Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeizame overwinningen Duitsland en Spanje in Nations League

Moeizame overwinningen Duitsland en Spanje in Nations League

KIEV/MADRID (ANP) - Duitsland heeft in groep 4 van de A-divisie in de Nations League de eerste overwinning behaald. De ploeg van bondscoach Joachim Löw versloeg Oekraïne in Kiev moeizaam: 1-2. Voor de bezoekers kwamen Matthias Ginter en Leon Goretzka tot scoren. Ook Spanje won nipt, met 1-0 van Zwitserland.

Bij de tweede treffer van Duitsland ging doelman Cheorchi Boesjtsjan in de fout. De keeper van Dinamo Kiev is normaal de vierde keus. Door een uitbraak van het coronavirus waren onder anderen de eerste drie doelverdedigers voor bondscoach Andrei Sjevtsjenko niet beschikbaar. Het verzwakte Oekraïne verloor afgelopen woensdag nog kansloos van wereldkampioen Frankrijk (7-1).

Ondanks de vele afwezige basiskrachten bood Oekraïne in een aardig gevuld stadion Duitsland wel goed partij. In de 77e minuut werd het zelfs nog even spannend. Na een overtreding van Niklas Süle kon Roeslan Malinovski een strafschop benutten. De blamerende gelijkmaker bleef Duitsland bespaard.

Spanje

In Madrid opende Mikel Oyarzabal na amper een kwartier de score. Hij strafte geklungel in de Zwitserse defensie af. Spanje verzuimde daarna de marge te verdubbelen en ontsnapte in de slotfase nog aan 1-1.

Spanje leidt in de poule met zeven punten, gevolgd door Duitsland met vijf punten. Voor Spanje wacht dinsdag een uitwedstrijd tegen Oekraïne. Duitsland speelt thuis tegen Zwitserland.

Meer uit Voetbal

Veurink hoopt op vollere stadions met vroegere wedstrijden

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.

7 minuten geleden
Van Asten houdt 'onbeschrijflijk gevoel' over aan Oranje-debuut

BREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.

8 minuten geleden
Veurink 'enorm trots' op spel en passie Oranje tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.

2 uur geleden
Gehavende Oranjevrouwen verrassen Frankrijk in WK-kwalificatie

BREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.

4 uur geleden
Van Asten debuteert bij gehavende Oranjevrouwen tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.

7 uur geleden
Mascherano stopt als trainer van Inter Miami om privéredenen

MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.

7 uur geleden
Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

15 uur geleden