Mogelijk bewoners omgekomen bij brand in Werkendam
WERKENDAM (ANP) - Bij een uitslaande brand in een woning aan de Beatrixhaven in Werkendam (Noord-Brabant) zijn mogelijk mensen om het leven gekomen. De Veiligheidsregio houdt daar rekening mee, maar moet dat nog uitzoeken. Eerst moet het zwaarbeschadigde pand worden gestut om het voldoende veilig te kunnen betreden.
De brandweer sprak al eerder zondagochtend het vermoeden uit dat er nog mensen binnen zouden zijn. Daarom zijn de traumahelikopter en de ambulance opgeroepen. De bewoners van een naastgelegen appartement waren tijdig uit de woning.
"Er wonen daar drie mensen en we vermoeden dat die op zondagochtend 08.00 uur wel aanwezig waren. Maar dat is een aanname, we moeten dat goed onderzoeken", zegt een woordvoerster van de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.
Rook in verre omtrek te zien
De brandweer is er met onder meer vier tankautospuiten, een hoogwerker, drones en twee blusboten. Het appartement ligt boven een bedrijf. De brand ontstond in het appartement en is deels overgeslagen naar het appartement ernaast en naar het bedrijf eronder. Dat is een bedrijf voor betimmeringen en interieurbouw.
Tegen Omroep Brabant zegt de directeur van het bedrijf dat de drie mensen die in het appartement wonen op de loonlijst staan van een bedrijf waarmee hij samenwerkt. Zijn kantoren en een deel van de werkplaats hebben grote schade opgelopen.
De rook was in de verre omtrek te zien. Het pand ligt in de Beatrixhaven, een binnenvaarthaven. Het scheepvaartverkeer heeft geen last van de brand, stelt een medewerker van Rijkswaterstaat op Twitter.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
1 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
3 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
4 uur geleden