Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeizame berging in ingestort hotel aan Moezel tot in weekend

Moeizame berging in ingestort hotel aan Moezel tot in weekend

KRÖV/TRIER (ANP) - De berging van het laatste slachtoffer van de ineenstorting van een Duits hotel in Kröv, circa 100 kilometer ten westen van Frankfurt, duurt volgens plaatselijke media tot in het weekeind. Delen van het verwoeste pand moeten eerst worden verwijderd. Verder instortingsgevaar maakt het voor de bergers moeilijk.

De werkzaamheden gaan vrijdagochtend verder. Het gaat bij de berging om een omgekomen slachtoffer. De laatste overlevende werd woensdag onder het puin vandaan gehaald.

Toen het oude hotel aan de Moezel dinsdagavond instortte, bedolf het negen mensen, onder wie een Nederlands gezin dat woensdag uit het puin bevrijd is. Twee andere mensen kwamen om en een lichaam is inmiddels geborgen. Volgens de regionale omroep SWR is er voor de instorting door vaklieden aan scheurtjes in een muur gewerkt. Het Openbaar Ministerie in Trier beklemtoont dat dit onderdeel van het onderzoek vormt, maar niets te maken hoeft te hebben met de instorting.

De burgemeester van Kröv, Desire Beth, heeft haar medeleven met de slachtoffers betoond. Ze is ook blij "met het wonder" dat zeven mensen gered zijn uit de puinhopen. Zondagmorgen is er een speciale godsdienstige en sociale bijeenkomst in Kröv voor betrokkenen, aldus de plaatselijke rooms-katholieke kerk.

Meer uit Binnenland

Jongeren sturen 1 tot 3 keer per maand een Tikkie naar ouders

AMSTERDAM (ANP) - Jongeren tussen de 10 en 16 jaar sturen gemiddeld een tot drie keer per maand een Tikkie naar hun ouders. Uit onderzoek van BUUT, een digitale bank voor jongeren, blijkt dat 54 procent van de ouders regelmatig extra geld overmaakt via een betaalverzoek. Vaak doen ouders dit zonder daar vragen over te stellen.

54 minuten geleden
Maastricht grootste stijger op lijst van beste steden om te wonen

MAASTRICHT (ANP) - Het is aantrekkelijker geworden om in Maastricht te wonen. Dat meldt Atlas voor Gemeenten, een bedrijf dat jaarlijks een "woonaantrekkelijkheidsindex" opstelt voor de 50 grootste gemeenten.

1 uur geleden
Gemeenteraad Moerdijk stemt in met verdwijnen dorp om Powerport

MOERDIJK (ANP) - Het dorp Moerdijk in Noord-Brabant verdwijnt. Daarmee heeft de gemeenteraad woensdagavond ingestemd. Het plan kreeg 19 stemmen voor en 3 stemmen tegen. Ook een motie over een verbeterde compensatieregeling voor huisverkoop werd aangenomen.

6 uur geleden
Voetballers krijgen warm welkom bij aankomst op Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Enkele honderden Curaçaoënaars zijn woensdagmiddag (lokale tijd) naar luchthaven Hato gegaan om de nationale voetbalselectie te verwelkomen die vanuit Jamaica was aangekomen. Het gaat om fanatieke supporters, vrienden en familie van de spelers. Hierdoor was het erg druk op de luchthaven.

7 uur geleden
Insprekers vragen gemeente in laatste poging Moerdijk te behouden

MOERDIJK (ANP) - In een laatste poging hebben inwoners van Moerdijk de gemeenteraad gevraagd het Noord-Brabantse dorp niet te laten verdwijnen. Elf mensen spraken de raadsleden tijdens de informatieavond voorafgaand aan de gemeenteraad toe namens zichzelf, dorpsgenoten of ondernemers. Woensdagavond stemt de raad over het voornemen ruimte te maken voor energie-infrastructuur, groei en verduurzaming.

7 uur geleden
Nog meer cel- en taakstraffen voor rellen op het Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Opnieuw zijn verdachten veroordeeld tot cel- en taakstraffen voor de rellen op het Malieveld in Den Haag van afgelopen september. De hoogste straf is drie maanden cel, waarvan een voorwaardelijk. De veroordelingen betreffen vier mannen tussen de 22 en 53 jaar.

8 uur geleden
Waakhond ziet grote risico's als overheid openbare data verzamelt

DEN HAAG (ANP) - Het is riskant wanneer de overheid openbare informatie over burgers gaat verzamelen om te controleren of ze zich aan de regels houden. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP). De privacytoezichthouder wil daarom dat er strenge regels komen voor zulk onderzoek. Die moeten zorgen voor "het juiste evenwicht" tussen de belangen van de overheid en de rechten van burgers.

11 uur geleden