Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moeizame berging in ingestort hotel aan Moezel tot in weekend

Moeizame berging in ingestort hotel aan Moezel tot in weekend

KRÖV/TRIER (ANP) - De berging van het laatste slachtoffer van de ineenstorting van een Duits hotel in Kröv, circa 100 kilometer ten westen van Frankfurt, duurt volgens plaatselijke media tot in het weekeind. Delen van het verwoeste pand moeten eerst worden verwijderd. Verder instortingsgevaar maakt het voor de bergers moeilijk.

De werkzaamheden gaan vrijdagochtend verder. Het gaat bij de berging om een omgekomen slachtoffer. De laatste overlevende werd woensdag onder het puin vandaan gehaald.

Toen het oude hotel aan de Moezel dinsdagavond instortte, bedolf het negen mensen, onder wie een Nederlands gezin dat woensdag uit het puin bevrijd is. Twee andere mensen kwamen om en een lichaam is inmiddels geborgen. Volgens de regionale omroep SWR is er voor de instorting door vaklieden aan scheurtjes in een muur gewerkt. Het Openbaar Ministerie in Trier beklemtoont dat dit onderdeel van het onderzoek vormt, maar niets te maken hoeft te hebben met de instorting.

De burgemeester van Kröv, Desire Beth, heeft haar medeleven met de slachtoffers betoond. Ze is ook blij "met het wonder" dat zeven mensen gered zijn uit de puinhopen. Zondagmorgen is er een speciale godsdienstige en sociale bijeenkomst in Kröv voor betrokkenen, aldus de plaatselijke rooms-katholieke kerk.

Meer uit Binnenland

Studentenbond aan gemeenten: versoepel regels rond kamerverhuur

UTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.

11 minuten geleden
Rode Kruis ziet meer mensen in de knel komen door energiekosten

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.

53 minuten geleden
Eerste NS-hoofdconducteurs aan het werk met bodycam

DEN HAAG (ANP) - Een handjevol NS-hoofdconducteurs is vanaf dinsdag aan het werk met een bodycam. Het is de bedoeling dat alle hoofdconducteurs er aan het eind van het jaar een dragen. Volgens een NS-woordvoerder gaat het om zo'n 3500 medewerkers. Een bodycam werkt de-escalerend, zo bleek uit een eerdere proef van de NS met de apparaten. Als er toch iets gebeurt kunnen de beelden dienen als bewijsmateriaal.

56 minuten geleden
Opnieuw weinig hommels geteld tijdens Nationale Bijentelling

LEIDEN (ANP) - Opnieuw zijn er weinig hommels geteld tijdens de Nationale Bijentelling, meldt de organisatie achter de jaarlijkse telling door burgers. Dit jaar telden ruim 2200 mensen in totaal zo'n 46.000 bijen en andere bestuivers.

57 minuten geleden
Milieudefensie komt met dagvaarding in tweede zaak tegen Shell

DEN HAAG (ANP) - Milieudefensie dient dinsdag een dagvaarding in tegen Shell. De klimaatclub eist dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden en dat de multinational de uitstoot van broeikasgassen tussen 2030 en 2050 stapsgewijs vermindert.

7 uur geleden
Politie grijpt in na vuurwerk bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".

9 uur geleden
Opnieuw demonstratie tegen asielzoekerscentrum Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.

10 uur geleden