Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mogelijk binnen paar dagen begin vaccinaties tegen mpox in Congo

Mogelijk binnen paar dagen begin vaccinaties tegen mpox in Congo

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - De Afrikaanse gezondheidsdienst CDC hoopt binnen enkele dagen te kunnen beginnen met een vaccinatiecampagne tegen mpox in Congo en andere Afrikaanse landen. Hulporganisaties hebben gezegd dat er veel vaccins beschikbaar moeten komen om uitbraken van een nieuwe mpox-variant te bedwingen.

Sinds eind vorig jaar gaat een nieuwe variant rond van mpox, ook bekend als apenpokken of monkeypox. De Wereldgezondheidsorganisatie spreekt van een internationale noodsituatie en adviseert grensoverstijgend te vaccineren.

Dinsdagmiddag kwam de Africa Centers for Disease Control and Prevention (Africa CDC) samen, de gezondheidsdienst van de Afrikaanse Unie. "We zijn nog niet begonnen met de vaccinaties", aldus directeur Jean Kaseya. "Als we zeker weten dat alles klaar is, beginnen we over een paar dagen."

Nieuwe besmettingen

De afgelopen week zijn er volgens Kaseya 1400 mpox-besmettingen bijgekomen, maar het is niet bekend bij hoeveel daarvan het gaat om de nieuwe besmettelijke variant. Sinds het begin van dit jaar hebben bijna 19.000 mensen in Afrika het virus opgelopen. Verreweg de meeste meldingen (17.800) komen uit Congo.

Het Deense biotechbedrijf Bavarian Nordic besluit later deze week of het de productie van mpox-vaccinaties opschroeft. Er zijn nog geen grote extra bestellingen binnengekomen, maar het bedrijf probeert deze week in te schatten of het alvast kan opschalen. Bavarian Nordic staat daarbij in contact met Africa CDC.

Frankrijk zegde dinsdag toe 100.000 vaccins te doneren via de Europese Unie. De Afrikaanse Unie maakte vorige week al bekend dat er deals lagen met de EU en de Verenigde Staten en ook Japan heeft beloofd doses te leveren.

Meer uit Gezond

RIVM: griepepidemie voorbij

BILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.

6 dagen geleden
Hooikoortsklachten nemen af na weken van stijging

UTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.

6 dagen geleden
Argentinië officieel uit Wereldgezondheidsorganisatie gestapt

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is officieel uit de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gestapt. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Pablo Quirno op X. Met het verstrijken van de formele afkoelingsperiode na de aankondiging maakt het land nu geen deel meer uit van de WHO.

1 week geleden
Clara Wichmann in hoger beroep tegen producent borstimplantaten

AMSTERDAM (ANP) - Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann gaat in hoger beroep in de zaak tegen het Amerikaanse Allergan, een producent van borstimplantaten. In december oordeelde de rechter dat de producent niet verantwoordelijk is voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen.

1 week geleden
Minder mensen hebben griep, meldt RIVM

BILTHOVEN (ANP) - Nu de temperaturen stijgen, lopen minder mensen griep op. Het aantal gevonden infecties daalt, melden het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel. Ze concludeerden vorige week dat de jaarlijkse griepepidemie over zijn hoogtepunt heen lijkt, maar trekken nog niet de conclusie dat de epidemie voorbij is.

1 week geleden
Hooikoorts piekt eerder in het jaar en meer mensen hebben last

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben vroeg in het jaar last van hooikoorts. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van de nieuwste cijfers. In de afgelopen week gingen 174 op de 100.000 mensen naar een huisarts voor hooikoortsklachten. Dat zijn er meer dan een week eerder. Na de eerste warme dagen van 2026 meldden nog 138 per 100.000 mensen zich bij de huisarts. In de week daarvoor waren dat er 61.

1 week geleden
Veel verschillen in prijs kankermedicijnen, KWF wil meer openheid

AMSTERDAM (ANP) - Het ene ziekenhuis betaalt veel meer voor geneesmiddelen tegen kanker dan het andere ziekenhuis. Het verschil kan oplopen tot ruim 2800 euro per behandeling, ook al gaat het om precies hetzelfde middel. Dat constateren KWF en het Nederlands Kanker Instituut (NKI) van ziekenhuis Antoni van Leeuwenhoek (AVL). Ze vinden dat er meer openheid moet komen.

1 week geleden