Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeizame berging in ingestort hotel aan Moezel tot in weekend

Moeizame berging in ingestort hotel aan Moezel tot in weekend

KRÖV/TRIER (ANP) - De berging van het laatste slachtoffer van de ineenstorting van een Duits hotel in Kröv, circa 100 kilometer ten westen van Frankfurt, duurt volgens plaatselijke media tot in het weekeind. Delen van het verwoeste pand moeten eerst worden verwijderd. Verder instortingsgevaar maakt het voor de bergers moeilijk.

De werkzaamheden gaan vrijdagochtend verder. Het gaat bij de berging om een omgekomen slachtoffer. De laatste overlevende werd woensdag onder het puin vandaan gehaald.

Toen het oude hotel aan de Moezel dinsdagavond instortte, bedolf het negen mensen, onder wie een Nederlands gezin dat woensdag uit het puin bevrijd is. Twee andere mensen kwamen om en een lichaam is inmiddels geborgen. Volgens de regionale omroep SWR is er voor de instorting door vaklieden aan scheurtjes in een muur gewerkt. Het Openbaar Ministerie in Trier beklemtoont dat dit onderdeel van het onderzoek vormt, maar niets te maken hoeft te hebben met de instorting.

De burgemeester van Kröv, Desire Beth, heeft haar medeleven met de slachtoffers betoond. Ze is ook blij "met het wonder" dat zeven mensen gered zijn uit de puinhopen. Zondagmorgen is er een speciale godsdienstige en sociale bijeenkomst in Kröv voor betrokkenen, aldus de plaatselijke rooms-katholieke kerk.

Meer uit Binnenland

Vrouwen geweld Utrecht onderschrijven conclusies over voorval

UTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliënten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.

1 uur geleden
Raad voor de rechtspraak: hack onhandig, maar niet ontregelend

DEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.

3 uur geleden
Politie: geweld bij bollendak Utrecht deels niet volgens regels

UTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.

3 uur geleden
VU 'aangedaan' door ervaringen studenten met misdragende student

AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.

3 uur geleden
Nog niet alle Vierdaagse-tickets uitverkocht

NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de eerste inschrijfperiode van de Vierdaagse zijn er 44.638 tickets verkocht voor het Nijmeegse wandelevenement in juli. Dat betekent dat er nog 2362 startbewijzen te vergeven zijn. Die gaan komende maandag in de verkoop, laat de organisatie weten.

4 uur geleden
Limburg verkent komst van kleine kerncentrales

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg gaat een verkennend onderzoek uitvoeren naar kleine kerncentrales, zogeheten SMR's. De provincie heeft daar geld voor ontvangen van het Rijk, zei gedeputeerde Marc van Caldenberg (SP). Er wordt onder meer gekeken naar de randvoorwaarden die nodig zijn om kleine modulaire reactoren neer te kunnen zetten in Limburg.

4 uur geleden
Gegevens gelekt van medewerkers AP en Raad voor de rechtspraak

DEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) en Raad voor de rechtspraak gelekt, melden de demissionaire staatssecretarissen Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) en Eddie van Marum (Binnenlandse Zaken, BBB).

6 uur geleden