Moeizame zege Ajax op Sparta
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de competitie hervat met een moeizame zege op Sparta Rotterdam. De ploeg van trainer Erik ten Hag won in de Johan Cruijff ArenA met 2-1. Hoewel Ajax zeker niet overtuigend speelde, wist de landskampioen aan kop van de eredivisie de voorsprong op achtervolger AZ wel te vergroten tot zes punten. De Alkmaarders verloren een dag eerder met 3-1 van Willem II.
Donny van de Beek zette Ajax na een kwartier op voorsprong. Ryan Gravenberch tekende na een uur spelen voor de 2-0, maar Sparta kwam terug via invaller Joël Piroe. Enkele minuten voor tijd waren de Rotterdammers heel dicht bij de gelijkmaker met een schot van Adil Auassar, dat vlak voor de lijn door Ajax-verdediger Lisandro Martinez via de paal nog werd weg gekopt.
Hakim Ziyech viel kort na rust geblesseerd uit. Onduidelijk is wat hij mankeert.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
19 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
20 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
22 uur geleden