Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeizame opening Wiegman met Engelse voetbalsters op WK

Moeizame opening Wiegman met Engelse voetbalsters op WK

BRISBANE (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman is met de voetbalsters van Engeland het WK in Australië en Nieuw-Zeeland uiterst moeizaam begonnen. De Europees kampioen en nummer 4 van de wereldranglijst won in Brisbane met 1-0 van Haïti. De enige treffer kwam ook nog tot stand uit een strafschop, benut door Georgia Stanway. WK-debutant Haïti is de nummer 53 van de wereld.

Engeland kwam na een half uur aan de leiding toen Stanway in tweede instantie raak schoot vanaf de strafschopstip. Haar eerste poging was nog gestopt door Kerley Theus, maar de doelvrouw van Haïti was te vroeg van haar lijn gekomen. Invalster Roseline Eloissaint had 10 minuten voor tijd de kans op de gelijkmaker, maar doelvrouw Mary Earps voorkwam met een knappe redding een debacle voor de Engelse vrouwen.

"Het was een zware wedstrijd", zei Wiegman, die met Oranje in 2017 de Europese titel veroverde en twee jaar later tweede werd op het vorige WK. "We waren er absoluut klaar voor, maar Haïti speelde ook erg goed. Ze spelen heel onvoorspelbaar, heel direct, en waren erg sterk in de counter. Ik denk dat de andere landen in de poule het lastig met ze gaan krijgen. Ik ben gewoon blij met de 3 punten."

In het andere duel in groep D won Denemarken in Perth met 1-0 van China. Amalie Vangsgaard besliste het duel met een doelpunt in de laatste minuut van de officiële speeltijd. Vangsgaard kopte raak uit een corner van Pernille Harder.

Meer uit Voetbal

Van Persie vindt rode kaart voor Hadj Moussa onterecht

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond de rode kaart die zijn aanvaller Anis Hadj Moussa in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0) kreeg niet terecht. Dat zei hij na afloop in een interview met ESPN.

13 uur geleden
Feyenoord blijft met kleine thuiszege op sc Heerenveen koploper

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Rotterdammers hadden in De Kuip aan een doelpunt van Anis Hadj Moussa genoeg om sc Heerenveen te verslaan: 1-0. Beide teams speelden een deel van de tweede helft met tien man na rode kaarten voor Hadj Moussa (57e minuut) en Hristiyan Petrov (72e minuut). De tweede helft telde veertien minuten blessuretijd, onder meer omdat het broekje van scheidsrechter Robin Hensgens stuk was en hij in de kleedkamer een nieuwe moest halen.

14 uur geleden
FC Twente speelt na vertrek Oosting gelijk tegen NAC

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft na het vertrek van trainer Joseph Oosting nog geen klinkend resultaat behaald. De Enschedese voetbalclub speelde zaterdagavond in de eigen Grolsch Veste met 2-2 gelijk tegen NAC Breda. FC Twente heeft 4 punten na vijf wedstrijden en staat op de veertiende plaats van de Eredivisie. NAC staat een plek lager.

14 uur geleden
Bosz geniet van spektakel, maar ziet weinig goed voetbal

NIJMEGEN (ANP) - Peter Bosz had even nodig om op adem te komen na de spectaculaire wedstrijd tussen NEC en PSV in de Eredivisie (3-5). "Ik ben nog niet helemaal bijgekomen", sprak de trainer van PSV met een lach voor de camera van ESPN.

15 uur geleden
Go Ahead Eagles behaalt tegen Volendam eerste competitiezege

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste competitiezege van het seizoen behaald. Het elftal van Melvin Boel won in de Adelaarshorst met 3-0 van FC Volendam. Go Ahead Eagles heeft nu 6 punten uit vijf wedstrijden. FC Volendam blijft op 4 punten staan en is de ongeslagen status kwijt.

16 uur geleden
PSV'er Veerman: op tv is dit misschien leuk, op het veld niet

NIJMEGEN (ANP) - PSV'er Joey Veerman was blij dat de uitwedstrijd tegen NEC (3-5) er zaterdagavond op zat. "Ik snap dat dit op tv er erg leuk uitziet, maar in het veld is dat helemaal niet zo. Dit had niets met voetbal te maken", vertelde de middenvelder aan ESPN.

16 uur geleden
PSV in vermakelijk en spectaculair duel met 5-3 langs NEC

NIJMEGEN (ANP) - PSV heeft in een vermakelijk en spectaculair duel afgerekend met NEC. De regerend landskampioen zegevierde in Nijmegen met 5-3. Beide elftallen hadden nog veel vaker kunnen scoren.

16 uur geleden