Moeizame zege Djokovic bij terugkeer in China en op tour
SHANGHAI (ANP) - Novak Djokovic heeft bij zijn terugkeer op Chinese bodem moeizaam de derde ronde bereikt van het masterstoernooi van Shanghai. De 24-voudig grandslamkampioen, die voor het eerst sinds 2019 weer meedoet aan het toernooi, was in zijn eerste individuele wedstrijd sinds de US Open met 7-6 (3) 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaan Alex Michelsen.
Djokovic, die in de tweede set een 4-1-voorsprong weggaf, heeft tijdens de laatste weken van het seizoen punten nodig om plaatsing voor de ATP Finals af te dwingen. De afgelopen jaren was hij rond deze periode al zeker van een ticket voor het eindejaarstoernooi, maar omdat hij dit seizoen minder goed heeft gepresteerd dan in voorgaande jaren staat hij negende op de jaarranglijst. Alleen de acht beste spelers mogen meedoen aan de ATP Finals in Turijn.
In 2018 won Djokovic (37), de nummer 4 van de wereld, het toernooi in Shanghai voor het laatst. In totaal was hij er vier keer de beste. Het toernooi werd de afgelopen jaren ook een aantal keer geschrapt door de uitbraak van het coronavirus.
Alcaraz en Sinner
Eind augustus kwam Djokovic voor het laatst in actie op de tour. In de derde ronde van de US Open moest hij in vier sets zijn meerdere erkennen in de Australiër Alexei Popyrin.
Eerder op de dag bereikten ook Carlos Alcaraz en Jannik Sinner de derde ronde in de Chinese stad. Alcaraz liet de Chinees Juncheng Shang met 6-2 6-2 kansloos, Sinner won in twee sets van de Japanner Taro Daniel: 6-1 6-4.
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.
27 minuten geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
3 uur geledenTABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris noemt de diskwalificatie van McLaren na de GP van Las Vegas "een frustrerend einde van de dag". De Britse Formule 1-coureur eindigde als tweede achter Max Verstappen, maar verloor net als zijn teamgenoot Oscar Piastri al zijn punten vanwege te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. "Het is frustrerend om zoveel punten te verliezen", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
9 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.
10 uur geleden