Moeizame zege Djokovic bij terugkeer in China en op tour
SHANGHAI (ANP) - Novak Djokovic heeft bij zijn terugkeer op Chinese bodem moeizaam de derde ronde bereikt van het masterstoernooi van Shanghai. De 24-voudig grandslamkampioen, die voor het eerst sinds 2019 weer meedoet aan het toernooi, was in zijn eerste individuele wedstrijd sinds de US Open met 7-6 (3) 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaan Alex Michelsen.
Djokovic, die in de tweede set een 4-1-voorsprong weggaf, heeft tijdens de laatste weken van het seizoen punten nodig om plaatsing voor de ATP Finals af te dwingen. De afgelopen jaren was hij rond deze periode al zeker van een ticket voor het eindejaarstoernooi, maar omdat hij dit seizoen minder goed heeft gepresteerd dan in voorgaande jaren staat hij negende op de jaarranglijst. Alleen de acht beste spelers mogen meedoen aan de ATP Finals in Turijn.
In 2018 won Djokovic (37), de nummer 4 van de wereld, het toernooi in Shanghai voor het laatst. In totaal was hij er vier keer de beste. Het toernooi werd de afgelopen jaren ook een aantal keer geschrapt door de uitbraak van het coronavirus.
Alcaraz en Sinner
Eind augustus kwam Djokovic voor het laatst in actie op de tour. In de derde ronde van de US Open moest hij in vier sets zijn meerdere erkennen in de Australiër Alexei Popyrin.
Eerder op de dag bereikten ook Carlos Alcaraz en Jannik Sinner de derde ronde in de Chinese stad. Alcaraz liet de Chinees Juncheng Shang met 6-2 6-2 kansloos, Sinner won in twee sets van de Japanner Taro Daniel: 6-1 6-4.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
15 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
19 uur geleden