Moeizame zege Atlético Madrid op hekkensluiter Almería
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich met de elfde overwinning van het seizoen voorlopig op de derde plaats genesteld in La Liga. De ploeg van trainer Diego Simeone was in eigen stadion met 2-1 maar net te sterk voor hekkensluiter Almería. FC Barcelona heeft evenveel punten en speelt zondagavond nog tegen streekgenoot Girona, de nummer 2 op de ranglijst achter Real Madrid.
Het bezoek van Almeriá zou voor Atlético een mooie gelegenheid moeten zijn aan het doelsaldo te werken. Daar leek het in de eerste helft ook op want Álvaro Morata en Ángel Correa hadden de thuisploeg al na 22 minuten aan een 2-0-voorsprong geholpen. Beide keren was Antoine Griezmann belangrijk in de voorbereiding met een assist en een pass op Rodrigo de Paul, die Correa bediende.
Net nadat Memphis Depay na een uur in het veld was gekomen als vervanger van Morata scoorde Almería tegen. Een schot van Álex Pozo werd door zijn ploeggenoot Léo Baptistão van richting veranderd. Doelman Jan Oblak kreeg de bal daardoor niet klemvast waarna Baptistão kon scoren: 2-1. Niet veel later was Sergio Arribas dicht bij de gelijkmaker, maar Oblak redde. Dat deed de vaak uitblinkende doelman ook bij een schot van Baptistão.
Meer uit Voetbal
MONTEVIDEO (ANP) - Memphis Depay wacht nog altijd op zijn rentree bij Corinthians. De geblesseerde topscorer aller tijden van Oranje ontbrak vrijdag in de selectie van zijn Braziliaanse club tijdens het 1-1-gelijkspel bij het Uruguayaanse Peñarol in de Copa Libertadores.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
12 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
12 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
12 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
13 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
15 uur geleden