Mogelijk doorbraak gesprekken tussen VDL en vakbonden rond Nedcar
HOLTUM (ANP) - Na enkele informele gesprekken eerder deze week lijkt er een doorbraak te komen in de onderhandelingen tussen vakbonden en industrieconcern VDL rond autofabriek Nedcar. Volgens CNV-bestuurder Jeroen Bruinsma is Nedcar-eigenaar VDL "bereid om grote stappen te zetten".
Bruinsma zei dat vrijdagochtend tijdens een stakingsbijeenkomst in Holtum, op een steenworp afstand van de Limburgse fabriek. "Heb vertrouwen in dit proces", hield Bruinsma de honderden stakers voor. "Heb hoop op een goede oplossing!" Vrijdagmiddag bespreken de vakbonden de nieuwe situatie met de kaderleden. Bruinsma en andere vakbondsbestuurders wilden verder niets zeggen over de mogelijke doorbraak in de onderhandelingen.
Enkele werknemers suggereerden vrijdag dat er mogelijk een akkoord in het verschiet zou liggen, maar de vakbonden willen geen verdere mededelingen hierover doen. Bij VDL was niet direct iemand voor een reactie beschikbaar.
Achtste stakingsdag
Vrijdag was de achtste officiƫle stakingsdag bij Nedcar. Daaraan zijn twee wilde stakingsdagen vooraf gegaan. De vakbonden zijn boos omdat VDL niet tegemoet wil komen aan hun voorstel voor een beter sociaal plan. Het bod van VDL vinden zij te laag. Een nieuw sociaal plan is nodig omdat in november ruim 1800 mensen hun baan verliezen, en er mogelijk evenveel mensen in maart 2024 weg moeten. Dit omdat dan een contract met de Duitse autofabrikant BMW afloopt voor de productie van MINI's bij Nedcar in Born. Bij Nedcar werken 3950 mensen.
De actievoerders werden vrijdag ook toegesproken door CNV-voorzitter Piet Fortuin. Hij riep minister Micky Adriaansens van Economische Zaken op zo snel mogelijk in het regeringsvliegtuig te stappen om naar nieuw werk voor Nedcar te zoeken. "Stap in dat vliegtuig, ga naar Japan, Amerika of om het even waar, en zorg dat er werk hierheen komt", zei hij. "Ik zal dit zelf aankaarten in Den Haag."
Familiebedrijf
"Het kan niet zo zijn dat een familiebedrijf als VDL, met honderd bedrijven, geen verantwoordelijkheid neemt voor het personeel. De familie is groter dan dat kleine kringetje, ook jullie werknemers horen bij die familie. De directie moet zich schamen dat jullie afscheid niet op een goede manier gebeurt!"
Het is nog niet duidelijk of de stakingen volgende week hervat worden.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) heeft een meldpunt heropend voor misstanden in het biedproces van koopwoningen. Dit gebeurt na signalen die de belangenvereniging zelf heeft gekregen en onderzoek van televisieprogramma Radar. Daaruit trekt VEH de conclusie dat "pogingen tot zelfregulering in de sector onvoldoende werken".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.
13 uur geleden