Moeizame zege Djokovic bij terugkeer in China en op tour
SHANGHAI (ANP) - Novak Djokovic heeft bij zijn terugkeer op Chinese bodem moeizaam de derde ronde bereikt van het masterstoernooi van Shanghai. De 24-voudig grandslamkampioen, die voor het eerst sinds 2019 weer meedoet aan het toernooi, was in zijn eerste individuele wedstrijd sinds de US Open met 7-6 (3) 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaan Alex Michelsen.
Djokovic, die in de tweede set een 4-1-voorsprong weggaf, heeft tijdens de laatste weken van het seizoen punten nodig om plaatsing voor de ATP Finals af te dwingen. De afgelopen jaren was hij rond deze periode al zeker van een ticket voor het eindejaarstoernooi, maar omdat hij dit seizoen minder goed heeft gepresteerd dan in voorgaande jaren staat hij negende op de jaarranglijst. Alleen de acht beste spelers mogen meedoen aan de ATP Finals in Turijn.
In 2018 won Djokovic (37), de nummer 4 van de wereld, het toernooi in Shanghai voor het laatst. In totaal was hij er vier keer de beste. Het toernooi werd de afgelopen jaren ook een aantal keer geschrapt door de uitbraak van het coronavirus.
Alcaraz en Sinner
Eind augustus kwam Djokovic voor het laatst in actie op de tour. In de derde ronde van de US Open moest hij in vier sets zijn meerdere erkennen in de Australiër Alexei Popyrin.
Eerder op de dag bereikten ook Carlos Alcaraz en Jannik Sinner de derde ronde in de Chinese stad. Alcaraz liet de Chinees Juncheng Shang met 6-2 6-2 kansloos, Sinner won in twee sets van de Japanner Taro Daniel: 6-1 6-4.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
9 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
12 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
14 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
1 dag geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
1 dag geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
1 dag geleden