Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Zara verdrievoudigt winst in 2021

Moederbedrijf Zara verdrievoudigt winst in 2021

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - Het Spaanse modeconcern Inditex heeft zijn winst vorig jaar bijna verdrievoudigd. Die was daarmee bijna weer op het niveau van voor de coronacrisis. Het bedrijf achter merken als Zara, Stradivarius en Massimo Dutti verkocht al wel meer kleren dan dat het voor de pandemie deed.

Inditex kreeg in het vierde kwartaal van zijn gebroken boekjaar, dat liep tot eind januari, nog wel een tik van de opkomst van de omikronvariant. Die kostte het Spaanse bedrijf naar eigen zeggen 400 miljoen euro omzet in zijn winkels. Onder meer in Nederland waren die een tijd gesloten vanwege lockdownmaatregelen. Daar komt bij dat bedrijven geld moeten uitgeven om hun winkels in te richten voor het kerstseizoen en dat kon niet worden terugverdiend. Verkopen via internet kost extra geld en dat alles bij elkaar kostte Inditex nog eens 190 miljoen euro.

Vorig jaar verkocht het Spaanse bedrijf meer dan een kwart van zijn spullen via internet. Dat was goed voor een omzet van 7,5 miljard euro. De totale opbrengsten van Inditex stegen in 2021 met 36 procent naar 27,7 miljard euro ten opzichte van een jaar eerder. Daarop werd een nettowinst geboekt van 3,2 miljard euro en dat is bijna een verdrievoudiging in vergelijking met 2020.

Eerder deze maand sloot Inditex al zijn winkels in Rusland vanwege de invasie van Oekraïne. De Russische markt is een zeer belangrijke voor het bedrijf. Het heeft er 515 winkels, waaronder 86 filialen van Zara. De verkopen in Rusland zijn goed voor 8,5 procent van de winst van het modeconcern, voor aftrek van onder meer belastingen. De totale investeringen die Inditex in Rusland heeft gedaan, zijn volgens het bedrijf niet groot. Dat komt omdat alle winkels zijn gehuurd.

Meer uit Financieel

AEX-index zakt verder weg na zware koersverliezen op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag verder weggezakt na de zware koersverliezen op Wall Street. Vooral de Nederlandse chipbedrijven stonden onder druk door de uitverkoop bij Amerikaanse chip- en techbedrijven. Veel techbedrijven zijn dit jaar flink in waarde gestegen door het optimisme over de kansen met kunstmatige intelligentie (AI).

8 minuten geleden
Wolters Kluwer koopt Duitse AI-hulp voor juristen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Informatieleverancier Wolters Kluwer neemt een Duits bedrijf in kunstmatige intelligentie (AI) over. Deze onderneming, Libra Technology, levert een AI-hulp waarmee advocaten en juristen onderzoek kunnen doen. Het overnamebedrag kan oplopen tot 90 miljoen euro.

9 minuten geleden
Google doet toezeggingen advertentiediensten na miljardenboete EU

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG/AFP/BELGA) - Google heeft aangekondigd dat het veranderingen aanbrengt in zijn advertentiediensten om te voldoen aan Europese mededingingsregels. De toezeggingen volgen op een miljardenboete die de Europese Unie in september oplegde aan het Amerikaanse techbedrijf voor het schenden van concurrentieregels.

1 uur geleden
Chinese economie vertraagt door lagere investeringen en productie

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese economische activiteit is aan het begin van het vierde kwartaal van 2025 sterker afgezwakt dan verwacht. Dat komt door een ongekende terugval in investeringen en een tragere groei van de industriële productie in oktober. Ook de groei van de winkelverkopen liep vorige maand iets terug.

1 uur geleden
Duizenden ontslagen op komst, volgens CNV

UTRECHT (ANP) - Zeker een op de drie onderhandelaars bij CNV heeft te maken met een aanzienlijke ontslagronde. Dat meldt de vakbond op basis van een inventarisatie onder cao-onderhandelaars. "Duizenden banen staan momenteel op de tocht", stelt CNV-voorzitter Piet Fortuin.

1 uur geleden
Nederlandse export van goederen stijgt met bijna 3 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in september verder gestegen. De groei was groter dan een maand eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, transportmiddelen en delfstoffen uitgevoerd. De uitvoer van chemische producten was echter lager dan een jaar eerder. De exportgroei kwam uit op 2,6 procent.

2 uur geleden
Kwartaalomzet detailhandel ruim 4 procent gestegen

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse detailhandel is in het derde kwartaal van dit jaar met ruim 4 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarbij nam het verkoopvolume, oftewel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, met 2 procent toe.

3 uur geleden