Moeizame overwinningen Duitsland en Spanje in Nations League
KIEV/MADRID (ANP) - Duitsland heeft in groep 4 van de A-divisie in de Nations League de eerste overwinning behaald. De ploeg van bondscoach Joachim Löw versloeg Oekraïne in Kiev moeizaam: 1-2. Voor de bezoekers kwamen Matthias Ginter en Leon Goretzka tot scoren. Ook Spanje won nipt, met 1-0 van Zwitserland.
Bij de tweede treffer van Duitsland ging doelman Cheorchi Boesjtsjan in de fout. De keeper van Dinamo Kiev is normaal de vierde keus. Door een uitbraak van het coronavirus waren onder anderen de eerste drie doelverdedigers voor bondscoach Andrei Sjevtsjenko niet beschikbaar. Het verzwakte Oekraïne verloor afgelopen woensdag nog kansloos van wereldkampioen Frankrijk (7-1).
Ondanks de vele afwezige basiskrachten bood Oekraïne in een aardig gevuld stadion Duitsland wel goed partij. In de 77e minuut werd het zelfs nog even spannend. Na een overtreding van Niklas Süle kon Roeslan Malinovski een strafschop benutten. De blamerende gelijkmaker bleef Duitsland bespaard.
Spanje
In Madrid opende Mikel Oyarzabal na amper een kwartier de score. Hij strafte geklungel in de Zwitserse defensie af. Spanje verzuimde daarna de marge te verdubbelen en ontsnapte in de slotfase nog aan 1-1.
Spanje leidt in de poule met zeven punten, gevolgd door Duitsland met vijf punten. Voor Spanje wacht dinsdag een uitwedstrijd tegen Oekraïne. Duitsland speelt thuis tegen Zwitserland.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
58 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
9 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
2 dagen geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
2 dagen geleden