Mogelijk gridstraf Verstappen in Grote Prijs van Brazilië
MEXICO-STAD (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull overweegt Max Verstappen een nieuwe motor te geven voor de Grote Prijs van Brazilië, komend weekeinde. Het zou betekenen dat hij dan een gridstraf krijgt en minstens vijf posities naar achteren gaat in de startopstelling. "Dat is in Brazilië nog niet zo erg, omdat je op dat circuit redelijk makkelijk kunt inhalen", zei topadviseur Helmut Marko op motorsport.com.
Verstappen had afgelopen weekeinde bij de Grote Prijs van Mexico motorische problemen op de trainingsdag, waarop Red Bull een al gebruikte motor uit de voorraad haalde om een gridstraf te voorkomen. Die 'oude' motor hield het vol in de race, die Verstappen als zesde beëindigde. Hij kreeg tijdens de wedstrijd twee keer een tijdstraf van tien seconden voor agressief rijgedrag.
De Nederlander klaagde na afloop niet zozeer over die straffen, maar wel over het gebrek aan snelheid van zijn Red Bull. Marko bevestigde dat. "Het was zorgelijk dat we zoveel snelheid misten. We konden Ferrari en McLaren niet bijhouden", zei Marko. "Er moet iets gebeuren, dat is duidelijk. We zullen een nieuwe motor moeten inzetten. De motor die er nu inzat was niet bedoeld voor de race. Met een oude motor nemen de prestaties ook af."
Lando Norris (McLaren) werd tweede in Mexico en liep in het kampioenschap 10 punten in op Verstappen, die met nog vier races te gaan nog een voorsprong heeft van 47 punten op Norris.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Een medaille met de aflossingsploeg bij de mannen zou de Olympische Spelen voor Jens van 't Wout compleet maken. Dat onderdeel heeft voor de 24-jarige Nederlandse shorttracker in Milaan meer prioriteit dan de 500 meter, waar hij na de 1000 en 1500 meter zijn derde individuele gouden medaille kan winnen.
24 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout had het zondag zwaar tijdens de training van de shorttrackers op de Olympische Spelen. "Ik had geleerd van mijn eerste gouden medaille, toen ik daarna 's nachts nauwelijks sliep. Dit keer heb ik een slaappil genomen en zes uur lang geslapen. Ik denk alleen dat de slaappil nog in mijn benen zit, want ik voelde me net slecht op het ijs. Niet normaal", vertelde Van 't Wout tegen enkele Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena.
36 minuten geledenINGLEWOOD (ANP/RTR) - NBA-baas Adam Silver ergert zich steeds meer aan basketbalteams die bewust verliezen in de competitie. Dit doen zij om een betere positie te hebben bij het kiezen van nieuwe spelers in de zogeheten draft aan het einde van het seizoen. "Het lijkt erop dat het expres verliezen dit jaar erger is dan eerder", zei Silver tijdens een persconferentie rond het jaarlijkse All-Star Weekend.
2 uur geledenTREVISO (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na de vierde operatie aan haar gebroken been "eindelijk" klaar om terug te keren naar de Verenigde Staten. De 41-jarige Amerikaanse kwam een week geleden zwaar ten val toen ze ondanks een zware knieblessure probeerde olympisch goud te winnen op de afdaling in Cortina d'Ampezzo.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
14 uur geleden