Mogelijk explosief gevonden bij residentie Israël in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Bij de residentie van de Israëlische ambassadeur aan de Alexander Gogelweg in Den Haag is dinsdagavond een mogelijk explosief gevonden. Het Team Explosieven Verkenning doet ter plaatse onderzoek, meldt de politie. De omgeving is afgezet en er is veel beveiliging aanwezig rond het pand.
De melding van een verdacht voorwerp kwam rond 20.30 uur binnen bij de politie. Ook de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is volgens een woordvoerster van de politie onderweg naar de residentie.
Rond de Israëlische ambassade even verderop aan de Johan de Wittlaan geldt sinds maandag een noodbevel, wat betekent dat de politie mensen in de omgeving ervan kan controleren en wegsturen of ze de toegang tot het pand kan weigeren. Bovendien wordt het gebouw al sinds vorige week woensdag extra beveiligd. Dat gebeurde om een dreiging "die uiterst serieus genomen moet worden", meldde burgemeester Jan van Zanen toen.
Op de vraag of de ambassadeur aanwezig was in de residentie dinsdagavond kan een woordvoerder desgevraagd geen commentaar geven.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - In en rondom Ter Apel is zaterdag veel politie aanwezig voor aangekondigde demonstraties rondom het asielzoekerscentrum in de Groningse plaats. Dat ziet een ANP-verslaggever. Er zijn onder meer politieagenten op paarden en op motoren. Ook rijden verschillende busjes van de mobiele eenheid rond.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius zal na aankomst op Tenerife zondag uiteindelijk doorvaren naar een Nederlandse haven, waar het schip zal worden gedesinfecteerd. De aan boord overleden en met het hantavirus besmette Duitse vrouw blijft tot die tijd op het schip, net als een deel van de bemanning. Dat is bekendgemaakt op een persconferentie van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het festival Music On dat zaterdag en zondag zou plaatsvinden in het Meerpark in Amsterdam is op het laatste moment afgelast. De organisatie heeft zaterdag op Instagram gemeld dat de gemeente de vergunning heeft ingetrokken.
3 uur geledenPANAMA-STAD (ANP) - Een 21-jarige Nederlandse backpacker is met mazelen opgenomen in een ziekenhuis in Panama-Stad, meldt het Panamese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - In de industriehaven van Granadilla op Tenerife worden voorbereidingen getroffen voor de komst van het Nederlandse cruiseschip waarop eerder het hantavirus uitbrak. Op het anderszins vrijwel lege industrieterrein worden legertenten, hekwerk en mobiele toiletten geplaatst om de opvarenden van de m/v Hondius zondag op te vangen, zien ANP-verslaggevers ter plaatse.
4 uur geleden