Mogelijk dit weekeinde nog twee marathons op natuurijs
UTRECHT (ANP) - Mogelijk worden er dit weekeinde nog twee marathons op natuurijs uitgeschreven. Willem Hut, de disciplinemanager marathonschaatsen bij de KNSB, zinspeelt op een wedstrijd in het Groningse Noordlaren op zaterdagmorgen en een in het Drentse Nieuw-Buinen op zondagmorgen.
"Lukt het allemaal, dan hebben we drie natuurijswedstrijden in een kleine week", zegt Hut op schaatsen.nl. "Een geweldige ontwikkeling zou dit zijn, want op deze manier krijgen we een mooie opeenvolging van competities, die je echt een gevoel geeft van een meerdaagse."
Op woensdagavond kon de eerste marathon op natuurijs van deze winter worden geschaatst op de ijsbaan van het Friese Burgum. Gary Hekman en Maaike Verweij wonnen.
Noordlaren wilde aanvankelijk donderdagochtend een marathon houden, maar de organisatie blies het af vanwege te geringe ijsgroei. Mogelijk gaat Hut vrijdagochtend opnieuw de ijsdikte meten op de Groningse ijsbaan.
Meer uit Sport
SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
4 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
20 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 dag geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
2 dagen geleden