Mogelijk drones ingezet in Noord-Holland voor controle afstand
ALKMAAR (ANP) - In een deel van Noord-Holland worden dit weekeinde zo nodig drones ingezet om mensen te helpen herinneren aan de regels rondom afstand houden van elkaar om het coronavirus in te dammen. De Veiligheidsregio Noord-Holland Noord bevestigde vrijdag berichtgeving hierover door NH Nieuws.
Als er signalen zijn dat mensen regels overtreden, kan een van vijf drones worden ingezet. "Een bedrijf heeft die beschikbaar. We kunnen ze inzetten zodra dat nodig is", aldus een woordvoerder. Vorig weekend sloegen veel mensen de RIVM-adviezen in de wind. Wegens het mooi weer trokken ze massaal naar strand en bos, wat boosheid opriep bij het kabinet.
Mocht dat toch weer gebeuren, dan kan de drone de groep benaderen en een vooraf ingesproken boodschap laten horen."Dat kan zijn dat mensen opgeroepen worden 1,5 meter afstand van elkaar te houden. Of dat er geen groepen groter dan drie gevormd mogen worden", aldus de zegsman, die zegt dat het project wordt gedaan in samenwerking met de politie.
Zo handhaven is een primeur voor Nederland, aldus de woordvoerder. Het gebeurde al wel eerder in België, Spanje en China, weet hij.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
7 uur geleden