Moederbedrijf Zara verdrievoudigt winst in 2021
MADRID (ANP/BLOOMBERG) - Het Spaanse modeconcern Inditex heeft zijn winst vorig jaar bijna verdrievoudigd. Die was daarmee bijna weer op het niveau van voor de coronacrisis. Het bedrijf achter merken als Zara, Stradivarius en Massimo Dutti verkocht al wel meer kleren dan dat het voor de pandemie deed.
Inditex kreeg in het vierde kwartaal van zijn gebroken boekjaar, dat liep tot eind januari, nog wel een tik van de opkomst van de omikronvariant. Die kostte het Spaanse bedrijf naar eigen zeggen 400 miljoen euro omzet in zijn winkels. Onder meer in Nederland waren die een tijd gesloten vanwege lockdownmaatregelen. Daar komt bij dat bedrijven geld moeten uitgeven om hun winkels in te richten voor het kerstseizoen en dat kon niet worden terugverdiend. Verkopen via internet kost extra geld en dat alles bij elkaar kostte Inditex nog eens 190 miljoen euro.
Vorig jaar verkocht het Spaanse bedrijf meer dan een kwart van zijn spullen via internet. Dat was goed voor een omzet van 7,5 miljard euro. De totale opbrengsten van Inditex stegen in 2021 met 36 procent naar 27,7 miljard euro ten opzichte van een jaar eerder. Daarop werd een nettowinst geboekt van 3,2 miljard euro en dat is bijna een verdrievoudiging in vergelijking met 2020.
Eerder deze maand sloot Inditex al zijn winkels in Rusland vanwege de invasie van Oekraïne. De Russische markt is een zeer belangrijke voor het bedrijf. Het heeft er 515 winkels, waaronder 86 filialen van Zara. De verkopen in Rusland zijn goed voor 8,5 procent van de winst van het modeconcern, voor aftrek van onder meer belastingen. De totale investeringen die Inditex in Rusland heeft gedaan, zijn volgens het bedrijf niet groot. Dat komt omdat alle winkels zijn gehuurd.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - Heineken heeft Britse pubs opgeroepen om in te spelen op de populariteit van afslankmedicijnen, omdat ze anders te veel klandizie en omzet zullen mislopen. In een presentatie die is ingezien door persbureau Reuters erkent de brouwer dat de medicijnen een risico vormen voor de bierverkoop in de horeca.
54 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in oktober sterker afgezwakt dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit door een stijging van de kosten van bedrijven door de hogere energieprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Een hernieuwde krimp van de economische activiteit in Frankrijk door de politieke onrust in de op een na grootste economie van het eurogebied, drukte ook op de bedrijvigheid.
57 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vrijdag voor het eerst in bijna twee weken weer boodschappen bij mensen thuis. De capaciteit is nog niet terug op het oude niveau. De supermarktketen kan nu een derde van de normale hoeveelheid leveringen aan, laat een woordvoerster weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf zag de omzet dalen in het derde kwartaal. De winst nam echter toe door een teruggave van de ongeldig verklaarde Amerikaanse importheffingen. Ook scherpte het bedrijf de jaarverwachtingen aan. Het aandeel werd bijna 8 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de MidKap.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft opnieuw fouten ontdekt bij prijskaartjes in supermarkten. De prijzen die op papieren kaartjes of borden voor aanbiedingen stonden, kwamen in filialen van Vomar, Jumbo en DekaMarkt niet altijd overeen met de prijs op de kassabon. Ketens met vrijwel alleen maar elektronische prijskaartjes, zoals Albert Heijn en Lidl, gingen bijna nooit in de fout.
2 uur geledenGÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars is van plan nog eens 2500 banen te schrappen door de verslechterende marktomstandigheden. De Zweedse autofabrikant kampt met een scherpe daling van de verkoop in China en importheffingen in de Verenigde Staten. Begin oktober trok het bedrijf al zijn verwachtingen voor het hele jaar in.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify heeft in het derde kwartaal een hogere winst behaald op een lagere omzet. Vooral verlichtingssystemen voor de particuliere markt verkochten minder goed. Door ingrepen om de kosten te drukken en de gemiddelde verkoopprijzen te verhogen, nam de winstgevendheid toe, stelt topman As Tempelman. Daarnaast werd Signify geholpen door een meevaller bij het terugkrijgen van importheffingen in de Verenigde Staten.
4 uur geleden