Moeizaam overleg over Duitse coronamaatregelen
BERLIJN (ANP) - Bondskanselier Angela Merkel had eigenlijk dinsdagochtend kort in conclaaf moeten gaan met de leiders van de zestien deelstaten over nieuwe coronamaatregelen. Maar er was nog zoveel te bespreken dat de bijeenkomst naar de middag is verschoven. Duitse media nemen over het algemeen aan dat de beperkingen die de bevolking zijn opgelegd vanwege het gevreesde coronavirus niet op 10 januari worden ingetrokken of versoepeld, maar juist verscherpt en verlengd tot het begin van de volgende maand.
Daar zouden Merkel en de zestien het al over eens zijn, maar wat voor extra beperkingen er dan zouden komen en wanneer de scholen weer opengaan, zou voor onenigheid zorgen. En dan heeft heeft ook nog eens de sociaaldemocratische vicepremier en minister van Financiën Olaf Scholz begin deze week een felle aanval gedaan op zijn christendemocratische collega van Gezondheid, Jens Spahn, over diens haperende inentingsprogramma.
Sommige Duitse media meldden dat de bondskanselier op het laatste moment met voorstellen is gekomen om de bewegingsvrijheid van burgers in gebieden met veel besmettingen ingrijpend te beperken. Zo zouden daar de mensen een week lang tot hooguit 15 kilometer van hun woonplaats mogen reizen. Deze beperking bestaat al in Saksen, maar verder heeft alleen de premier van Thüringen wel eens geopperd dat dat een goed idee zou zijn. Andere suggesties zijn de bezettingsgraad van het openbaar vervoer te beperken tot een kwart van de normale capaciteit en verdere beperkingen op te leggen aan de contacten tussen personen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump voor Oekraïne omvat voorstellen om Russische energieleveranties aan Europa te herstellen, grote Amerikaanse investeringen in Russische zeldzame aardmetalen en energie, en het aanwenden van bevroren Russische staatsactiva. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal.
1 uur geledenWASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".
10 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.
11 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.
14 uur geledenREYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.
15 uur geleden