Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijk data gelekt bij fabrikant Kendrion na aanval hackers

Mogelijk data gelekt bij fabrikant Kendrion na aanval hackers

AMSTERDAM (ANP) - Bij de toeleverancier voor de industrie en autofabrikanten Kendrion zijn mogelijk data gelekt nadat hackers zondag toegang hadden gekregen tot de systemen van het bedrijf, meldt het bedrijf dinsdag. De producent heeft na het ontdekken van het lek alle systemen uitgeschakeld om schade zoveel mogelijk te beperken en een noodplan in werking gezet om de activiteiten door te laten gaan, waaronder het laten draaien van de fabrieken.

Topman Joep van Beurden meldt dat het lek inmiddels dicht is en de aanval is gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP). Mogelijk is het een aanval met ransomware. Dit is gijzelsoftware die hackers gebruiken om systemen van bedrijven te blokkeren en tegen betaling weer vrij te geven. Als zij niet betalen worden die systemen niet vrijgegeven of worden buitgemaakte gegevens verkocht of openbaar gemaakt. Kendrion heeft nog geen betalingsverzoek ontvangen. "Maar dat verwacht ik wel", zegt Van Beurden.

Cyberbeveiligingsbedrijf ThreatMon meldt op X, vroeger Twitter, dat de aanval op Kendrion is opgeëist door de ransomwaregroep LockBit. Van deze groep is bekend dat ze proberen bestanden te versleutelen om data buit te maken. Van Beurden weet niet wie er achter de aanval zit. Eerder viel LockBit onder meer voetbalbond KNVB aan.

Onduidelijkheid

Het is nog niet duidelijk hoeveel en welke data mogelijk zijn buitgemaakt en wat de impact op klanten is. Onderzoek naar het lek loopt volgens Kendrion nog. "We proberen de impact zoveel mogelijk te beperken", aldus Van Beurden.

Kendrion maakt elektromagnetische componenten. De producent maakt ook veel onderdelen die nodig zijn voor de energietransitie, zoals industriële remmen die onder meer worden gebruikt in windmolens. Het bedrijf met zo'n 2700 medewerkers is goed voor een jaaromzet van 519 miljoen euro en heeft een beursnotering in Amsterdam.

Meer uit Financieel

Shell-topman ziet energietekorten tot in 2027 bij lange blokkade

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De tekorten aan olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng) veroorzaakt door de blokkade van de Straat van Hormuz zullen waarschijnlijk nog maanden aanhouden en mogelijk zelfs tot volgend jaar duren. Dat zei topman Wael Sawan van olie- en gasconcern Shell in een interview met Bloomberg TV.

8 minuten geleden
Aantal stakingen daalt verder, maar ze duren langer

DEN HAAG (ANP) - Het aantal stakingen op het werk is in 2025 verder afgenomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde 23 stakingen, 13 minder dan in 2024. Na de piek van 52 stakingen in 2023, onder meer door de hoge inflatie, komt het aantal nu weer uit op het gemiddelde niveau van deze eeuw.

1 uur geleden
Aantal mensen met minimumloonbaan licht gedaald in 2025

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen van 15 jaar en ouder met een baan tegen minimumloon is in 2025 licht afgenomen ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het om 610.000 mensen, ongeveer 6000 minder dan in 2024. Dit komt neer op 6,7 procent van alle werknemers.

1 uur geleden
Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.

8 uur geleden
Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.

8 uur geleden
Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

9 uur geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

11 uur geleden