Mogelijk explosief gevonden bij residentie Israël in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Bij de residentie van de Israëlische ambassadeur aan de Alexander Gogelweg in Den Haag is dinsdagavond een mogelijk explosief gevonden. Het Team Explosieven Verkenning doet ter plaatse onderzoek, meldt de politie. De omgeving is afgezet en er is veel beveiliging aanwezig rond het pand.
De melding van een verdacht voorwerp kwam rond 20.30 uur binnen bij de politie. Ook de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is volgens een woordvoerster van de politie onderweg naar de residentie.
Rond de Israëlische ambassade even verderop aan de Johan de Wittlaan geldt sinds maandag een noodbevel, wat betekent dat de politie mensen in de omgeving ervan kan controleren en wegsturen of ze de toegang tot het pand kan weigeren. Bovendien wordt het gebouw al sinds vorige week woensdag extra beveiligd. Dat gebeurde om een dreiging "die uiterst serieus genomen moet worden", meldde burgemeester Jan van Zanen toen.
Op de vraag of de ambassadeur aanwezig was in de residentie dinsdagavond kan een woordvoerder desgevraagd geen commentaar geven.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft twee mannen in hoger beroep veroordeeld tot taakstraffen en deels voorwaardelijke celstraffen voor het projecteren van racistische leuzen op de Erasmusbrug in Rotterdam tijdens de jaarwisseling van 2022 naar 2023. De twee kregen begin dit jaar allebei zes maanden onvoorwaardelijk opgelegd door de rechtbank.
3 minuten geledenTER APEL (ANP) - Voor de tweede dag op rij zitten meer dan 2100 asielzoekers in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Opvangorganisatie COA moet daarom weer een dwangsom van 50.000 euro betalen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Advocaten in het Marengo-proces hebben woensdag hun zorgen geuit aan het gerechtshof Amsterdam over het verscherpte toezicht op ontmoetingen met cliënten in de strengere gevangenisregimes. De ontstane situatie is "onwerkbaar", volgens Mark Dunsbergen, een van de advocaten van Saïd R. Sinds november hangen er camera's in de spreekkamer. Dat maakt het volgens de advocaten onmogelijk om vertrouwelijk met hun cliënten te overleggen. Zij hebben daarom deze bezoeken opgeschort.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - In de strafzaak over het ongeluk met een Stint in Oss heeft de rechtbankvoorzitter woensdag excuses aangeboden aan de advocaten van de Stint-ondernemers. Daarmee heeft de rechtbank in Den Bosch een mogelijke wraking door advocaten Geert-Jan Knoops en Carry Knoops voorkomen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het OM concludeert op basis van onderzoek dat de agenten die betrokken waren bij de achtervolging van een personenauto waarvan de bestuurder uiteindelijk tegen een boom reed, niets te verwijten valt. Bij het ongeval op donderdagochtend 4 december op de Bezuidenhoutseweg in Den Haag kwamen drie jongvolwassenen om en raakte er één zwaargewond.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming ziet dit jaar een "enorme stijging" van het aantal meldingen van vermoedelijke vogelgriep. Het gaat om bijna vijf keer zoveel meldingen als een jaar geleden, meldt de organisatie woensdag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse wetenschappers moeten steeds vaker naar het buitenland om hun onderzoek te kunnen doen. Dat komt omdat er te weinig wordt geïnvesteerd in de huidige Nederlandse digitale infrastructuur, stellen de Nederlandse ICT-organisatie van onderwijs- en onderzoeksinstellingen SURF en de Nederlandse organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO) in een woensdag verschenen onderzoeksrapport.
6 uur geleden