Mogelijk explosief gevonden bij residentie Israël in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Bij de residentie van de Israëlische ambassadeur aan de Alexander Gogelweg in Den Haag is dinsdagavond een mogelijk explosief gevonden. Het Team Explosieven Verkenning doet ter plaatse onderzoek, meldt de politie. De omgeving is afgezet en er is veel beveiliging aanwezig rond het pand.
De melding van een verdacht voorwerp kwam rond 20.30 uur binnen bij de politie. Ook de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is volgens een woordvoerster van de politie onderweg naar de residentie.
Rond de Israëlische ambassade even verderop aan de Johan de Wittlaan geldt sinds maandag een noodbevel, wat betekent dat de politie mensen in de omgeving ervan kan controleren en wegsturen of ze de toegang tot het pand kan weigeren. Bovendien wordt het gebouw al sinds vorige week woensdag extra beveiligd. Dat gebeurde om een dreiging "die uiterst serieus genomen moet worden", meldde burgemeester Jan van Zanen toen.
Op de vraag of de ambassadeur aanwezig was in de residentie dinsdagavond kan een woordvoerder desgevraagd geen commentaar geven.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Onderwijsinstituten en de autoriteiten moeten nog meer doen voor de veiligheid van Joodse mensen dan ze nu al doen. Dat is een conclusie van de Taskforce Bestrijding Antisemitisme, die hier onderzoek naar deed in opdracht van het ministerie van Justitie en Veiligheid. De taskforce werd opgericht kort na de rellen eind 2024 met fans van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv in Amsterdam.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aanklacht tegen de man die wordt verdacht van de moord op Lisa op 20 augustus in Duivendrecht en een verkrachting van een vrouw op de Weesperzijde in Amsterdam is uitgebreid. Het Openbaar Ministerie verdenkt de man ook van een poging tot verkrachting op 10 augustus 2025, eveneens op de Weesperzijde.
46 minuten geledenTER APEL (ANP) - Ook tijdens het weekeinde zaten er te veel asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Opvangorgaan COA moet daarom weer dwangsommen betalen. Het totale bedrag is nu opgelopen tot 3 miljoen euro.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - Corné H., veroordeeld wegens een urenlange gijzeling in een café in Ede, moet zo snel mogelijk naar een tbs-kliniek. Daar kan hij de hulp en behandeling krijgen die hij nodig heeft. Om dat te bereiken hebben zijn advocaten een kort geding aangespannen. Een van hen, Petra Breukink, bevestigt dat na berichtgeving van Omroep Brabant. De man is onberekenbaar en is een gevaar voor zichzelf en anderen, stelt Breukink.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is hersteld van haar griep en hervat haar werkzaamheden. Dat laat de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) weten. De koningin zegde donderdag en vrijdag afspraken af, omdat ze ziek was.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden en noordoosten van het land kan het maandag plaatselijk glad zijn door ijzel. Die gladheid is in de middag op de meeste plaatsen weer voorbij. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Groningen, Drenthe, Friesland en de Waddeneilanden.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse producer Roshwita Bacha, beter bekend onder haar artiestennaam Roselilah, heeft een Grammy gewonnen voor haar samenwerking met de Amerikaanse rapper Kendrick Lamar. Het nummer luther, waarop ook zangeres SZA te horen is, kreeg een onderscheiding voor Record of the Year.
5 uur geleden