ons wel wat zorgen over het najaar. De druk vanuit het buitenland is enorm, het blijft knokken om genoeg geleverd te krijgen", zegt arts-microbioloog Edwin Boel, projectleider van het Landelijk Coördinatieteam Diagnostische Keten (LCDK), dat het testproces van GGD’s en laboratoria regelt. Hij sprak met het AD.

Boel reageert op de oplopende wachttijden bij de teststraten. Volgens hem zit de wachttijd er vooral in dat er niet direct voldoende mankracht beschikbaar was, omdat de voorgaande periode erg rustig was. "Je kunt niet voortdurend mensen hebben klaarzitten die niets doen, alleen maar wachten op het moment dat het drukker wordt. Nu was er plotseling een enorme toename van het aantal testaanvragen, het duurt even voordat er dan genoeg medewerkers beschikbaar zijn."

Testmateriaal is genoeg voorhanden, zegt Boel: "Voor nu is de situatie onder controle, maar we houden constant vinger aan de pols"

Op dit moment worden ongeveer 20.000 coronatests per dag afgenomen. Dat zou volgens een schatting van het RIVM in het najaar kunnen oplopen tot 70.000, aldus Boel.

Meer uit Gezond

Farmaceutische industrie bezorgd over Amerikaanse importheffingen

DEN HAAG (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft bezorgd gereageerd op de Amerikaanse importheffingen op geneesmiddelen. Daarmee wordt voor het eerst in dertig jaar getornd aan de internationale afspraak om, in het belang van patiënten, op geneesmiddelen geen invoertarieven te heffen.

5 dagen geleden
Europese gezondheidsdienst waarschuwt voor ziekmakende muggen

BRUSSEL (ANP) - Recorduitbraken van het westnijlvirus en het chikungunya-virus in Europa lijken het "nieuwe normaal" te worden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag. De langere, warmere zomers en mildere winters die worden veroorzaakt door klimaatverandering zijn gunstige omstandigheden voor de muggen die de virussen bij zich dragen.

6 dagen geleden
Voorlopig nog geen toename aantal gevallen mazelen

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe gevallen van mazelen blijft laag. In bijna een maand tijd zijn elf besmettingen vastgesteld, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden
Ook gegevens van gedetineerden gestolen bij dataroof lab

DEN HAAG (ANP) - Bij de digitale inbraak in een laboratorium zijn ook de medische gegevens van gedetineerden gestolen. Vooralsnog gaat het om 253 mensen, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen van het ministerie van Justitie en Veiligheid.

2 weken geleden
VS overweegt coronaprik voor jongste kinderen te stoppen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De toestemming voor Pfizer om zijn coronavaccin aan kinderen onder de vijf jaar te geven in de Verenigde Staten wordt mogelijk ingetrokken door de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA. Het middel wordt toegediend aan kinderen van zes maanden tot en met vier jaar.

2 weken geleden
Datadiefstal laboratorium betreft vooral gegevens uit 2022-2025

RIJSWIJK (ANP) - Bij de digitale diefstal van data uit een laboratorium in Rijswijk zijn voor zover bekend grotendeels gegevens uit 2022-2025 buitgemaakt. "De exacte periode wordt momenteel onderzocht", laat een woordvoerder van het in de Zuid-Hollandse stad gevestigde Clinical Diagnostics weten.

2 weken geleden
Beveiliger: datadiefstal lab treft ook andere zorginstellingen

UTRECHT (ANP) - De digitale inbraak bij een onderzoekslaboratorium in Rijswijk treft niet alleen vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. "Helaas gaat dit datalek verder", meldt de organisatie Z-CERT, die de zorgsector helpt met digitale beveiliging.

2 weken geleden