Mogelijk data gelekt bij fabrikant Kendrion na aanval hackers
AMSTERDAM (ANP) - Bij de toeleverancier voor de industrie en autofabrikanten Kendrion zijn mogelijk data gelekt nadat hackers zondag toegang hadden gekregen tot de systemen van het bedrijf, meldt het bedrijf dinsdag. De producent heeft na het ontdekken van het lek alle systemen uitgeschakeld om schade zoveel mogelijk te beperken en een noodplan in werking gezet om de activiteiten door te laten gaan, waaronder het laten draaien van de fabrieken.
Topman Joep van Beurden meldt dat het lek inmiddels dicht is en de aanval is gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP). Mogelijk is het een aanval met ransomware. Dit is gijzelsoftware die hackers gebruiken om systemen van bedrijven te blokkeren en tegen betaling weer vrij te geven. Als zij niet betalen worden die systemen niet vrijgegeven of worden buitgemaakte gegevens verkocht of openbaar gemaakt. Kendrion heeft nog geen betalingsverzoek ontvangen. "Maar dat verwacht ik wel", zegt Van Beurden.
Cyberbeveiligingsbedrijf ThreatMon meldt op X, vroeger Twitter, dat de aanval op Kendrion is opgeëist door de ransomwaregroep LockBit. Van deze groep is bekend dat ze proberen bestanden te versleutelen om data buit te maken. Van Beurden weet niet wie er achter de aanval zit. Eerder viel LockBit onder meer voetbalbond KNVB aan.
Onduidelijkheid
Het is nog niet duidelijk hoeveel en welke data mogelijk zijn buitgemaakt en wat de impact op klanten is. Onderzoek naar het lek loopt volgens Kendrion nog. "We proberen de impact zoveel mogelijk te beperken", aldus Van Beurden.
Kendrion maakt elektromagnetische componenten. De producent maakt ook veel onderdelen die nodig zijn voor de energietransitie, zoals industriële remmen die onder meer worden gebruikt in windmolens. Het bedrijf met zo'n 2700 medewerkers is goed voor een jaaromzet van 519 miljoen euro en heeft een beursnotering in Amsterdam.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
3 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
4 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
6 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
18 uur geleden