Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Zara verdrievoudigt winst in 2021

Moederbedrijf Zara verdrievoudigt winst in 2021

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - Het Spaanse modeconcern Inditex heeft zijn winst vorig jaar bijna verdrievoudigd. Die was daarmee bijna weer op het niveau van voor de coronacrisis. Het bedrijf achter merken als Zara, Stradivarius en Massimo Dutti verkocht al wel meer kleren dan dat het voor de pandemie deed.

Inditex kreeg in het vierde kwartaal van zijn gebroken boekjaar, dat liep tot eind januari, nog wel een tik van de opkomst van de omikronvariant. Die kostte het Spaanse bedrijf naar eigen zeggen 400 miljoen euro omzet in zijn winkels. Onder meer in Nederland waren die een tijd gesloten vanwege lockdownmaatregelen. Daar komt bij dat bedrijven geld moeten uitgeven om hun winkels in te richten voor het kerstseizoen en dat kon niet worden terugverdiend. Verkopen via internet kost extra geld en dat alles bij elkaar kostte Inditex nog eens 190 miljoen euro.

Vorig jaar verkocht het Spaanse bedrijf meer dan een kwart van zijn spullen via internet. Dat was goed voor een omzet van 7,5 miljard euro. De totale opbrengsten van Inditex stegen in 2021 met 36 procent naar 27,7 miljard euro ten opzichte van een jaar eerder. Daarop werd een nettowinst geboekt van 3,2 miljard euro en dat is bijna een verdrievoudiging in vergelijking met 2020.

Eerder deze maand sloot Inditex al zijn winkels in Rusland vanwege de invasie van Oekraïne. De Russische markt is een zeer belangrijke voor het bedrijf. Het heeft er 515 winkels, waaronder 86 filialen van Zara. De verkopen in Rusland zijn goed voor 8,5 procent van de winst van het modeconcern, voor aftrek van onder meer belastingen. De totale investeringen die Inditex in Rusland heeft gedaan, zijn volgens het bedrijf niet groot. Dat komt omdat alle winkels zijn gehuurd.

Meer uit Financieel

Keniaanse herders vechten CO2-project voor Meta en Netflix aan

NAIROBI (ANP) - Meer dan dertig leden van lokale gemeenschappen in het oosten van Kenia hebben een rechtszaak aangespannen tegen een project voor koolstofkredieten op hun grondgebied. Grote bedrijven hebben die kredieten gekocht om hun uitstoot te compenseren. Maar herders zeggen door het project de controle over hun land in de gebieden rond Biliqo Bulesa, een natuurreservaat in de regio Merti, te zijn kwijtgeraakt.

47 minuten geleden
Brussel wijst exportverbod op diesel van de hand

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wijst een verbod op de export van diesel "volledig van de hand". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Een verbod zou voor niemand voordelig zijn en het zou ons vertrouwen in de Verenigde Staten als betrouwbare partner ondermijnen", voegde ze daaraan toe.

1 uur geleden
Inflatie eurozone naar 3,8 procent, hoogste niveau sinds 2023

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in september gestegen naar 3,8 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Daarmee ligt de inflatie op het hoogste niveau sinds september 2023.

3 uur geleden
Run op boeken van overleden cabaretière Paulien Cornelisse

AMERSFOORT (ANP) - De boeken van schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse zijn een dag na haar overlijden flink meer verkocht. De 240 bij Libris aangesloten boekhandels verkochten er donderdag anderhalf keer zoveel als in heel september bij elkaar opgeteld, meldt een woordvoerder, die geen specifieke aantallen deelt.

3 uur geleden
Volvo Cars negatiever over jaarresultaten door problemen in China

GÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars heeft last van een zwakke automarkt in China en de Verenigde Staten. De Zweedse autofabrikant kampte in het derde kwartaal met een daling van de verkopen en trekt nu zijn verwachtingen voor het hele jaar in.

4 uur geleden
AEX-index opent licht hoger in aanloop banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met kleine winst geopend, na het verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers zal vooral uitgaan naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag naar buiten komt.

5 uur geleden
Nike gaat weer banen schrappen na tegenvallende resultaten

BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportartikelenmerk Nike gaat opnieuw banen schrappen. Dat besluit volgt op tegenvallende verkoopcijfers en een teleurstellende prognose voor 2027. Nike gaat verkoopdivisies samenvoegen, waardoor er volgens een memo aan medewerkers, ingezien door persbureau Bloomberg, op termijn minder functies nodig zijn.

6 uur geleden