Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeizame berging in ingestort hotel aan Moezel tot in weekend

Moeizame berging in ingestort hotel aan Moezel tot in weekend

KRÖV/TRIER (ANP) - De berging van het laatste slachtoffer van de ineenstorting van een Duits hotel in Kröv, circa 100 kilometer ten westen van Frankfurt, duurt volgens plaatselijke media tot in het weekeind. Delen van het verwoeste pand moeten eerst worden verwijderd. Verder instortingsgevaar maakt het voor de bergers moeilijk.

De werkzaamheden gaan vrijdagochtend verder. Het gaat bij de berging om een omgekomen slachtoffer. De laatste overlevende werd woensdag onder het puin vandaan gehaald.

Toen het oude hotel aan de Moezel dinsdagavond instortte, bedolf het negen mensen, onder wie een Nederlands gezin dat woensdag uit het puin bevrijd is. Twee andere mensen kwamen om en een lichaam is inmiddels geborgen. Volgens de regionale omroep SWR is er voor de instorting door vaklieden aan scheurtjes in een muur gewerkt. Het Openbaar Ministerie in Trier beklemtoont dat dit onderdeel van het onderzoek vormt, maar niets te maken hoeft te hebben met de instorting.

De burgemeester van Kröv, Desire Beth, heeft haar medeleven met de slachtoffers betoond. Ze is ook blij "met het wonder" dat zeven mensen gered zijn uit de puinhopen. Zondagmorgen is er een speciale godsdienstige en sociale bijeenkomst in Kröv voor betrokkenen, aldus de plaatselijke rooms-katholieke kerk.

Meer uit Binnenland

Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

22 minuten geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

40 minuten geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

1 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

1 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

1 uur geleden
Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

3 uur geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

4 uur geleden