Moeizaam overleg over Duitse coronamaatregelen
BERLIJN (ANP) - Bondskanselier Angela Merkel had eigenlijk dinsdagochtend kort in conclaaf moeten gaan met de leiders van de zestien deelstaten over nieuwe coronamaatregelen. Maar er was nog zoveel te bespreken dat de bijeenkomst naar de middag is verschoven. Duitse media nemen over het algemeen aan dat de beperkingen die de bevolking zijn opgelegd vanwege het gevreesde coronavirus niet op 10 januari worden ingetrokken of versoepeld, maar juist verscherpt en verlengd tot het begin van de volgende maand.
Daar zouden Merkel en de zestien het al over eens zijn, maar wat voor extra beperkingen er dan zouden komen en wanneer de scholen weer opengaan, zou voor onenigheid zorgen. En dan heeft heeft ook nog eens de sociaaldemocratische vicepremier en minister van Financiën Olaf Scholz begin deze week een felle aanval gedaan op zijn christendemocratische collega van Gezondheid, Jens Spahn, over diens haperende inentingsprogramma.
Sommige Duitse media meldden dat de bondskanselier op het laatste moment met voorstellen is gekomen om de bewegingsvrijheid van burgers in gebieden met veel besmettingen ingrijpend te beperken. Zo zouden daar de mensen een week lang tot hooguit 15 kilometer van hun woonplaats mogen reizen. Deze beperking bestaat al in Saksen, maar verder heeft alleen de premier van Thüringen wel eens geopperd dat dat een goed idee zou zijn. Andere suggesties zijn de bezettingsgraad van het openbaar vervoer te beperken tot een kwart van de normale capaciteit en verdere beperkingen op te leggen aan de contacten tussen personen.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/RTR) - Het Cubaanse nationale elektriciteitsnet, de Union Electrica de Cuba (UNE), is zondag laat ingestort, zo liet het staatsbedrijf voor de elektriciteitsvoorziening weten in een bericht op X. De stroomuitval volgt op drie landelijke black-outs in juli.
22 minuten geledenSPOKANE (ANP/BLOOMBERG) - Honderden gebouwen zijn verwoest en tienduizenden mensen zijn geëvacueerd door verwoestende natuurbranden die de staat Washington, in het noordwesten van de VS, hebben getroffen.
27 minuten geledenRABAT (ANP/RTR/AFP) - Volgens het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken waren de recente massale oversteken naar de Spaanse exclave Ceuta aangewakkerd door desinformatie op sociale media, mensensmokkelnetwerken en een verkeerde interpretatie van een Spaanse rechterlijke uitspraak. Pedro Sánchez, de Spaanse premier, en het Marokkaanse ministerie zeggen dat de misinformatie mede via mensensmokkelnetwerken is verspreid.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker achttien Palestijnen gedood, volgens hulpverleners het hoogste aantal op één dag sinds weken. Eerder op de dag waren elf doden gemeld.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP/RTR) - Luiz Inácio 'Lula' da Silva heeft zich opnieuw kandidaat gesteld voor het Braziliaanse presidentschap. De zittende president dingt daarmee mee naar een vierde en laatste termijn in de presidentsverkiezingen van oktober. Lula kondigde zijn kandidatuur aan tijdens een partijcongres van zijn Arbeiderspartij in São Paulo.
11 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Bij de botsing tussen twee blushelikopters ten westen van Athene zijn twee inzittenden om het leven gekomen, melden de autoriteiten. Het gaat om de bemanning van een van de twee toestellen. De bemanning van het tweede toestel werd levend aangetroffen.
12 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Een zelfmoordterrorist heeft zondag een aanslag gepleegd nabij een politiebureau tijdens een protest in het Pakistaanse district Swat. Dertien mensen kwamen daarbij om, onder wie acht politieagenten, aldus de politie. Eerder meldde de politie zeven doden, onder wie vier agenten. Er vielen ook zeker twintig gewonden, onder wie enkele zwaargewonden.
12 uur geleden