Mogelijk beperkt aantal toeschouwers bij start Tour de France
PARIJS (ANP/RTR) - De aangekondigde vervolgmaatregelen van de Franse premier Édouard Philippe tegen verspreiding van het coronavirus hoeven geen gevolgen te hebben voor de startdatum van de Tour de France. Wel kan het zijn dat er de eerste dagen slechts een beperkt aantal toeschouwers aanwezig kan zijn, liet een woordvoerster van het Franse sportministerie weten.
Philippe verklaarde dinsdag in het Franse parlement dat (sport)evenementen met meer dan 5000 toeschouwers niet voor 1 september plaats kunnen vinden. De Tour, die eigenlijk op 27 juni in Nice zou beginnen, was al twee maanden vooruitgeschoven en begint nu op 29 augustus. Een gevolg van de aangekondigde maatregelen zou kunnen zijn dat er opnieuw geschoven moet worden, al noemde Philippe de Tour niet.
"Het is te vroeg om conclusies te trekken, maar voorlopig betekent dit niet dat de Tour opnieuw moet worden uitgesteld of afgelast", meldde een woordvoerster van het sportministerie. "We sluiten niet uit dat er maatregelen moeten worden genomen wat betreft het aantal toeschouwers."
Probleem met de Tour is dat er met onder meer renners, begeleiders, journalisten en beveiligers al sprake is van een samenscholing van enkele duizenden mensen.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
9 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
11 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
11 uur geleden