Mogelijk gridstraf Verstappen in Grote Prijs van Brazilië
MEXICO-STAD (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull overweegt Max Verstappen een nieuwe motor te geven voor de Grote Prijs van Brazilië, komend weekeinde. Het zou betekenen dat hij dan een gridstraf krijgt en minstens vijf posities naar achteren gaat in de startopstelling. "Dat is in Brazilië nog niet zo erg, omdat je op dat circuit redelijk makkelijk kunt inhalen", zei topadviseur Helmut Marko op motorsport.com.
Verstappen had afgelopen weekeinde bij de Grote Prijs van Mexico motorische problemen op de trainingsdag, waarop Red Bull een al gebruikte motor uit de voorraad haalde om een gridstraf te voorkomen. Die 'oude' motor hield het vol in de race, die Verstappen als zesde beëindigde. Hij kreeg tijdens de wedstrijd twee keer een tijdstraf van tien seconden voor agressief rijgedrag.
De Nederlander klaagde na afloop niet zozeer over die straffen, maar wel over het gebrek aan snelheid van zijn Red Bull. Marko bevestigde dat. "Het was zorgelijk dat we zoveel snelheid misten. We konden Ferrari en McLaren niet bijhouden", zei Marko. "Er moet iets gebeuren, dat is duidelijk. We zullen een nieuwe motor moeten inzetten. De motor die er nu inzat was niet bedoeld voor de race. Met een oude motor nemen de prestaties ook af."
Lando Norris (McLaren) werd tweede in Mexico en liep in het kampioenschap 10 punten in op Verstappen, die met nog vier races te gaan nog een voorsprong heeft van 47 punten op Norris.
Meer uit Sport
BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
10 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
18 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geleden