
Mogelijk financiële hulp aan voetbalclubs van ING
ZEIST (ANP) - De Nederlandse betaaldvoetbalclubs krijgen mogelijk financiële hulp van ING. De bank, sponsor van de KNVB, is in gesprek met de nationale bond en met de eredivisieclubs. "Het klopt dat we in gesprek zijn", zeggen woordvoerders van ING en de KNVB. "Inhoudelijk doen we hier geen uitspraken over." Volgens Voetbal International is ING bereid om de clubs te helpen met noodleningen.
Mattijs Manders, directeur van de koepelorganisatie Eredivisie CV (ECV) die de belangen van de clubs uit de hoogste voetbalcompetitie behartigt, wil ook geen toelichting geven. "Op dit moment proberen we als eredivisie met alle clubs, schouder aan schouder, de crisis het hoofd te bieden", aldus Manders.
Clubs dreigen in financiële problemen te komen als de voetbalcompetities langer worden stilgelegd vanwege de coronacrisis en misschien zelfs helemaal niet uitgespeeld kunnen worden.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de Italiaanse titel punten verspeeld tegen Genoa. De ploeg van coach Antonio Conte bleef in het eigen Stadio Diego Armando Maradona in Napels steken op een gelijkspel: 2-2.
1 uur geledenGENK (ANP) - Club Brugge is door de zege op Racing Genk de enig overgebleven concurrent voor Union Sint-Gillis in de strijd om de Belgische titel. Titelverdediger Brugge won met 2-0 bij Genk, dat daarmee definitief is afgehaakt in de titelstrijd.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale is door een zege bij Torino (0-2) in punten weer op gelijke hoogte gekomen met koploper Napoli. De ploeg van coach Simone Inzaghi won in Turijn met 2-0. Napoli speelt later zondag nog thuis tegen Genoa en heeft bij een zege weer 3 punten meer.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wie Wout Weghorst over het veld zag lopen na het laatste fluitsignaal van het verloren thuisduel met NEC (0-3) kreeg het idee dat Ajax de titelrace met PSV definitief had verloren. De spits had de tranen in zijn ogen staan en bleef maar met zijn hoofd schudden. "Ik had deze dag heel anders voorgesteld", bekende hij later.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal heeft een punt overgehouden aan de topper bij landskampioen Liverpool van coach Arne Slot. Het duel op Anfield eindigde in 2-2. De Londenaren zijn door het gelijkspel nog niet definitief zeker van Champions League voetbal voor volgend seizoen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lasse Schöne heeft gemengde gevoelens overgehouden aan de ruime uitzege van NEC op Ajax (0-3). "Ik gun de mensen hier alles", zei hij over de supporters van zijn oude club uit Amsterdam. "Maar ik ben ook sportman en wil graag winnen."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Josip Sutalo is is geblesseerd geraakt in de verloren thuiswedstrijd van Ajax tegen NEC (0-3). "Hij was duizelig en voelde zich niet lekker", vertelde trainer Francesco Farioli op een persconferentie. "Hij kon niet verder."
4 uur geleden