Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijk gridstraf Verstappen in Grote Prijs van Brazilië

Mogelijk gridstraf Verstappen in Grote Prijs van Brazilië

MEXICO-STAD (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull overweegt Max Verstappen een nieuwe motor te geven voor de Grote Prijs van Brazilië, komend weekeinde. Het zou betekenen dat hij dan een gridstraf krijgt en minstens vijf posities naar achteren gaat in de startopstelling. "Dat is in Brazilië nog niet zo erg, omdat je op dat circuit redelijk makkelijk kunt inhalen", zei topadviseur Helmut Marko op motorsport.com.

Verstappen had afgelopen weekeinde bij de Grote Prijs van Mexico motorische problemen op de trainingsdag, waarop Red Bull een al gebruikte motor uit de voorraad haalde om een gridstraf te voorkomen. Die 'oude' motor hield het vol in de race, die Verstappen als zesde beëindigde. Hij kreeg tijdens de wedstrijd twee keer een tijdstraf van tien seconden voor agressief rijgedrag.

De Nederlander klaagde na afloop niet zozeer over die straffen, maar wel over het gebrek aan snelheid van zijn Red Bull. Marko bevestigde dat. "Het was zorgelijk dat we zoveel snelheid misten. We konden Ferrari en McLaren niet bijhouden", zei Marko. "Er moet iets gebeuren, dat is duidelijk. We zullen een nieuwe motor moeten inzetten. De motor die er nu inzat was niet bedoeld voor de race. Met een oude motor nemen de prestaties ook af."

Lando Norris (McLaren) werd tweede in Mexico en liep in het kampioenschap 10 punten in op Verstappen, die met nog vier races te gaan nog een voorsprong heeft van 47 punten op Norris.

Meer uit Sport

IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

12 uur geleden
Wennemars komt alleen voor start ijs op bij wereldbeker in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.

14 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat bij nieuwe ploeg voor groene trui in Tour

PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.

16 uur geleden
Tweevoudig olympisch skikampioene Gisin zwaar ten val in training

ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.

18 uur geleden
Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

1 dag geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

1 dag geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

1 dag geleden