'Moeilijkheden in brexitonderhandelingen zullen verergeren'
BRUSSEL (ANP) - De brexitonderhandelingen zullen moeizamer verlopen voordat er eventueel een akkoord kan worden gesloten. Dat heeft een functionaris van de Europese Unie tegen persbureau Bloomberg gezegd.
Volgens de functionaris frustreren de Britten de onderhandelingen nu de verschillen tussen de standpunten van het Verenigd Koninkrijk en de EU aanzienlijk kleiner zijn geworden. Mogelijk willen de Britten een moment van crisis creëren uit politieke overwegingen voordat ze een akkoord sluiten, verwacht het Europese kamp.
De Britten deden dat al eerder toen ze de onderhandelingen opschortten tot de EU toegaf dat de Britse soevereiniteit niet in gevaar zou komen. Een verklaring vanuit Brussel met nauwelijks concessies bleek daarna voldoende voor de regering van premier Boris Johnson om terug te keren naar de onderhandelingstafel.
Volgens de EU-functionaris zijn er nog altijd verschillen op het gebied van visserij, het waarborgen van eerlijke concurrentie tussen Europese en Britse bedrijven en de manier waarop wordt toegezien of beide partijen zich aan de afspraken houden. Het is onduidelijk hoe lang het nog duurt voor er een deal zal zijn.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic gaat samenwerken met de wereldwijde marktleider in counter-drone technologie DroneShield. Samen zeggen ze een schaalbaar en goedkoper verdedigingssysteem tegen drones te ontwikkelen.
5 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de gasactiviteiten van ExxonMobil en Shell in het Britse deel van de Noordzee aan Viaro Energy gaat toch niet door. Dat meldt Shell woensdag. Volgens het Britse energiebedrijf werden "ondanks het constructieve proces voorwaarden voor verkoop niet gehaald omdat de marktomstandigheden zijn veranderd."
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nexperia beschuldigt zijn Chinese eigenaar Wingtech van een tactiek "van de verschroeide aarde" in pogingen om de controle over de Nijmeegse chipmaker terug te krijgen, insinuerend dat de topman liever bedrijfswaarde vernietigt dan concessies doet. Dat zei een advocaat namens het bedrijf bij de ondernemingskamer in Amsterdam.
1 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - Defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil in de komende weken naar de beurs van Amsterdam. De in Praag gevestigde wapenproducent is van plan voor 750 miljoen euro aan nieuwe aandelen te verkopen op het Damrak. Ook wil een aandeelhouder al bestaande aandelen verkopen. Ingewijden spraken onlangs tegenover persbureau Bloomberg de verwachting uit dat het bedrijf met de beursnotering minstens 3 miljard euro zou kunnen ophalen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.
3 uur geleden