Mogelijk beperkt aantal toeschouwers bij start Tour de France
PARIJS (ANP/RTR) - De aangekondigde vervolgmaatregelen van de Franse premier Édouard Philippe tegen verspreiding van het coronavirus hoeven geen gevolgen te hebben voor de startdatum van de Tour de France. Wel kan het zijn dat er de eerste dagen slechts een beperkt aantal toeschouwers aanwezig kan zijn, liet een woordvoerster van het Franse sportministerie weten.
Philippe verklaarde dinsdag in het Franse parlement dat (sport)evenementen met meer dan 5000 toeschouwers niet voor 1 september plaats kunnen vinden. De Tour, die eigenlijk op 27 juni in Nice zou beginnen, was al twee maanden vooruitgeschoven en begint nu op 29 augustus. Een gevolg van de aangekondigde maatregelen zou kunnen zijn dat er opnieuw geschoven moet worden, al noemde Philippe de Tour niet.
"Het is te vroeg om conclusies te trekken, maar voorlopig betekent dit niet dat de Tour opnieuw moet worden uitgesteld of afgelast", meldde een woordvoerster van het sportministerie. "We sluiten niet uit dat er maatregelen moeten worden genomen wat betreft het aantal toeschouwers."
Probleem met de Tour is dat er met onder meer renners, begeleiders, journalisten en beveiligers al sprake is van een samenscholing van enkele duizenden mensen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
21 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
1 dag geleden